Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák, akik egyedül nevelitek...

Anyák, akik egyedül nevelitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Milyen munkátok van,milyen a munka idötök,és hogy tudjátok összeegyeztetni az ovdába ,iskolába mennéssel a gyerekekért?Milyen idősek gyerekek?

Nagyon nehéz egyedülállóként megfelelő munkát találni.


2011. jún. 9. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 gyermeket neveltem egyedül 5 éven keresztül: most 16, 12 és 10 évesek. A lakóhelyemtől 50 km-re találtam munkát, ahol a munkaidő 7-15:20 aztán pedig 6-14:20-ig volt. Őket már kiskoruktól kezdve úgy neveltem(mivel a volt férjem semmiben sem segitett, se nem dolgozott, csak piált, meg üvöltözött, ezért is hagytam ott), hogy egyedül járjanak óvodába iskolába, kaját mindig megcsináltam este másnapra, ha éhesek voltak csináltak maguknak kenyeret, vagy kaját melegitettek.

Igaz, eleinte nagyon nehéz volt, de meg lehetett szokni. De szerencsére találkoztam egy férfivel, aki most a jelenlegi férjem, s ő apjuk helyett apjuk, a másfél év alatt többet foglalkozott velük, mint az "apa", akit 5 éve nem is láttunk, gyerektartást sem kapunk tőle, mivel ismeretlen helyen tartózkodik.

Jah, s a munka: szakmai felelős voltam egy nagycégnél, elég jó keresettel, jelenleg itthon vagyok, mert várom jövő hónapban születendő kisbabánkat.

34/n

2011. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok még anyuka, de a legjobb barátnőmet eddig egyedül nevelte az anyukája. Reggel mentek munkába, suliba, és a kislány napköziben maradt. Szerdán viszont asszem hazajött korábban, és utána megvárta az anyukáját, vagy valami ilyesmi. Most elköltöztek, és úgy tudom, az apukája is velük fog élni.


Van még két másodunokatesóm, két kislány. Nekik meghalt az édesapjuk, és már régóta hárman élnek (a két kislány meg az édesanyjuk). Már megszokták, és így élnek.


Én 11 éves lány vagyok.

2011. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Apu külföldön dolgozik, így péntek késő esti órákba és haza és vasárnap délután-este felé már megy is vissza, szóval gyakorlatilag anyu egyedül nevel minket. Polgármesteri hivatalba dolgozik, és mindenki azt hitté h milyen jól keres pedig nem, épp h villany, gáz és egyebekre tellik abból. De apu szerencsére elég jó helyen dolgozik. Reggel fél 8-tól délig dolgozik, aztán 1 órás ebédszünet, aztán 13-tól 16-ig illetve keddenként fél 18-ig pénteken pedig csak délig. Reggel suliba együtt mentünk kocsival, aztán hazafelé, vagy hazatudott vinni, vagy gyalogoltam, vagy jöttek mamáék értem, vagy ha gyaloglás közbe épp elértem azt a lovaskocsit ami felénk jön azal jötem haza xdd hugom meg sokszor vt ben központba sulitól oylan 100 méterre másik mamánál. Én 14,5 vagyok hugom pedig már több mint 11,5 éves. Anyu szülei sokat segitenek, fuvarozgatnak meg egész nyáron hétköznaponként náluk eszünk. Másik mama egyedül álló de azt inkább hagyuk oylan tipikus anyos filingű, annyi h hugom sokat van nála de rendesen "csicskáztassa" de ott is mindig annyit kell enni h majd szétdurran az ember. Anyu nagyanya azaz dédim meg inkább anyagilag támogat, iylen h kifizeti a tábort, meg jó bizonyitványért tavaly adott pénzt, h ha nem élné meg ballagásom meg iylenek. Amugy középsuli inenn 70 km-re van szóval természetesen kolesz. Utazás annyiban jó h vasárnaponként apunak utba esik, és majd csak pénteken kell buszoznom.
2011. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm példáját tudom - ő visszaköltözött a szüleihez. Most 5-6 év után tudtak közösen venni egy új házat, ahol az emeleten lakik a kisfiával nagyjából külön. 9-től 5-6-ig dolgozik. A gyerek kisiskolás, napközis, nagyszülők vésztartalékban vigyáznak rá.
2011. júl. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukám kétszer is elvált. Először a '80-as években, amikor a két nagyobb testvérem 12-14 évesek lehettek. Aztán 2003-ban az én apukámtól is elvált. (Jobban mondva apukám hagyott el minket egy nő miatt.) Anyukám világ életében idegenforgalommal foglalkozott, ami annyit jelent, hogy hétköznap 9-től 17-ig, szombaton 8-tól 18-ig dolgozik. Iskolaidőben reggel ő visz autóval, mert általában ilyenkor megy dolgozni, majd haza gyalog jövök. Én most 14 éves vagyok, a testvéreim is ilyen korúak voltak (a 80'-as évek végén) amikor elváltak a szüleik.

Édesanyánk pedig 56 éves.

2011. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majdnem 2 éve egyedül vagyok a most 7 éves Kislányommal.De teljesen egyedül, mert se nagyszülők, se senkink nincs.Könyvelőként dolgozom Budapesten és a gyerek is a kerületbe jár most már iskolába, régebben oviba is.Pestkörnyéki városkából ingázunk mindennap.5-kor kelek, Lányom 6-kor.Sajnos most nyáron is, mert ugyan táborba jár de olyan hülye a táboroztatási rendszer hogy 8-nál előbb nem veszik be(nekem 8-17 h.ig tart a munkaidőm) és 16h-kor el kell hozni.Most azt játsszuk, hogy reggel együtt kezdünk az én munkahelyemen 1/2 8-kor, majd kb 8:10 kor elindulok vele a táborba(meg kell mutatnom magam reggelente mert félek h. belémkötnének ha csak 1/2 9 re érnék be a táborba leadás után) és délután is kimegyek a Gyerköcért és maradunk bent együtt ledolgozni a kiszökdöséseimet. Jó kis plussz stressz a az eleve meglévők mellé.Egyébként iroda vezető vagyok, de ez nem jelenti azt, h. meg tehetek mindent. Sőt nekem kell példát mutatnom. Tehát kicsit szétszakadunk. ..és nem csak ebben, hanem minden másban is.Kezdve azzal, h. nem én akartam oda költözni ahova végül magunkra maradtunk és ahol most csapdában vagyunk , folytatva azzal, hogy egyedül sose mennék csházba amit egyedül nagyon-nagyon nehéz gondozni, fentartani (főleg a megmaradt CHF-es hitellel a nyakamon). Most is hétvégén pihenés helyett a 7 éves Leánykámmal kerítést próbáltunk javítani. Meg lehet nézni a mindig ápolt és rendezett kezemen a drótok által szabdalt sebeket. Nem tudom meddig bírjuk még!?! Ráadásul a melóhelyemen sem érzem jól magam, de nem merek váltani, azt hiszem érthető miért.
2011. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!