Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tehetek?

Ilyen helyzetben mit tehetek?

Figyelt kérdés

Én 21 éves leszek az év végén, a párom 26 (F) éves. Decemberben lesz, hogy 3 éve együtt járunk. Heti egy max. két alkalommal tudunk találkozni mert ő falun lakik, én viszont tőlük egy órára egy kis városban.


A szüleim nem igazán szeretik, mert véleményük szerint nem illünk össze, illetve a fő indok az, hogy csak 130 e forintot keres havonta, és nekem egy pénzes pasira van szükségem nem rá... Én már nagyon unom azt, hogy folyton keresik benne a hibát (pl. túl hangosan lépked a járólapon, milyen vékony, tök csúnya, szegény, stb-stb...). Így amikor jön "hozzánk", akkor mi már megyünk is el itthonról, mindegy hova, csak együtt legyünk és hagyjanak minket nyugodtan. Ez megy kb. december óta. Már feleslegesnek tartom azt, hogy minden egyes szombaton itthon üljünk az emeleten a szobámba bezárva ,mert meg se mozdulhatunk a lakásban, nehogy másokat zavarjunk a jelenlétünkkel, illetve a szüleim úgyse beszélnek vele egy hellon kívül semmit. Apu nagy ritkán megkérdezi tőle, hogy van-e munkája, mi újság vele, de itt ki is merül a társalgás.


A problémám viszont az, hogy nagyon tartok attól, hogy a szülők bemutatása nem fog egyszerűen és probléma nélkül lezajlani. A párom anyukája folyton emlegeti, hogy szeretné megismerni a szüleimet, én viszont tudom, hogy a szüleim nem kíváncsiak rájuk. Hiszen a páromat is utálják, és nem beszélnek vele 2 szót se, idegenként kezelik, és mindennek a teteje, hogy egy falatot se adhatok neki enni, mert anyu kiveri a balhét, hogy ő idegeneket nem fog etetni. Mi egy picit jobb anyagi körülmények között élünk mint ők, gondolom ez is szemet fog szúrni a szülőknek és mivel tudom, hogy anyum szereti megmondani (elég gúnyosan) másoknak a véleményét félek, hogy majd megbántja a barátom családját az "őszinteségével".


A másik gond viszont az, hogy az ő családja egy picit furcsa, nem rossz emberek, ilyenről szó sincs, de tipikus dolgos, falusi emberek, más neveltetést kaptak mint pl. én. Félek, hogy ezek a dolgok is csak szítani fogják a tüzet és odáig fajul majd a helyzet, hogy a bemutatásból egy nagy veszekedés lesz.


Én ezt szeretném valahogy elkerülni, mert a kapcsolatunk a barátommal nagyon jó, nincs köztünk szerencsére semmi probléma, nagyon megértő és jól alkalmazkodik még az itteni helyzethez is. Nem szeretném ha azért menne tönkre a kapcsolatunk mert a két család ennyire különbözik egymástól vagy éppen azért mert a szüleim erre játszanak rá.


Meddig halaszthatom ezt a dolgot? Feltétlen muszáj a két családnak találkoznia? Hogyan oldjam meg ezt a problémát?


Amúgy a félelmem nem alaptalan. :) Hiszen anyu senkit nem tud elviselni, nem tartjuk egy rokonnal se a kapcsolatot mert ő nem kíváncsi senkire. Se nagymamák, se unokatesók, se a testvérei, senki nem érdekli őt, mindenkivel összeveszett...


2011. jún. 9. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem neked kell a pénzes pasi hanem a szüleidnek.
2011. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor reménykedem,hogy én ilyen szülő sosem leszek!
2011. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem írsz, hogy te mennyire vagy jóban a párod szüleivel? - miért nem ott találkoztok? Ahogy írod, ők rendes-becsületes falusi emberek - álltalában ők szeretik az őszinteséget, mondd el nekik, hogy nem egyszerű a családi helyzeted, még a saját rokonaitokat sem látják a szüleid szívesen stb....így megértik szerintem, hogy miért nem akarod a találkozást.
2011. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Általában a barátom jön hozzám autóval, ha megyünk hozzájuk akkor is ő visz el, így erre ritkábban kerül sor mert neki ez dupla út (Kb. 2 havonta). Nekem még nincs keresetem, tanulok, a szülők viszont nem adnak nekem pénzt vonatra.


Az ő szüleivel nincs probléma, szeretnek, mindig kedveskednek. Nem akarom őket megsérteni, mert ha a helyükbe képzelem magam, nekem se esne jól, ha utálnák a fiamat, és nem lennének kíváncsiak rám...

2011. jún. 9. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
az utolsóval értek egyet . Ha jóban vagy az ő szüleivel mondd el nekik nyugodtan hogy mitől tartasz! Megfogják érteni!Vagy költözz el otthonról elég nagy vagy már.És nagyon gusztustalan hogy valakit pénze miatt néznek le. Aző keresete máskülönben már soknak számít...más a minimálbért keresi meg!
2011. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elköltözni csak jövőre tudok, mert akkor végzek a sulival, jelen pillanatban egy érettségivel olyan munkát nem találok magamnak amiből albérletet tudok fizetni, eltartani magam stb.

De akkor marad az őszinteség. :( Sajnálom őket.

2011. jún. 9. 15:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom a szüleidet,mert így elöbb utóbb elvezsítenek téged.De marad sok pénzük.
2011. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az előzővel egyetértek, valahogy kommunikáld feléjük, hogy érted a kérést, de....szóval nem fog menni.Róluk gondolnak majd rosszat, nem rólad.De nehogy olyan módon mondd, mintha az derülne ki, hogy szégyenled őket.Egyébként ha jó a szülő-gyermek viszony köztük, valamit már biztos hallottak a kedvesedtől.vagy esetleg vele őszintén megbeszélhetnéd ezt a problémát, úgyis érzi tőlük az elutasítást, nem kell külön felhívnod rá a figyelmét, hiszen tapasztalja.De mondd el, hogy a szüleid mindenkivel ilyenek, és pont mert tiszteled az övéit, valami megoldást együtt találnotok kell, mert ez így nem lehet.Egyébként ilyet még nem is hallottam, hogy nem etetünk idegeneket.Három éve a szerelmed.Még jó, hogy bemehet az ajtón.Pénzes pasi?Van ma ilyen?:))Az hogy egy vidéki kis faluban egyáltalán munka van, az is nagy szó.
2011. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát tényleg csak az marad. Megmondod hogy szereted őket de ilyenek.

Igen, megértem, bár a szüleimmel ilyenfajta gond nem volt.

Kicsit vagyok idősebb mint te és én is s suli befejezése után jöttem fel a barátomékhoz.

Azt a kis időt kibírod, és max nem találkoznak a szülők.


Kitartás!

2011. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy anyukád nem gondol bele, hogy téged is "elveszíthet" a viselkedése miatt. Hiszen azt írtad, a rokonokkal sem találkoztok már... Talán erre is figyelmeztetned kéne anyudat..
2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!