Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni azt, ha...

Hogy lehet kezelni azt, ha egy anya a "gyereken" vezeti le a feszültséget?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta feszült a munkahelye miatt. Utálja a kollégáit, és magát a munkát is. Párja sincs régóta (apámmal elváltak), ezek miatt állandóan ideges.


A feszültségét napi szinten rajtam vezeti le. Már mindennel próbálkoztam. Volt, hogy figyelmen kívül hagytam a hisztijeit, de attól csak még idegesebb lett, hogy nem foglalkozom vele. Volt, hogy nyugtattam, az csak ideig-óráig használt vagy lehülyézett, hogy ez nem is így van.

Nagymamámmal már régóta fűzzük, hogy keressen társkeresőn férfiakat, kinéztünk neki pár oldalt is, de ő nem tett semmit az ügy érdekében.

Sokat segítek amúgy neki. Én vezetem a háztartást, füvet nyírok, anyagilag is beszállok.


Mindenesetre már nem tudok vele mit kezdeni. Folyton görcsben van a gyomrom, hogy mikor fog megint robbanni. Sokszor ha csak megkérdezek valamit, már üvöltözik.


Amúgy anyagi problémáink nincsenek, nincs hitel, adósság, szép házban élünk.


Mit tehetnék?


Ja és 23 vagyok, nem kisgyerek, de sajnos egyelőre nincs lehetőségem elköltözni.


2011. aug. 17. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem csak az segíthet, ha beszélgettek, hogy ez neked rosszul esik, de mondja el, mi történik a munkahelyén és meghallgatod.
2011. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig elmondja és panaszkodik, de attól még feszült.
2011. aug. 17. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem álltok rosszul anyagilag, nem akar másik munkát keresni?
2011. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem valószínű, hogy más munkahelyen keresne ennyit, márpedig a pénz nagyon fontos neki.


A másik, hogy eddig bárhol dolgozott, konfliktusba került a kollégáival, volt, hogy a főnökével is (és kirúgták emiatt).

Szerintem amúgy a legfőbb baja, maga az a tény, hogy dolgoznia kell, mert 20 évig apám tartotta el és nem kellett dolgoznia. Nincs hozzászokva a terheléshez.

2011. aug. 17. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Tartottam ettől, hogy nem pont evvel a munkával, kollégákkal van a probléma, hanem a természetéből adódóan, más helyen is ideges lenne.:-/


Barátnői nincsenek? Az a baj, ha az ismerkedés terén se akar tenni semmit.. pedig tényleg jó lenne, ha több emberrel lenne körbevéve és akkor talán nem rajtad csattana mindig az ostor.

2011. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na ebből lesz az, hogy még egy párkapcsolatban is úgy bekattan a csaj, hogy azon vezeti le, akin nem kellene.
2011. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen emberek nem változnak. Még ha jót is teszel,abban is csak a rosszat fogja látni. Tényleg ki kell kapcsolódnia,boldognak kellene éreznie magát,talán akkor megváltozna a helyzet.
2011. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Társ kell neki aki jól megdöngeti:)) !Lehet,hogy ez gonoszságnak tűnik,de nem az!Szerintem még eléggé

fiatal anyud van,nem?Te pedig nézd a saját életedet,hogy ne kelljen mindég attól rettegni,hogy mikor fogja leordítani a fejedet!

2011. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!