Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyával,...

Hogy értessem meg anyával, hogy ne foglalkozzon ennyit velem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Beteges amit csinál. Kimegyek 5 percre, bejövök: "holvoltál? -telefonáltam- Kivel? -egy lánnyal- Hogy hívják?" Most is beszól: Ne legyél fent sokáig!. Mondom neki, hogy nem vagyok 10 éves könyörgöm ne foglalkozz már ennyit velem, elegem van a telefonálgatásaidból, abból, hogy csörgetnem kell ha leszállok a buszról, ha elindulok haza, ha levegőt veszek."


válasz: Nem tetszel te nekem... úgyis kiderítem hol voltál ma. (megjegyzem: barátnőmmel voltam és ezt mondtam neki is)


Hazajövök, mondom neki hogy elmegyünk a srácokkal a szomszéd városba kikapcsolódni. Erre fogja a fejét, hogy már megint elmész... kétszer szívrohamot kap és utána elkezdi : Ha odaértél csörgess meg, ha elindulsz csörgess meg. Mindent megtervez előre. Ez nagyon sok... ez nem egészséges bárki bármit mond. Ha este elmegyek sétálni: 10kor akkor 11 kor itthon kell lennem, mert ő nem alszik nuygodtan és neki reggel munka.. mit mondjak neki? Mit csináljak, hogy jólegyen?!


2011. jún. 7. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj ülj le vele beszélni hogy ez neked nem jó így de mivel 17 vagy akkor még tanulsz szóval nyugodtan elmehetsz koliba is.
2011. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt van az utca végén az iskola. A beszélgetés lepereg róla. Nem figyel, tv-zik, eszik . "Hagyjam a hülyeségeimmel"
2011. jún. 7. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmúltam ugyan már 18 de anya nálam is be játssza hogy csak úgy tud nyugodtan aludni ha időben otthon vagyok:D

Amúgy idővel engedékenyebb lesz régen az enyém is ilyen volt hogy hívjam mindig ne maradjak ki sokáig.hol voltam kivel miért stb.Felfogta hogy felnőttem és nem ő irányít már.Ülj le vele beszéljétek meg hogy ez így számodra kényelmetlen

2011. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
18 évesen összecsomagolsz,és lelépsz,akkor majd rájön,hogy elszúrta,amúgy anyádnak nincs saját élete,ezért mászik bele a tiédbe.
2011. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyukád nem bízik a saját nevelési módszereiben, hogy azt hiszi, hazudsz neki? Az enyém totál nyugis volt... mindig kérdezték, nem aggódsz a lányodért? A válasza mindig az volt : úgy neveltem, hogy ne kelljen aggódnom. Mellesleg, sosem csaptam be, egyszerűen elég volt rám néznie, és kész, mindent mondtam, ami történt. Tudta, hogy tudom, hol a határ, és nem is csalódott bennem. Mondd meg anyudnak, hogy bízzon abban, hogy helyesen nevelt...
2011. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Dettó, mint az én anyum.

Amikor mi voltunk 12-esek, mondtam, hogy este elmennék SH-ba (Sörház, szórakozóhely volt Pécsen) bulizni az osztállyal. Válasz: 9re itthon vagy.

Mondtam, hogy 10kor nyit, de leszarta.

Sosem engedett sehova, 18 évesen 9re itthon kellett lennem.

Most 22 vagyok, ha este 7-8 körül mondom HÉTVÉGÉN, hogy elmegyünk barátommal sétálni, ami azt jelenti, hogy max 11re itthon vagyunk, megkapom, hogy miért ilyenkor, miért nem korábban. Ha azt mondom, hogy nem vagyok gyerek, akkor hisztizik...


Én rájöttem, hogy sajnos nem tudok vele mit kezdeni...Ez van, ezt kell szeretni. Én beletörődtem. Szerencsére van egy bátyám, aki néha segít rábeszélni dolgokra.

2011. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Leülök vele beszélni, hátha összejön. Ígérte már hogy nem fog ennyit aggódni. De komolyan mint egy lánynak. Még akkor megérteném, mert azért csak más. Na mindegy. Utolsó válaszoló: Igen, ilyen az én anyukám is:S..
2011. jún. 7. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Szomorú (vagy nem) de az anyukák már csak ilyenek. Nem biztos, h mindegyik, de nagyon sokan, az biztos.

Valószínűleg egyedül nevel, te pedig az egyszem kislánya vagy. Félt, ami érthető, hiszen csak te vagy neki. Kicsit az én anyum is ilyen volt, jó, azért ennyire nem, h 5 perc távollét után már egyből tudni akart mindent, de pl. nagyon sokáig akárhová mentem, mindig megvárt ébren. Mondhattam neki, h aludjon nyugodtan, ha hazajövök, arra úgyis felébred, ha nem akkor meg beszólok neki, ő akkoris megvárt. Még a mai napig is megkérdezi, h ha elmegyek itthonról, h éééés mikor jössz. Olyankor annyit szoktam mondani neki, h majd. Tudom, kicsit flegma válasz, de ha mondok egy időpontot, de sikerül lekésnem azt a vonatot, már baj van, h nem is értem haza akkorra, amikor mondtam (és ez sulis napra is vonatkozik, mikor félóránként járnak a vonatok). Vagy ez más példa, de mindig tiszta aggodalom volt, ha ő elment, és nem volt otthon főtt kaja." Mit fogsz enni? Mi lesz, ha nem meleg ebédet eszel? De azért egyél valamit!" Nyilván, ő mindig jót akar nekem (meg a te anyud is neked), csak azt nem látja, h az ő általa jónak tartott dolog nem biztos, h nekem is mindg annyira jó. Szóval hogy mondjam, azt szeretné, h helyettem gondolkodjon :)

No, mindegy, nálunk az az esemény hozott változást, h megismerkedett a párjával, aki már két gyereket felnevelt, és nem az a szívbajos típus. Ő nevelt anyába egy kis lazaságot, valahogy megértette vele, hogy 20 évesen azért már tudok magamról gondoskodni gyakorlatilag minden szempontból, és nyilván elég talpraesett vagyok ahhoz, h a legtöbb szituációt egyedül, anyai segítség nélkül is kezelni tudjam.

Hát, nem tuti, h sokat segítettem (sőt, biztos, h nem), a mi szemszögükből terhes az, amit az anyukák csinálnak, de fogjuk úgy fel, h velünk legalább törődnek.

2011. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elkerülte a figyelmemet, h lehet, h nem is lány vagy (bár ezt valamiért egyértelműnek vettem). Mindegy, ha fiú vagy, akkor annyit javítok, h egyszem kisfia
2011. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez a baj, hogy egyértelmű hogy lány . A nagyobb baj, hogy fiú:). Egy lányt kéne így fogni megérteném.. na mindegy.. :) köszönöm mindenkinek!
2011. jún. 8. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!