Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit beszélget a barátotok...

Mennyit beszélget a barátotok a szüleitekkel, és mennyit segít, ha nálatok van?

Figyelt kérdés
Az én barátom kb. 2 hetente tud jönni hozzánk 1-2 napra. Eddig nem gondoltam volna, hogy bármi gond lenne a szüleim és ő közötte. MIndig megkérdezi, hogy kell-e valamit segíteni, általában azt mondják a szüleim, hogy semmit, ha mégis van valami, akkor szívesen segít, legyen favágás, fűnyírás bármi. A testvéreimmel elég sokat beszélget, és édesanyámmal is. Édesapámmal általában csak felszínes dolgokról, de ő eléggé tekintélytparancsoló ember, és "fél" is tőle egy kicsit a barátom, így mélyebb témákba nem mer vele belemerülni, inkább anyukámmal beszéli meg a dolgokat (pl.: hogyan illene eljegyeznie, milyen gyűrűt szeretnék, milyen karácsonyi ajándéknak örülnék stb...). Én meg is voltam nyugodva, hogy befogadta a család. Erre visszahallottam, hogy édesapám szerint mi mindig bevonulunk a szobába, és nem beszélget velük a barátom, nem igazán próbál meg beilleszkedni a családba. Tény, hogyha két napot itt van, akkor nem egész nap kint ülünk a nappaliban, és nézzük a szüleimmel a tv-t, vagy megy el a barátom dolgozni édesapámmal, de azért nem is egész nap a szobában kuksolunk. Próbáltam megbeszélni édesapámmal a dolgot, de ő terelt, meg hümmögött, hogy hát igen, édesanyámmal meg testvéremmel tényleg jól elbeszélget, de hát vele annyira azért nem szokott stb. Engem bánt, hogy így gondolja az édesapám, mert a barátom nagyon szereti őt, és jobban tiszteli mint a saját édesapját. Erre ezt gondolja az én édesapám. Nálatok hogy szokás? Mennyi időt tölt a barátotok a szüleitekkel, ha nálatok van?
2011. jún. 12. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Mostmár csak volt pasiról van szó hál'istennek. De az a szerencsétlen bal.asz mindig éjfél után volt hajlandó megjelenni, mert nem akart találkozni a szüleimmel. Holott megbeszéltük már 5-6ra, hogy jön. Enni nem mert, wcre csak akkor ment amikor már aludtak. Ha cigizni akart, ki kellett kísérnem az udvarra. De persze előtte jól megsértődött, hogy nem cigizhet az ablakon keresztül. Beszélgetni persze egy szót nem beszélgettek. Volt olyan, hogy két napot volt itt egy huzamban, és nem is evett abban a két napban. A végén, olyan 2 év után már ha anyáék aludtak megkért, hogy vigyek be neki valami szendvicset. Na ehhez mit szólsz? :) A te pasid nem csinál semmit rosszul. Még segít is? Hát az nagyon ritka!
2011. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mi is csak 2-3 hetente megyünk haza, akkor pl étkezések alkalmával, vagy ha lenn vagyunk, akkor sokat beszélgetnek, anyummal is, apummal is (tesóimmal kevesebbet) meg segít is ha kell.

Már én is megkaptam h állandóan bezárkózunk a szobámba, no de kettesben is szeretnénk lenni :)

Én ezt megmondtam így szüleimnek, valamennyire megértették.

2011. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:D érdekes a kérdésfelvetés...mintha én vagy a párom írta volna.

Nem tudom Ti mióta vagytok együtt, mi 4 éve. Az első 2 évben majdnem annyi beszéltem a szüleivel, hogy hogy vannak, milyen idő van. Az anyukájával még esetleg megkommentáltuk a divatot, a kaját, az illemeket...semmi több. A párom apukájával őszintén nem sokat beszélek pedig, ha tudná mennyire szeretem:D:D:D (tényleg nagyon szeretem mint embert és nagyon tudom tisztelni, megérdemli) De egyszerűen nem beszélek vele sokat, "köszönöm", "igen", "nem" stb. Nem mert pofátlan vagyok, vagy nem vagyok társasági lény, csak valahogy nem jön, azt

n meg ő nem az a szószátyár ember, aki jártatja a lepénylesőjét.

Persze más családi ebédeken, ünnepeken, akkor felmerülnek dolgok, másképp nem nagyon. Sokszor szeretném ha másképpen lenne, de ez van:) A párom húgával is kb olyan 2 éve vagyok beszélő-viszonyban, mert nagy a korkülönbség most "nőtt" meg anyira, hogy vannak közös témáink...



A szüleimmel meg a párom úgy van, hogy pont olyan hallgatag mint az apja (ilyen helyzetekben, baráti társaságban ő a fosközpont:D) szóval anyukám mond neki, ő meg hallgat nagyokat, bólogat de nem kérdez...:D apukám meg hallgatag szóval ott is kimerül a kommunikáció.



Érdekes, nálunk meg állandóan mondás van amikor együtt vagyunk:)

Az én szüleim nem tették szóvá, és nem tudok arról, hogy az övéi szóvá tették volna. Szerintem nem kell annyira törődni ezzel a dologgal, majd kialakul, majd beilleszkedik a családba, ha ott lesz az ideje. Engem és a páromat se ez alapján ítélnek meg.

Mondom, nálunk majdnem ugyanez a helyzet és mi négy éve "hallgatunk" :)


21-L

2011. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi gyakrabban vagyunk egymásnál a barátommal, heti többször is, felváltva. Mindannyiszor beszélgetünk egymás anyukájával pár percet (neki is, nekem is elváltak a szüleim). Segíteni is szoktunk egymásnál, pl a barátom segít nekem cipekedni a boltból a nehezebb cuccokat, ha anyám leküld. Ha én vagyok náluk, a kerti munkában segítek.
2011. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Beszélget mikor apu ráér, meg segít neki az udvarban ilyesmi. De kb 3 havonta egy hétvégét ha le tudunk menni, ink ők jönnek látogatni az unokájukat.
2011. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha párom nálunk van, mindig beszélget anyuékkal, megkérdezi, hogy vannak, miben tud segíteni stb. De általában nem nagyon kérnek a segyítségéből. Egyszerűen nem fogadják el, csak "megtűrik", de biztos vagyok benne, hogy örülnének, ha nem vele lennék. Ez így megy más lassan két éve. Bár mi már közel nyolc hónapja együtt voltunk, mire hazahozhattam. Ráadásul anyám magázza a páromat!!!! Soha egyik párommal sem csinálta ezt. Vele igen! Szerintem az is baj, hogy fiatalabb nálam.

Anyámék szerint ő nem a hozzámvaló fiú, márpedig én még sosem szerettem ennyire senkit. Lassan két éve megy ez így, nagyon rossz, de ha végre én is találok munkát, akkor különköltözök. Sajnos a koromnál fogva már rég külön illene élnem,de sajnos több okból kiyolólag ez még nem valósulhatott meg. Én 30 éves vagyok, a párom 25 lesz... Nekem ő a fontos, és hiszem, hogy eljön az a nap, amikor ennek a helyzetnek végre vége lesz!

2011. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!