Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet megállapítani,...

Honnan lehet megállapítani, hogy egy férfi agresszív és bántalmazó?

Figyelt kérdés

Nem akkor, amikor már benne vagy a kapcsolatban, hanem előtte, amikor még találkozgattok és ismerkedtek.

Honnan, milyen jelekből lehet azt látni és megérezni, hogy ez egy agresszív, bántalmazó ember, aki szavakkal ne adj' Isten tettekkel bántani fog.

Gondolom senki nem mutatja ki a foga fehérjét egy randin, de biztos vannak ennek jelei.


Ti mit gondoltok erről?

Mik lehetnek a jelek, amik vészcsengők, hogy ezzel az emberrel inkább ne kezdjük, mert agresszív lesz a kapcsolatban.


2011. jún. 8. 12:12
1 2
 1/15 eNerdzsy ***** válasza:

Meg lehet nézni milyen apakép volt előtte, ez hajlamosító tényező.


Amúgy meg csak az idő döntheti el. Nem kell összeköltözni két hónap ismeretség után, hanem meg kell várni az első komoly veszekedést.


Abból sok minden kiderül.

2011. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Az exem agresszív típusú volt és sajnos jó ideig ezt ügyesen titkolta, ebből kiindulva én nem tudok konkrét ötletet adni a kérdésedre válaszolva. Ugyanakkor az tuti jó tipp, hogy sokszor talizgattok, egyre több időt együtt töltötök. A hirtelen felemelt hang, az önkéntelenül agresszivitásnak induló, majd visszafogott mozdulatok azonban intő jelek lehetnek....
2011. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy az ismerkedési szakaszban mind a nő, mind a férfi akaratlanul is igyekszik jobb színben feltűnni, tetszeni, imponálni. Szóval én sem tudom erre a helye választ.

Talán olyasmiből lehetne látni, h pl. hogy kezel egy konfliktust. Mittudomén, étteremben vagytok, rossz számlát/ kaját hoz ki a pincér, ő ezt hogyan rendezi le. Nyugodtan, vagy egyből felkapja a vizet, vagy belenyugszik, és legyint egyet. Nyilván, ezt nem lehet így elrendezni, de másra nem nagyon tudok gondolni.

2011. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hozz fel gyermekkori sztorikat. Meséld mondjuk el, hogy egyszer kiöntötted a szőnyegre a kólát, és anyukád megvert... ect.

A férjem is agresszív hajlamú, az édesanyja rendszeresen verte. Ő hajlandó volt értünk elmenni egy pszihológushoz, ami sokat segített.

2011. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom egy váratlan helyzet pl közlekedési dugóban a vezetési stílusa. Vagy éppen ahogy más emberekről véleményt formál, véleményt alkot: előítéletes-e, a probléma megoldási képessége hogy működik.

Megadja-e számodra a tiszteletet? Megbízható-e? Betartja-e a az adott szavát?

A beszélgetésnél is résen lehetsz sok mindent elárul a gondolkodás menete, mindig apró kis jeleket próbálj észre venni.

De leginkább az embertársaihoz /idegenekhez/ fűződő viszony, ha vannak előítéletei azt hogy tudja kordában tartani. Ezek sok mindent elárulnak az illető személyiségről.

2011. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tippeket adtak az előzőek is.

Még annyit tennék hozzá, hogy próbáljatok elmenni társaságba, ahol ott vannak a barátai. Nézd meg, velük hogy viselkedik. Próbáld meg őket sztorizgatásra rávenni. Abból nagyon sok minden kiderül, mit tartanak fontosnak elmondani a haverok, barátok neked.

2011. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az az igazság, hogy egyszer már nagyon megégettem magam egy ilyen agresszív emberrel.

Ő folyton ingerült volt a randikon, pofákat vágott, 5 percenként változott a hangulata, egyik percben kedves volt, másik percben már összeszorult a szája, mikor kérdeztem, hogy mi a baj, akkor rám förmedt, hogy semmi.

Mindig puffogott mindenen, és elrontotta a kedvem, ha mentünk valahová.


És a legrosszabb az volt, amit írtam, hogy nem lehetett kiszámítani, nem is történt semmi, de a semmin idegesedett be, agresszív, utálatos, goromba lett, pedig csak sétáltunk, vagy ültünk valahol.

Azt hittem megváltozik, de nem így lett, csak még agresszívebb lett.


Ezért kérdeztem, hogy ez még egyszer ne történjen meg.


Nincs rosszabb egy agresszív embernél, mert nem tudod, hogy miért, de pillanatok alatt robban.


Köszönöm a segítséget!

Ha írtok még, annak nagyon örülnék!

2011. jún. 8. 13:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Én még régebben, kb. 6 éve randiztam egy sráccal, aki nagyon normális volt levelezéskor de élőben furcsa. Ő is néha puffogott néha normális volt. Én utána már nem randiztam vele.

Aki ilyen fura, azzal nem érdemes húzni az időt!

27/N

2011. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A legtípikusabb az hogy nagyon mézes mázos.Azt ígéri hogy a tenyerén fog hordozni.És hamar össze akar költözni.Egy vitát kockáztass meg vele.Nézd meg milyen lesz feszült helyzetben.
2011. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Például ilyen szituk alapján:

Ma reggel bicajozok a bicikliúton. Párocska előttem andalog. Nem férek el. Rájuk csöngetek. Srác elküld a k édesanyámba.

Na, aki ilyen kis semmiségre ilyen vehemensen és alpárian reagál, azt abban a másodpercben hagynám ott.

2011. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!