Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Nem hisz nekem...

Mit tehetnék? Nem hisz nekem senki

Figyelt kérdés
A szüleim 3 éve váltak el. Anyukámmal élek, nagyon jó a kapcsolatunk, szinte sose veszekszünk. Apukám ezzel szemben sose törődött velem, sokszor bántotta anyut is és engem is szóban, megütni sose ütött. Nagyon sokszor mondta h csúnya az arcom ( elég sok pattanásom volt), abba az iskolába amibe jelentkeztem 8.ba úgyse vesznek fel mert buta vagyok ( mellesleg felvettek) de mióta elváltak elégé látványosan foglalkozik velem és a húgommal mikor társaságban vagyunk. Néha jön hozzánk mert így egyeztek meg anyuval és anya tudja hogy én meg a húgom nem megyek hozzá. Ha nálunk van mindig van valami veszekedés. Anyukámat előttem és húgom előtt görényezte le múltkor. Nem fizet gyerektartást és nem mert nincs pénze hanem mert lusta dolgozni. Mi nyáron nem tudunk ezért elmenni nyaralni mert anyukám nem keres annyit. Szóval otthon mindig megy a veszekedés és a többi mikor ott van . Aztán múltkor falunap volt nálunk és ő is ott volt persze hogy lássák hogy ő a gondoskodó apuka. Odajött hozzám és a barátnőimhez hogy kérek-e fagyit vagy valamit mondtam hogy nem. Erre barátnőim kérdezték hogy miért nem fogadok el tőle soha semmit erre elmondtam nekik, hogy otthon mik mennek mennyire megaláz néha és a barátnőim persze csak azt látják, hogy mindenhol ott van oda jön hozzám stb. és nem hiszik el nekem hogy milyen igazából. Egyedül anyu tudja igazából hogy milyen mert vele is ugyanazt csinálja mint velem.
2011. jún. 12. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni semmi konkrétat. Te itt a gyerek vagy, egyrészt nincs beleszólásod, másrészt ilyen az élet, hidd el nem csak te vagy ilyen helyzetben. El lehet menni családsegítőbe, fel lehet jelenteni gyerektartás miatt, de ezeket úgyse neked kellene megtenned, hanem anyukádnak, esetleg győzködheted, de ha gyerekként néz rád, nem sok az esély, hogy rád hallgat.
2011. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen barátnők azok, akik nem hisznek a te szavadnak?
2011. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
semmit nem tehetsz, mindenki azt hiszi el amit lát. Lehet azt hiszik, hogy eltúlzod a dolgokat. Én elhiszem, hogy vannak ilyen emberek.
2011. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Apukád egy idióta már bocs, de mi alapján veszekszik veled meg anyukáddal? Még gyerektartást sem fizet, oda megy höbölögni? Anyukád is hibás, hogy eltűrni én az első ilyen után hazazavarnám, hogy játssza az eszét máshol...

Ám bírósági eljárást lehet indítani az elmaradt tartásdíjért, ezzel sakkban lehetne tartani, hogy fogja vissza magát. S hagyjon titeket élni normálisan. Elég abszurd, hogy egy fagyival akar lekenyerezni. A szeretetet nem lehet pénzen megvenni...

Szerintem beszélgess anyuddal, hogy ne hagyja, hogy elfajuljanak a dolgok, amikor ott van, mert neked is árt ezzel meg anyukádnak is. Az meg, hogy a barátnőid nem hiszik el, nem kell nagyon törődni velük, persze, hogy nem hiszik, hisz ők csak azt látják, amikor kedves. Ha jót akarsz akkor meg nem teregeted ki az otthoni szennyest...

2011. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyira utálom az ilyen embereket de hidd el eljön az az idő amikor nem kell már találkoznod vele !
2011. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

HAsonló volt az én helyzetem is. Habár az én apém nem alázott meg, de alkoholista volt, sokszor ellopta a gyerektartást (nem lehetett tőle letiltani, mert a nagymamámék ellenszegültek, h kiadja ezen adatait a bíróságnak, így mindig ő hozta el kézben, vagy nem). Én amitatt, h ilyen dolgokat művelt meg, h sokszor a lábán sem tudott megállni nagyon nem szerettem ha bárki előtt is hozzám szólt. Viszont a barátnőim meg csak azt vették le, h én vagyok undok apámmal és lehetnék kedvesebb is mert ő barátságos volt.

Én nem foglalkoztam velük. Ma már azért megértik, de akkor még gyerekek voltak.

2011. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért fontos neked, hogy higgyenek neked a bnőid? Amúgy meg apukád jónagy paraszt, szard le!
2011. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Anyukám elment volna már a bíróságra most apukám 100ezer gyerektartást fizet (elvileg) csak attól fél hogy lecsökkenti akkor apukám és szinte semmit nem kapunk és akkor nem tudja anyukám, hogy élünk meg.
2011. jún. 12. 12:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj az én apám is ilyen. Mások előtt teszi a szépet most már, de 16 évig felém se nézett, miután elváltak az anyámmal. Ugyanígy gyerektartást nem fizetett, anyu volt a szemét, nem látogatott, de aért mégis beleszólt mindenbe. Én nem vagyok vele jóban, tőlem semmi szeretetet nem fog kapni, most már azért nyalizik, mert tudja, hogy felnőttem és esetleg öregkorára segíthetnék majd neki. Hát tudod ki fog neki segíteni, leszarom, idióta segg.

19L

2011. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én is így voltam, még most is, nem tehetsz azért semmit hogy elhidjék, és hidd el nem is lényeges dolog

nekem volt egy barátom aki hasonló cipőben járt..ő hitt nekem, el kell fogadnod hogy hiába szenvedsz lesznek akik azt mondják hogy kis szemét vagy

ilyen az élet

2011. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!