Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?...

Mit tehetek ilyen helyzetben? Eléggé hosszú a kérdés.

Figyelt kérdés
Két éve vagyok együtt a barátommal. Ő az édesanyjával él abban a városban, ahol én főiskolás vagyok. A problémánk, hogy az édesanyjával nem igazán jönnek ki, egyre rosszabbul viselkedik vele, egy jó szót nem hallani tőle. Havi 40 ezret elkér a barátomtól, ezenfelül nem főz, nem takarít (pedig egész nap otthon van, nem dolgozik), sőt már ott tartunk, hogy a barátomnak kell venni wc papírt is, mert az anyukája nem hajlandó rá. Állandóan azt vágja a fejéhez, hogy ingyenélő a barátom, nem ad fel egy számlát, stb. Hát 40 ezer Ft-ból bőven megvan a rezsi, a tv, internet számla, de mindegy. Múltkor zuhanyzott, és lekapcsolta a villanyt, hogy ne fogyasszon annyi áramot, volt, hogy a számítógépnél ült a barátom, és kikapcsolta, mert ne az ő áramszámláját növelje. Én csak esténként vagyok náluk, nem eszem, nem zuhanyzom, azt megoldom a kollégiumban. A barátom egyre elkeseredettebb. Meleg ételt otthon nem lát, mert én nem főzhetek, mert akkor szintén veszekedés van. A barátom azon gondolkodik, hogy albérletbe megy, de fél. Attól tart, hogy nem lesz elég a pénz, és véglegesen megharagszik rá az anyukája, meg nem akar egyedül lenni. Én mennék vele, de én meg az én szüleimtől félek. Ők nagyon rendesek, szeretnek, támogatnak minden téren. Én nem kérnék tőlül ezentúl sem többet, csak amit eddig is (koleszdíj, plusz egy kis zsebpénz), tehát nem lenne nekik ez pluszkiadás. Szeretik a barátomat is, de biztos vagyok benne, hogy nagyon elleneznék az egészet, és félnék egy életre megharagudnának rám. Mit tegyünk? Havi körülbelül 170000 Ft bevételünk lenne, ennyiből szerintem ki lehetne jönni egy albérletben, főleg, hogy konyhai, fürdőszobai eszközöket (fazék, tányér, porszívó, törülköző stb...) nem kellene venni, mert ezek mind vannak nekem. Főzni, sütni, takarítani tudok, szeretek is, iskola mellett nagyon megterhelő nem is lenne. Mit tehetnénk? Menjek a szüleim akarata ellen? A barátomat csak bátorítanom kellene, és benne lenne a dologban. Persze rábeszélni sem akarom, mert nem szeretném, ha engem hibáztatna, amiért az anyukája megharagszik rá, de szörnyű, hogy van olyan este, hogy már sír, hogy miért utálja ennyire a tulajdon anyja.
2011. jan. 15. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem várnék egy percet sem. Lehet ettől az anyja is "észheztérne".
2011. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját döntésetek,nem is értem mi van anyujával hogy lehet ingyenélő amikor ő is áldoz a kasszába?Érthetetlen..mintha direkt arra játszana hogy elüldözze a gyerekét.felnőttek vagytok élhettek külön nincs ebben semmi.Attól még támogathatja az anyját is de nem kell mindent elviselni.
2011. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan költözzetek össze mert ha a szülők ezen megsértődnek az nem normális. Ha meg nem akarnak támogatni ezekután titeket akkor keresetek valami munkát. Én nagyon szorítok nektek mert én is hasonló helyzetben voltam. Hidd el nem érdemes rajta sokat vacilálni.
2011. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keressetek még pár lakótársat.
2011. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!