Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeket egyedül hagyni,...

Gyerekeket egyedül hagyni, vélemények?

Figyelt kérdés

Volna egy jó munkalehetőségem,a férjemmel váltott műszakban lennénk,így segítség nélkül(ami nincs is)meg tudnánk oldani a gyerekek oviba-suliba járását,és az egyéb napközbeni felügyeletet (pl ha betegek).Viszont az a bibi,hogy havonta 3-4x hajnalban 1 órát egyedül lennének.Elméletileg akkor az igazak álmát aludnák,társasházban lakunk,a szembe szomszéd néni korán kelő megkérhetném,hogy figyeljen rájuk.Jó viszonyban vagyunk,meg is tenné,viszont nem ülne fölöttük,hanem rájuk nézne,vagy ha gondjuk van akkor szólhatnának neki.8 és 4 évesek.

Nem igazán tetszik nekem ez a megoldás,de más szempontból meg nagyon jó lenne.(anyagi+apával váltott műszak).Vélemények pro és kontra esetleg?

Köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 11. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
egy kolléganőm is ezt csinálta a férjével váltott műszakban ott 3 gyerek volt, nem volt ebből soha gond. Főleg ha a szomszéd néni is ott van figyel rájuk.
2010. nov. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha a gyerekek szeretik a szomszéd nénit,ismerik,és a nagyobb elég önálló,akkor ez megoldás lehet. Főleg,ha baj esetén tud szólni a néninek. Gondolok itt arra,hogy a lakástajtót kitudja ő is nyitni,ha kell. Az sem mindegy,hogy a kissebb mennyire sírna,ha felébred.
2010. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A nénit nagyon szeretik,ő a pótmamájuk,viszont a nagyobb fiú,kicsit szertelen,de a kisebb lány ő meg önálló,nem sírós.
2010. nov. 11. 07:57
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Jó ötlet, főleg egy nagy hatósugaras bébiőrrel, ami a szomszédba átvisztek a néninek. Aventessel oda-vissza lehet beszélni.

És mikor fogsz a férjeddel találkozni?

2010. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Én lehet,hogy elég parás vagyok, de biztos, hogy nem merném magukra hagyni őket. Elég sok mindent el tudok képzelni, ami megtörténhet, de nem írok példákat. Én még a 11 évessel is úgy vagyok, hogy mégiscsak gyerek. Nem hagynám őket így "magukra".
2010. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Hűűűű... nehéz kérdés.... Én nem vagyok egy überparázós fajta, de mi van akkor, ha véletlenül rosszul van a néni, vagy mittudomén, és akkor van valami gáz a gyerekekkel?... szóval mondjuk egy fiatal, velem egykorú anyukára azért könnyebben rá merném bízni, hogy bébiőrrel figyeljen rájuk (tehát csak és kizárólag így, bébiőr nélkül sehogyan sem), de egy nénire már nem annyira biztos.
2010. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
én tuti nem hagynám egyedül őket, számomra ez csak úgy lehetne elképzelhető, ha a néni átmenne azokon a reggeleken hozzátok. Akár még fizethetsz is neki 500 Ftot óránként érte. De ha nem a nénit, akkor mást bíznék meg a felvigyázással. Szerintem ők még kicsik ahhoz, hogy egyedül legyenek.
2010. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem is az a gondom,hogy ugye az "ördög nem alszik"...

A néni nem beteges,energikus 60-as,de viszont pénzt ajándékot nem fogadna el,így kényelmetlen lenne nekem rendszeres szívességet kérnem tőle.

2010. nov. 11. 08:55
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Semmiképpen nem hagynám magára a a kiskorú gyermekeim.Főleg, hogy még ilyen kicsik.Bármi megtörténhet.Sőt!Én még a legaranyosabb szomszéd nénire sem bíznám rá.Te vagy felelős értük, ezt bnem teheted meg, hogy egyedül hagyd őket, még ha hajnalban is amikor alszanak.Bármi lehet.Tűz a társasházban, gázszivárgás, stb. bármi lehet.És azt, hogy gondoltad, hogy bezárod őket, és akkor a néninek odaadod a kulcsot?És mivan ha a nénivel van valami, vagy mélyen alszik, és betörők jönnek vagy bármi.Az ördög nem alszik, bárki kifigyelheti, hogy ti elmentek otthonról,és betörhetnek vagy akármi.Az egyik ismerősömhöz úgy törtek be, hogy kifigyelték, hogy elmennek dolgozni, és utána kipakolták az egész lakást.És ezt mindezt fényes nappal.
2010. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Igaza van itt sok anyukának. Az ördög nem alszik. És tutira akkor történne valami amikor nem vagy ott. (pl. csőtörés, túz) Az élet sajnos ilyen.
2010. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!