Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne csillapítani a...

Hogyan lehetne csillapítani a feszültséget? Anyós és a párom nem beszélnek egymással, csak kerülgetik a másikat.

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött hogy az anyósom eléggé túlsúlyos. Tegnap este átjött hozzánk megnézni az esti filmet,mert az ő tvje nem jó. A párommal már akkor összevesztek,mert nem lehet tőle semmit megnézni,mert végig kommentálja a filmet. Be nem áll a szája. Közben ültő helyében megevett 2doboz csokis piskóta tallért. A férjem megjegyezte hogy nem kéne,mert így is elég kövér. Erre az anyósom megsértődött hogy ő nem kövér,csak meg van dagadva mindene,és vizes. Erre a párom:az agyad vizes.

Tényleg elég kövér,és nem foglalkozik vele hogy mikor mit eszik. Én nem szólok bele az ő vitájukba,de ez a feszültség már sok. Anyósom játssza a hattyú halálát.


2011. jún. 8. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed finomabban is fogalmazhatott volna,pl:

-Anyuka,aggódom a súlyod miatt,féltelek,hogy később kialakulhatnak emiatt szív és érrendszeri problémáid,magas vérnyomásod lesz..stb.

Ha "normális" az anyukája akkor ezt biztos figyelmességnek vette volna és nem támadásnak..

2011. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

javíttassátok meg a tévét.

szerintem ezt ők elég régóta csinálják, már csak megszokásból is. nem fogsz tudni rajta változtatni.

2011. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Talán nem kell belefolynod, talán közéjük állhatnál, mert egyre rosszabb lesz a helyzet.

Javítsátok meg a tévét, és menjen kevesebbet.

2011. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 udvarban de külön házban lakunk,miután egyedül maradt ez tűnt ésszerűnek! Így nem nagyon tudom befolyásolni mikor jöjjön. Én nem szólok bele a vitájukba,aztán még én lennék a bunkó meny. A szívbetegség,és magas vérnyomás már megvan nála.
2011. jún. 8. 10:31
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha Én ilyet mondanék Anyukámnak,el sem tudom képzelni mi lenne..Nagyon megbántotta a férjed az anyukáját ezzel a beszólással.Egy szülőnek ilyet mondani..Bocsánatot kellene kérnie,egy hatalmas puszi kíséretében,talán ez segítene.Nekem is nagyon rosszul esne,ha Anyukám ilyet mondana Nekem.
2011. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
az agyad vizes :) :) milyen vicces lehetett, én nevettem volna rajtuk.
2011. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

"1 udvarban de külön házban lakunk,miután egyedül maradt ez tűnt ésszerűnek!"


az ésszerűség ott kezdődik, hogy olyan messze költözöl a szülőktől, hogy már nem lehet papucsban átmenni.


így csak a megszoksz vagy megszöksz maradt.

2011. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát a párod alaposan megbántotta az anyukáját! Hogy hogyan lehet oldani a feszültséget? Bizony úgy, hogy bocsánatot kér. Ilyet, hogy az agyad vizes! Hát én ismeretlenül is felháborodtam, hogy az anyukájának ilyet talál mondani valaki.... Egyébként a későbbiekre nézve valóban tv javítás (vagy vegyetek neki egy kis tv-t nem annyira nagy összeg talán, bár ezt mindenki maga dönti el) és tv-zni ne menjen át. Tudom milyen baromi idegesítő, amikor végig kommentálja a filmet valaki az én ex anyósom is ezt csinálta és falra tudtam volna mászni tőle. Egyébként kellene, hogy befolyásoljátok, hogy mikor megy át hozzátok, nem ám csak akármikor, még akkor is, ha egy udvarban laktok. Akár "rosszkor" is rátok nyithat és az mindenkinek kellemetlen. Kicsit nekem az az érzésem, hogy anyósod "otthon van" nálatok és főnökasszonyt játszik. Ezt nektek kellene megoldani. Sok sikert!
2011. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kövér disznónak hívom magam. 173/80. De ha bárkinek elmondod hogy túlsúlyos, általában letámad, nem magába fordul mint én, hogy nem kellene ennyit falni! Anyósod egy dagadt disznó, a férjed pedig bunkó. de lehet hogy a kommentelés hozta ki belőle!

Vegyetek neki egy TV-t! A kapcsolatotok megér ennyit!

2021. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!