Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve nem fizet gyerektartást...

Toba kérdése:

2 éve nem fizet gyerektartást az exem. Végrehajtónál van az ügy már egy éve. Meddig ülhet még rajta a végrehajtó mert azt mondta a gyámügyes addig elutasítja a gyermektartás megelőlegezésemet amíg 2szer nem lesz kiírva a ház árverezésre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 10:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos halasztani kell! Addig lehet,hogy talál valami melót! Ha kikapcsolták a gázt, akkor lehet,hogy jobb is,ha keres melót és belead a rezsibe!

Apukával meg jelenleg sajnos nem lehet mit kezdeni!

2011. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom :( Én sem venném fel a diákhitelt. Hol tanul a fiad? Ha államilag finanszírozott képzésen van, akkor átkérheti magát levelezőre, ha van a szak levelezőn és jogosult szociális támogatásra, meg egyéb ösztöndíjakra és ha tud valami mellékest vállalni, pl. heti 2 nap árufeltöltés,akkor az + 30 000 Ft, szóval ha nincs tandíj akkor ebből kijönne. Kollégiumot is biztosan kapna.

Nem tudom mennyire megvalósítható, csak egy ötlet volt, remélem összejön.

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
A szar anyagi helyzet a legrosszabb kifogás a tanulmányok abbahagyására vagy halasztására. Nagyon sok olyan csoport meg évfolyamtársam volt, akiknek otthon tüzelőre alig jutott, mégse kellett otthonról egy fityinget se kérniü (sőt, ők adtak haza), mert megigényelték a szoctámot, kapott Bursát meg mivel keményen tanultak, kaptak ösztöndíjat. Hétvégén meg diákmelóztak. Nem is értem, hogy engedheted a gyerekednek, hogy halasszon, minden erővel azon kéne lenned, hogy biztasd a tanulmányai mielőbbi befejezésére...
2011. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, levelezőn nincs sem ösztöndíj, sem szoc.tám., sem semmi egyéb juttatás, hisz pont azért levelező, mert mellette dolgozol. Ennek utána kellene néznetek, mielőtt átkéri magát a fiad.

Egyébként - ahogy egy előttem válaszoló mondja - , ilyen körülmények között elég jó szoc.támot kap, Bursát, (tankönyvtámogatást is kap valamennyit, még ha nem is sokat), ha jó az átlaga, akkor ösztöndíjat, ezekből viszonylag jól el lehet élbi egyetemen, főleg, ha kiegészíti hétvégi munkával, pénteken úgysem valószínű, hogy egész nap órái vannak, plusz szombat.

Nagyon sokan így csinálják, szóval működik.

Abban az esetben - bár ez csak elméleti kérdés, mert nem hiszem, hogy vállaltátok ilyen körülmények mellett - , ha költségtérítéses képzésen lenne, kiemelkedő tanulmányi eredmény és üresedés esetén, ha kérvényezi, átveszik államilag támogatottra. Bíztasd a gyermekedet, hogy tanuljon, mert hidd el, ha egyszer abbahagyja, már nem fog visszaülni az iskolapadba.

2011. nov. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én most tartok a végrehatónál nekünk is vagyis az exemmel a közös ingatlant árverezik gyermektartás sehol nálunk még nem volt egy árverezés sem mivel hogy kilopta a házból a fütésrendszert tehát ottlakni nem lehet két gyerekkel vándorlok jelenleg szörnyű
2012. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!