Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül álló szülők! Mennyire...

Egyedül álló szülők! Mennyire vonjátok be a gyereket/gyerekeket?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy akik egyedül nevelik a gyereket, és társat keresnek, ismerkednek, mennyire vonják be a gyereket.

Pl ha meg van beszélve az első találkozó akkor megmondjátok hová mentek, kivel találkoztok, stb....?

Persze ez a gyerek korától is függ.Itt nem az egészen kis gyerekekre gondolok, hanem akik már nagyobbak, tinik.


2011. ápr. 20. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én apámmal élek, amikor valakivel találkozgatott, akkor mesélt róla hogy milyen, mutatott róla képeket, stb.. De nem volt olyan hogy ne mondta volna el.
2011. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eleinte en is egyedul neveltem az 5 eves lanyomat.Kesobb megismerkedtem a mostani ferjemmel.Leultem beszelgetni a lanyommal,kerdezgettem.Megkerdeztem hogy szeretne egy apukat,es mondta hogy igen,igaz ilyenkor meg nem fogjak fel,de akartam hogy tudja hogy megismertem valakit,akit kesobb o is megismerhet.Kesobb terhes lettem es szoszerint a lanyom jobban varta a kistesot mint mas:)Most ott tartunk hogy a fiam 1 eves lesz majus 12-en,es a lanyom kenyezteti ,szereti ,es a ferjemmet is imadja.

Szerintem ha egy 5 eves gyerek ertelmesen felfogja,akkor egy tini sem lehet onzo ha az anyukaja talal valakit.De vannak akiket ez zaar es hiszteriarohamosak lesznek.Beszelges el a gyermekeddel,jobb ha tudja,de a legfontosabb,hogy ne hanyagold a gyermekedet az ujdonsult ferj miatt.

2011. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyukám egyedül nevelt 5 éves koromtól. Sajnos sokáig nem nagyon ismerkedett, és amikor először próbálkozott, nagyon titkolta, persze rájöttem. És viccesnek is tartottam, hogy már huszonéves voltam, de még mindig csak "eltünedezett" :D:D:D és cseppet sem lepődtem meg, amikor megjelent az udvarló. Remélem, ez a kapcsolata sikerrel fog járni.

Nem értem,anno is miért titkolózott annyit, hiszen én nem voltam egy önző gyerek, mindig nagyon szerettem volna, hogy legyen barátja és csak örültem, ha esély mutatkozott erre. :)

2011. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antóniaa ***** válasza:
Az enyém 6 éves volt mikor váltunk... Egyszer belevontam, mert azt httem, hogy együtt maradunk. Na de nem, és ez a gyereknek is rosszul esett,mert megszerette az illetőt. Utána már csak az "igazit" mutattam be neki. Nem mindjárt az első találkozáskor,hanem amikor már biztos voltam a dolgomban... Szerintem nem szabad mindenbe belevonni a gyereket, főképp ha még kicsi. Elég a sérülés a válás alatt...
2011. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen korú gyermeket csak akkor ismertetnék meg a partneremmel, ha már túl lennénk a kisérleti fázison és a hosszútávra 99% esély lenne. Persze a találkozgatásokról, próbálkozásokról esetelg korától függően tudhatna, de nem tenném ki annak (amit az utolsó válaszoló át is élt) hogy még egyszer el kelljen szakadnia valakitől akit megszeretett, megkedvelt.Kényes téma és nagyon óvatosan kell eljárni. Volt hasonló az ismeretségi körömben és bizony a kissrác nagyon megsinylette a sikertelen próbálkozást. ...Fontos még hogy semmit ne kapkodjunk el.(pl, összecuucolást nagyon-nagyon alaposan át kell gondolni(
2011. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Szerintem a gyereknek is terhére van, ha az egyedülálló szülője kedvetlen, szomorú, stb. és csak örül, ha próbálkozik. Nagyon ritka az olyan önző gyerek, aki ne akarná, hogy a szülőjének legyen társa. Esetleg ez akkor állhat fenn, ha a gyerek reménykedik, hogy a saját szülei összejöhetnek,kibékülhetnek még. Ha ő is felfogta, hogy nem tudnak együtt élni, szerintem nem lesz gond az új társ. ...Én belegondolok,egyiket se tekintettem "apámnak",igényeltem a távolságtartást, se kiskoromban, se tizenévesen nem akartam családosdit játszani, én úgy fogtam fel, hogy a jelölt anyukámhoz tartozik, tegye őt boldoggá, mi meg elfogadjuk egymást, és ennyi. Általában ez nekik is megfelelt.
2011. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!