Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Májusban odaadtam rokonomnak a régi telefonomat, azt mondta, hogy jövő hónapban kifizeti (20.000 Ft-ról van szó) én meg odaadtam, rokon, miért legyek szemét. Következő hónap: most nincs pénzem, júliusban. Ok. Július vége: jövőhónapban megkapjuk a fizetést kifizetjük! Itt vagyunk, augusztus eleje...szerintem ebben a hónapban sem lesz kifizetve, viszont akkor nem tudom mit csinálok, mert nekem az a 20.000 Ft be van építve a költségvetésembe és pont az kell nekem, ami még az új géphez hiányzik. Nem tudom, mit csinálhatok? Jogi útra nem igen vihetem az ügyet. Mit csináljak?
2011. aug. 2. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Odamész, megfogod a telefont és elhozod. Ha ráhagyod, akkor mindig ezt fogják játszani.

Én biztosan nem hagynám.

2011. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha megmondod a rokonnak, hogy mivel megbeszéltétek, hogy kifizeti a 20.000Ft-t, te számoltál ezzel a pénzzel, és most bizony elég nagy szükséged lenne rá, fizesse ki. Egy szava nem lehet, hiszen megbeszéltétek már az elején, hogy kifizeti, az, hogy eddig nem tette más tészta, de te nem felejtesz és most szükséged van a pénzre, ezért szólsz.

16/L

2011. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Odamész, és megmondod: Figyelj, meg vagyok szorulva, szóval a hét végéig vagy a telefont, vagy a pénzt adjátok, így is sokat vártam. Köszi.
2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kerültem hasonló helyzetbe, annyival most más, hogy az adós már fel sem vette nekem a telefont, én pedig bepöccentem. Nekiálltam feltárcsázni a közös ismerőseinket, és mindenkitől megkérdeztem, mit tud róla, ugyanis tartozik nekem, és eltűnt. Ledöbbentek, de mindenki megígérte, hogyha beszél vele, megemlíti a dolgot.

Fél óra múlva Ő hívott fel, hogy mikor tudunk találkozni, odaadja a pénzt. Szemétség volt? Nem érdekel, ő pedig gerinctelen.


Első körben próbáld meg napi szinten szóba hozni a dolgot.

2011. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Én napi szinten szóba hozom, anyáméknak és nagyanyámnak, de egyikőjük sem akar beleszólni, gondolom nem akarnak családi vitát. Anyám csak annyit tud mondani, hogy én megmondtam, hogy ne add oda így neki. (ezzel aztán nagyon kivagyok segítve.) Én pedig ha megkérdezném szerintem leordítaná a fejemet, hogy megmondta, hogy augusztusban kifizeti, ne követelőzzek már.

Mondjuk júliusban nagyanyám előtt megígérték, hogy augusztusban kifizetik, de hát én már nem bízok benne.

2011. aug. 2. 22:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Ordibálás? Gondolkodjunk már egy kicsit! Ha ordibáláshoz van csak esze, akkor adja vissza a telefont, és felejtsétek el egymást. Mondott ő már sokmindent...


Amúgy hány éves vagy, és hány éves az adósod, hogy csak úgy hagynád magad "leordítani"?

2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
21 vagyok, ő pedig 35-40 között.
2011. aug. 2. 23:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Légy erőszakos. Ha ordít, mondd neki, hogy szégyellje el magát, amiért te segítettél rajta, ő pedig nem hajlandó betartani azt, amit előre megbeszéltetek. Állj a sarkadra!
2011. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget még egyszer, már tudom mit kell tennem! :)
2011. aug. 2. 23:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

Aztán majd írd meg, mi lett a vége, kíváncsi vagyok!

2011. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!