Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A keresztapám testvérének a...

A keresztapám testvérének a gyermekéhez (de vérszerint a keresztanyám a rokonom) fűz-e rokoni kapcsolat? Másodunokatestvéremnek mondják, de akkor valamilyen vérszerinti rokonság kellene nem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Másodunokatesód akkor lenne, ha valamelyik szülődnek az unokatestvérének a gyereke lenne.

De így, hogy csak a keresztanyáddal állsz rokoni kapcsolatban a keresztapáddal nem, így az ő testvérével sem, és annak a gyerekével sem.

Remélem jól mondtam el, én így tudom :-)

2009. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nincs köztetek vérszerinti rokonság.
2009. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály: ami úgy kezdődik, hogy kereszt-, az nem jelöl vérrokonságot. Keresztszülő lehet bárki: a szüleid barátja, egykori osztálytársa, munkatársa, bárki. Egy másik dolog, hogy Magyarországon nagyon gyakran kérik fel keresztszülőnek az egyik szülő testvérét. Ekkor valóban vérrokonságról beszélhetünk. A te esetedben mivel a keresztanyád a vérrokonod, és a kérdéses személyek a keresztapád vérrokonai, valószínűleg nincs közöttetek rokonság (hacsak valami úton-módon kiderül, hogy a keresztanyád és a keresztapád rokonok, ami alég érdekes helyzet lenne), csak "atyafiság", azaz tágabban értelmezett "rokonság", amibe beletartozik a komától a sógoron át a nászasszonyig és a keresztszülőig mindenki, aki nem vérrokon, de mégis szoros kapcsolatban van egymással.
2009. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én mint nagycsaládos mondom neked... A rokon az rokon, és kész, nem érdemes tovább ragozni, úgysem érted egy idő után. A másodunokatestvér tökéletesen jó jelző, mivel nincs agyonbonyolítva, törődj bele. (Nálunk azt sem sikerült eldönteni, hogy most a szülő unokatestvérének a gyereke, az unokatestvér gyereke, vagy ki is az valójában, egész estés vitákat lehet vele előidézni.)
2009. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Olyan nincs, hogy vér szerint a keresztanyád... Lehet a keresztanya vérrokon is- attól függ, kit kértek meg.
2009. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! A rokon az szerintem is rokon, de mégis... A keresztanyám az édesanyám testvére, tehát egyértelműen vérrokon, de a keresztapám, és annak családja, már nem hiszem, hogy beletartozna a rokonság fogalmába
2009. febr. 2. 20:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Falun többnyire valamelyik szülő testvére és annak a házastársa szoktak lenni a keresztszülők. Ezért írhatta a kérdező hogy a keresztanya a vér szerinti rokona. A keresztapa testvérének a gyereke nem vérrokon. Elvileg.
2009. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nos a testvérem, aki ugyanolyan "rokoni kapcsolatban" áll a kérdéses személlyel ugyebár mint én, szeretne más kapcsolatot fenntartani mint szimpla "rokonság". Csak tart ettől. Elég összetartó a család, így nem tudja megteheti-e.
2009. febr. 3. 08:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Szerintem egészen nyugodtan, nem lesz belőle vérfertőzés! Valószínűleg lesznek majd családon belül rosszalló megjegyzések, de azt mondom: szarni rá, éljen a szerelem!

Sok boldogságot nekik!

2009. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a keresztanyád férje nem lesz a keresztapád,hacsak nem együtt tartottak a keresztvíz alá. keresztszülő az aki a keresztlevélen szerepel. keresztanyunál a Keresztanyám-Férje,keresztapunál a Keresztapám Felesége lesz,nem pedig keresztszülő. ígyaztán hacsak nincsenek vérrokoni szálak.....
2009. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!