Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire zavarban...

Miért vagyok ennyire zavarban ha a barátom bemutat valakinek?

Figyelt kérdés

Sajnos eleve eléggé könnyen zavarba jövök, és el is vörösödök. Ha a barátommal megyünk az utcán és szembe jön vmi ismerőse(mindegy h neki vagy nekem) és bemutatkozásra kerül sor, mindig tökre zavarban leszek. Főleg, ha ő mutat be engem. Tegnap pl találkoztunk 3 csoporttársnőjével akikkel nagyon jóban van és bemutatott de azt éreztem h ég a fejem és nem is bírtam ott állni mosolyogni, állandóan forogtam(tudom h tök gáz de iszonyat zavarban voltam), és elbúcsúzásnál annyit mondtam h hello, barátom meg is jegyezte h „még egy mosolyt se kapnak?” Szóval neki is feltűnt már h képtelen vagyok természetes lenni. Miért van ez? Más emberekkel nincs ennyire. Akkor is zavarba jövök ha fiúnak mutat be, nem a csajokkal volt a baj. Elég kínos….köszi

20L


2011. jún. 11. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet attól rettegsz, hogy vajon mit gondolnak majd rólad. Legalábbis nekem egy időben ez volt a problémám.

18/F

2011. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyszerűen ilyen típus vagy.Ezt nehéz legyőzni.Egyébként meg ilyen helyzetekben mindenki zavarban van valamilyen szinten,csak sokan jól tudják titkolni :)

Egy ideig nálam is így volt és hiába nyugtatgattam magam,hogy nincs okom rá,stb nem tudtam elgyőzni,de mára magától elmúlt :)) Az ember mindig változik,akkor is,amikor már nem számít rá :)

22L

2011. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*legyőzni
2011. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány
2011. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

áááá szia!!

megtaláltam a sorstársam :D

én is 20 éves lány vagyok, és én is mindig ezt csinálom, ez hihetetlen! és mennyire utálom!

igazából én már attól is elpirulok ha vki idegen hozzámszól vagy valaki megjegyzi,hogy milyen piros vagy és mindenki tekintete rám szegeződik..na az kész :S

igazából már ilyenkor azért pirulunk el sztem, mert félünk előre,hogy el fogunk, és így következik magából..


nem tudom mit lehetne tenni az a baj :(

2011. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok de nálam is ez van
2011. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szintén 20éves lány ugyanezzel a problémával...azthittem,csak én vagyok ilyen:)
2011. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokszor beszélgess idegenekkel különböző helyzetekben és egy idő után nem leszel zavarban. Vagy pl. ha buszmegállóban állsz, kérdezz meg egy idegent, hogy hányadik megálló a nem tudom mi, vagy ezt metrón is eljátszhatod. Lényeg, hogy fejleszd a kommunikációs készségeidet és akkor nem jössz zavarba, ha olyannal kell beszélned, akit nem ismersz.
2011. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

már írtam ide.nekem ez a terápia nem működött anno :) Én írtam,hogy "magától" múlt el.Igazából ha jól meggondolom azóta változtam nagyon sokat ilyen téren(is),mióta egyetemre járok,az,hogy rengeteget vizsgázom és rá vagyok kényszerülve,hogy egy idegennel stresszhelyzetben szemtől szemben kell kommunikálni segíthetett át ezen.Régen nem bírtam annak a szemébe nézni akivel beszéltem,ez így utólag belegondolva nagyon gáz lehetett,nem hiszem,hogy önbizalom hiány miatt volt ez,egyszerűen nagyon zavart,nem tudom,miért...most már gond nélkül megy minden,és szerintem tényleg az egyetemnek köszönhetem.Szóval nyugi,majd az élet hozza a megoldást.Az ember mindig új környezetbe kerül,ahol tanulhat valamit.Kinek mi segít...

22L

2011. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert még kicsi vagy.
2011. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!