Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan személyről, aki a saját házastársán/gyerekein vezeti le a feszültséget?

Figyelt kérdés
Mit lehet kezdeni egy ilyen apával?
2011. aug. 6. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit enged meg magának. Beszélni vele, elkerülni, feljelenteni. A "feszültséglevezető-módszereitől" függően.
2011. aug. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Elviselni. Én is ezt tettem. Amikor édesanyámat, hugomat is bántotta, neki estem. Erősebb volt apám nálam jóval, de inkább engem verjem. Szerencsére 17 éves korom körül lelépett egy nő miatt.

Beteg, undorító.. csak ennyit mondanék az ilyen emberekre.

2011. aug. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elviselni?!?

Ugyan már, azért ettől lehet többet is! Téged is bánt?

2011. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Venni neki egy boxzsákot, vagy elküldeni a lőtérre.
2011. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
01:21-es vagyok. Én elviseltem, egyszerűen nem mertem mást tenni. Nem tudtam mit lehetne tenni, édesanyám pedig mindig azt mondta, ne mondjuk el senkinek, mert ha apám nem lenne, nem lenne hol laknunk.. Iskolában azt hazudtam mindig, hogy elestem, vagy a kutyám nekemfutott.
2011. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2011. aug. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hogy mit gondolok? Ez egy allat. Se nem apa, se nem ferj, se nem ferfi.

Mit tennek? Kidobnam minnel hamarabb.

2011. aug. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most miért gondolja mki azt, h veri őket?


Nevelőanyám egyszer nem emelt kezet rám, de a lelki terrort olyan szinten nyomja, mint állat. Sokszor a kutyával szebben beszél, mint velem. Szal ennyit erről. :(

2011. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk apám és anyám is ilyen. Apám, ha ideges, hozzá sem lehet szólni, akkor bunkó mindenkivel, beszólogat, lealáz mindenkit és ha véletlenül erre bárki is vissza mer szólni valamit, azonnal őrjöngésbe kezd, elmond minket mindenféle mocskos k*rvának, mindenféle dögnek és stb. Hozzátenném, 90%-ban alaptalanul szólogat be és alaptalanul ócsárol (ezt mindenki igazolja). Aztán persze bocsánatkérés sehol, még a végén ő lesz megsértődve és nem szól napokig, mert hát mi szemét csitrik olyan pofátlanok vagyunk, hogy meg merjük magunkat védeni az igazságtalanság ellen. Tesómat többször meg is ütötte, pedig lány. Anyámat is már, régebben, de mindenki tűr neki, mert ő a pénzkereső, és nincs mit tenni. Bár anyám sem piskóta. Az ő szemükben persze igazunk sosincs, ezt nyíltan meg is mondják (hogy a gyereknek sosem lehet igaza!).

Anyám, ha ideges vagy unatkozik, akkor ő meg bejön és keresi, mibe köthet bele. Ha lerázzuk finoman, látja, hogy nem érte el a célját, akkor folytatja, addig, míg mi el nem kezdünk kiabálni vele, hogy állítsa le magát. Képes belekötni még az élő fába is, hergeli az embert az ostobaságaival. Mikor érzi, hogy elérte a vélját, és sikerült kiakasztania minket, akkor ő is kiabálni kezd, ha rosszabb napja van, ő is elmond minket mindenféle dögnek és k*rvának. Persze ők tökéletesnek hiszik magukat és velünk kapcsolatban minden jót maguknak tudnak be. Pl nem én vagyok az okos és a szorgalmas, ha leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát (miközben a volt gimimben és most az egyetemen az oktatás egy nagy kalap...!!), nem én vagyok a jó, hanem csakis ők, nekiállnak magukat fényezni, hogy ők kifizették nekem és alázkodjak meg előttük, hódoljak be, mert csakis ezért lett nyelvvizsgám. Persze, rendesek, hogy kifizették (bár nem én tehetek róla, hogy f*s gimibe jártam, ők kényszerítették rám azt az iskolát, én jobba akartam menni), de az eszükbe sem jut, hogy az én szorgalmam és energiám is bennevan abban a nyelvvizsgában??? Mikor ezt felhoztam nekik, kiröhögtek, hogy persze, mert az aztán hatalmas energia (felsőfok!!), és hogy csak a pénz számít ennél is, az én energiám az nulla. Ugyanez az egyetemnél, nem azért járok szerintük egyetemre, mert szorgalmas vagyok, hanem azért, mert ők támogattak (pénzben igen, de lelki támogatást soha nem kaptam, ha csak a "lusta dög vagy, semmire sem fogod vinni" meg a "wc-pucoló lesz belőled, meglátod" kifejezések nem számítanak lelki támogatásnak... most egy ausztriai ösztöndíjra hajtok jövő évre, ennél meg jön a nagy "támogatás", hogy "úgysem maradsz ott meg, minek álmodozol" meg "persze, majd csak téged fognak ott Ausztriában várni, mi?", "vigyázz, ha felébreszd, nehogy a bilibe lógjon a kezed".) Mindenkinek megvan a maga keresztje. :( De szerencsére a szüleinkét levethetjük, mikor elköltözünk és saját lábra állunk, onnantól pusztítsák saját magukat a mérgükkel.

Tesómmal úgy vagyunk, hogy inkább már kerüljük mindkettőjükkel a beszélgetést, inkább magunkban őrlődünk és magunk közt beszéljük meg a dolgokat, de nekik már nem merünk szólni semmiért. Nekik így békésebb az életük, nekünk viszont bizonyos szempontból rosszabb, hisz magunkban őrlődni egészségtelen és egy idő után fizikailag is megmutatkozik, de nem tudunk mit tenni, ha szólunk valamiért, azért majdnem leeszik a fejünket és hát igazunk, az sosem lehet. Sajnos ezellen nem lehet mit tenni, megváltoztatni már nem fogjuk őket. Több pszichológiai könyvet olvastam már, mind azt ajánlják, hogy mivel tenni úgysem tudunk semmit sem ellenük, hogy megváltozzanak, szerető, megértő szülő úgysem lesz belőlük már, így marad az elfogadás és a megbocsátás. Bár ez, míg otthon lakik az ember, velük, nem nagyon megy, én ezt tapasztalom magamon. Talán majd ha elköltöztem és hetente/havonta/évente párszor látom őket, akkor sikerülni fog és túl tudok lépni a sok lelki bántalmazáson.

20/L

2011. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, hát én is 20 évesen jöttem el otthonról. Koli, albérlet egy másik (jó messzi) városban, aztán később itt is mentem férjhez. Szegény apám meghalt azóta, anyámmal meg ót tezs nekünk, a 400 km! :) Telefonban meghallgatom (néha még így is sikerül felhúznom magam :))Évi 3-4-szer találkozunk, vigyáz az unokáira ilyenkor. A gyerekekkel is próbált irányító lenni, mint anno velem, de egyrészt már én is helyreteszem, a gyerekeimet védem, minden áron, másrészt, mivel az én neveléseim :)), ők is helyreteszik a Nagyit, bár megjegyzem, nagyon szeretik őt. A lányom 3 évesen azt mondta neki: Mama, te itt nem vagy Főnök!! :)) Ők már nem félnek tőle. :)
2011. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!