Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartás nem fizetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartás nem fizetése mit von maga után?

Figyelt kérdés
Ha az apa nem fizet bírói végzés után gyerektartást és fel lenne jelentve a rendőrségen,ők mit tesznek ha többszöri felszólítás után se fizet?Előállítják?Van valakinek tapasztala?
2011. szept. 28. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet jelenteni, illetve a bíróságon is lehet kérni végrehajtást.
2011. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen. Nem sok értelme, mert a cél, hogy megkapjátok ami megítéltetett.

A végrehajtás az, amit kérhettek, de ezzel is a padlóra küldöd, mert bármit lefoglalnak.

Próbáljatok meg egyezkedni, hogy azért az ő élete se menjen tönkre.

2011. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Semmi olyan célom nincs hogy padlóra küldjem,sose volt.De ő az aki nem is keresi a gyerekét.De a gyereknek ez jár/na..egyenlőre csak informálódok.
2011. szept. 28. 10:47
 4/12 anonim válasza:
75%

Ha még mindig nem fizet gyerektartást, akkor meg tudod kérni az államtól hogy megelőlegezzék neked.Viszont ez is elég hosszú folyamat.Először rendőrségen kell feljelenti, ezután hónapok múlva kapsz egy papírt, hogy tudtak-e vele valamit csinálni. (előállítják,kikérdezik) Ha nem, sikerült ez a kör, akkor küld egy papírt a rendőrség és azzal menni kell a bíróságra, akik végrehajtás kérnek,ha ezzel sem mentek semmire, akkor onnan is kapsz egy papírt és ezzel lehet tovább menni az önkormányzathoz...ez nekem 1.5 évig tartott. :-s

Egyébként előbb-utóbb természetesen előállítják.Valakinek ki kell azt fizetni, amit az állam ad megelőlegezve. Ha kell akkor vagy leültetik vele, vagy közmunkára fogják.

2011. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ez szép folyamat!Manapság még csinálnak olyat hogy leültetik vagy közmunkára fogják?Erről van esetleg oldal ahol hivatalosan le van írva?Most válunk de már fél éve nem fizet csak sajnos erről nincs papírom,mert hittem neki.
2011. szept. 28. 10:56
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha rendes bejelentett munkája van az illetőnek,munkáltatói levonást is lehet kérni.Sajnos nálunk ez nem jött be,mert faterom feketén dolgozik.Nagyon sokszor voltunk ez miatt bíróságon anyuval(én kísértem el),ketten vagyunk testvérek.Mégsem tudtunk ezzel elérni semmit.Az igaz,hogy fizet,de még mindig csak a töredékét annak,amit a bíróság megállapított.
2011. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
mi 13 éve nemkapunk...és semmitsem csinál az állam se rendőrség sesenki:) erről ennyit :) hiába járkálunk utánna kndíg...
2011. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ennyit magyarországról!!!Ha valaki tud nekem oldalt mondani hogy csak megmutassam neki,megköszönném.

Nem értem az ilyen embereket hogy nem képesek gondoskodni a gyerekeikről,megcsinálni könnyű volt...

2011. szept. 28. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A megelőlegezésnél a rendőrséges kört ki lehet hagyni. Csak végrehajtást kell kérni. Ha ez nem járt sikerrel, arról kapsz egy jegyzőkönyvet, ezzel kell a gyámügyre bemenni, igazolni, hogy már legalább fél éve nem fizetett, kell jövedelem igazolás, és utána eldöntik, hogy jogosult vagy-e rá, hogy az állam megelőlegezze a tartásdíjat. Ezt két év után megpróbálják az apán behajtani.
2011. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Itt a nyomtatványt lehet hozzá letölteni: [link]

Itt pedig le van írva, hogy kinek és milyen esetben jár:

[link]

2011. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!