Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A keresztapám miatt viszonyulo...

A keresztapám miatt viszonyulok így a férfiakhoz? "Ő rontott el"

Figyelt kérdés
Mikor 2-3 éves voltam, a keresztanyám férje (akkoriban csak udvarlója) 18 körül lehetett. Egy idióta volt mindig. Emlékszem hogy féltem tőle, mert nagy hangja volt, meg szeretett velem ellenkezni. Elbújtam előle egyszer, és olyan félelmetes hangon elkezdett kiabálni hogy "Szandiiiiii úúúúgyis elkaplak, gyere előőőő" Mai napig a fülembe cseng. Lehet hogy ezért viszonyulok olyan rosszul a férfiakhoz? Soha sem volt még kapcsolatom, és a férfiaktól mindig megijedek. Befeszülök, nem bírok beszélni, zavarba jövök. De azoktól is akik nem érdekelnek. De amúgy pedig a férfiakhoz vonzódom. Egy kiskori eset miatt lehet? Vagy miért?
2011. jún. 9. 22:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg szinte utálom ha férfiakkal kell beszélgetnem. Ha pl egy boltban is van választási lehetőség, hogy a női eladóhoz menjek vagy a férfihoz, akkor a nőhöz megyek.

Más is van így?

2011. jún. 9. 22:59
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Elképzelhető! De figyelj csak amikor rád jön ez a fura érzet. Mindig mondogasd magadban, csak ő volt ilyen hozzád, más pedig nem. Nem kell más férfiaktól félnem, ő pedig egy bunkó alak volt. Meglásd nyitottabb leszel, hessegesd el azt a félelmedet. Hiszen ha valaki kedvesen szól hozzád, ne azonosítsd a keresztapád hülye hangjával.
2011. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Sajnos tapasztaltam, hogy a gyerekkorban meghatározó szerepe van az első tapasztalatoknak, amik kihathatnak életünk egészére is, de leküzdhetőek ezek a tanult gátlások. Csak idő kell és akarat hozzá.
2011. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak olyan nehéz ezt leküzdeni, mert bár nem vele van már annyira bajom (azóta már sok víz lefolyt a Dunán, bár hozzáteszem hogy a 2 lépés távolságot még mindig tartom vele) hanem úgy összességében valami miatt rosszul érzem magam férfiak társaságában. De ez is érdekes, mert a 20-30-40 év körülieket nem bírom, az idősebb emberekkel és a nagyon fiatalokkal nincs bajom. Tuti defektes vagyok kezdek rájönni.
2011. jún. 9. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Hm... Könnyen lehet.

Habár az én apum nagyon agresszív ember, ráadásul alkoholista. Rendszerint ordibált, tört zúzott otthon, mikor kicsik voltunk. Felénk tornyosult (kb ovis lehettem) s úgy ordított velünk részegen.

Nagyon féltünk tőle... még a szemébe se mertünk nézni...


Viszont szerencsére nekem nincs ilyen gondom más férfiakkal, mint neked. (férjem is van)

Egyedül keresztapámmal (apu öccse) aki nagyon hasonlít apura (nem viselkedésre, hanem arcra) és mikor vele beszélgetek akkor nagyon feszült vagyok. Pedig ő nagyon rendes, soha nem emeli fel a hangját, soha nem ivott. Alapjáraton egy tök normális ember, mégis gyomorgörcsöm van, ha hozzám szól.


24/N

2011. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy defektes, nyugi, csak nem találkoztál még olyan sráccal aki tényleg figyelmes, aranyos, és elolvadsz tőle :D hidd el, egy csapásra megszeretnéd őket, csak esélyt kell adni nekik :)
2011. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tuti nem vagy defektes,de ezen kívül történt más is azon kívül amit leírtál vele kapcsolatban,mármint,hogy molesztált-e vagy ilyesmi?
2011. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem molesztált, semmi ilyesmi nem volt. Csak úgy alapjáraton mindig egy sutyerák volt, habár most is az.Nem csak volt...
2011. jún. 9. 23:42
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem először csak kommunikálnod kell elkezdeni a férfiakkal, hogy megtapasztald hogy nem is annyira mások ők sem az egyszerű dolgokban mint a nők


ha valamilyen üzletben vagy, szólíts meg direkt egy férfi alkalmazottat, ne nőt


és ha megszoktad a férfiakkal való kommunikálást haladj fokozatosan, építs kapcsolatokat, nem feltétlen komolyan, csak haverkodj, semmi flört

2011. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt hívják androfóbiának.
2011. jún. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!