Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit illik adni 8. -os...

Mennyit illik adni 8. -os ballagási ajándéknak?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem gyereke, igazából nem is tartjuk a kapcsolatot, de most meghívtak minket. A többiek 15 és 20 ezer körül adnak, én egy kicsit megrökönyödtem ezen, soknak tartom, vagy pedig ÉN gondolom nagyon rosszul??
2011. jún. 9. 13:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jesszus, hát ez nem semmi. Nem régen ballagtam 8-ból, sőt már az érettségim is megvan.De akkor én nem hallottam olyat hogy 15-20 ezret adtak családonként. Nagyon maximum 5000, aki nagymama volt. Egy csokor virág, meg egy kis pénzt adj neki. Nehogy 20ezret. Am tuti csak a pénz miatt hívtak titeket is.
2011. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én gimis ballagásra kaptam kb. ennyit, és nem nagyon távoli rokonoktól. Sztem 5e bőven elég, annál többet ne adj... mert ha nem tartjátok a kapcsolatot, akkor csak a hagyomány színlelése miatt hívnak, vagy mert a pénzre hajtanak. Ha meg a rokonaid (azok is, akik kb. olyan kapcsolatban vannak, mint te) kinéznek maguk közül, akkor le vannak tojva...
2011. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem adnék többet 5000 Forintnál. Sőt, lehet, hogy nem is pénzt adnék, hanem valami ajándékot (pl.könyv, óra, ékszer, vagy valami ajándékutalvány)
2011. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha éttermi vacsora vagy ebéd lesz, akkor fejenként 5000-ral számolnék.
2011. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem 2010-ben volt a 8.-os ballagásom én anyáéktól 50 ezret meg megcsinálták a vacsorát az kb. 200 ezer volt. Az egyik nagyszülőtől 250 ezret kaptam, az anya nagynénnyeitől meg 20 ezreket a keresztszülőktől meg 50 ezret. Na hát nekem így gyült össze 700 ezer forint, de mi 50-en voltunk mert nagy a család mert mindenki tartja a kapcsolatot mindenkivel és mindenki hív mindenkit még egy névnapra is.
2012. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

:O Te vagy anyu unokatesója? :D

Viccet félretéve nagyon max. 10000Ft.

2013. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!