Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már élni sincs...

Mit tegyek? Már élni sincs kedvem.

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy úgy érzem csak nyűg vagyok mindenki hátán. Anyámmal élek, de korántsem fényes a helyzet. Hetente kapcsolják ki a villanyt nálunk és melegvízünk sincs. Kajánk sincs nagyon. Komolyan megőrjít ez a helyzet. A kapcsolatunk sem a legjobb, sőt nagyon rossz. Nem akarok itt így élni, és vele sem akarok lenni. Csak probléma vagyok.. és nem is szeret, ezt tudom jól, mindig engem hibáztat ezekért. :( Talán jobb lenne ha már nem élnék vagy nem tudom..

Mielőtt még valaki letámadna az internet miatt.. egy ismerősöméről írok.


2011. jún. 13. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha olyan idős vagy, költözz el, és max. pénzben segíts neki. Ez tényleg pokol lehet. :(
2011. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
mennyi idős vagy?
2011. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok elköltözni, még fiatal vagyok. És ami a pénzt illeti: egy vasat nem adnék neki. Tudom durván hangzik, de elherdálja minden felesleges dologra... ezért tartunk itt. Marha nagy adósság van így is.
2011. jún. 13. 10:59
 4/10 A kérdező kommentje:
17, még tanulok..
2011. jún. 13. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Az első dolog,amit tehetsz az az,hogy nyugodj meg!Gondold át a helyzetet!Szerintem anyud jót akarna neked,csak nem tudja miből előteremteni a jót.Segíteni kell neki a helyzet megoldásában.Ő szült meg,ennyivel tartozol neki.Legyél vele kedves,ne mond neki,hogy élni sincs kedved!Öntsd belé a lelket,legyél mindenben segítőkészebb,mint most vagy.Én nem mondom,hogy te vagy a hibás a helyzet kialakulásában..mindkettőtök hibás!Ugyanolyan mértékben vagytok hibásak.Tanuljatok meg spórolni,semmilyen felesleges dolgot ne vegyetek meg..!Gondolok itt cigire,alkoholra,drogra!Semmit nem feltételezek rólatok,csak szeretnélek figyelmeztetni,hogyha a felesleges dolgokra van pénzetek,akkor nem is élnétek olyan rosszul,mint most(ha nem költenétek ilyen dolgokra.)

Vegyük számításba,ha pld. cigizik egyikőtök:

Vegyünk egy 600 Ft-os cigit!1 héten szívjon el bármelyik fél 1 dobozzal.Ekkor már 600 Ft oda van.Vegyünk mondjuk 2 hetet,akkor az 1200 Ft.Vegyünk 3 hetet 1800 Ft.Vegyünk 4 hetet 2400 Ft.Ez gyakorlatilag körülbelül 1 hónapban a cigire való pénz.Akkor 12 hónapban 28.800 Ft-körülbelül.Ez a minimálbérnek egy nagyon kevés része.Ne cigizzetek!Ha van rá lehetőség,spóroljatok mindenen!Ha nem cigiztek,akkor is kiszámoltam,itt van,hogy lásd-NEM ÉRDEMES RÁSZOKNI!

Egyéb iránt ha többet foglalkoznátok egymással,többet beszélgetnétek,akkor már jobban ismernétek egymás gondjait,segíteni tudnátok egymásnak.Nem könnyű!De ki kell tartani és a végsőkig küzdeni!

2011. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy öngyilkos legyél!
2011. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

11:04!


Igen ő cigizik, mondtam h szokjon le, de esze ágába sincs!! Sztem ezért nem én vagyok a hibás! + minimálbérből "élünk" aminek a felét alapból levonják tartozás miatt + egyéb adók is lejönnek. Gondolhatod mennyi marad... na az kb 1 hétig elég... és ennyi. Így állunk.

2011. jún. 13. 11:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már öngyilkosságon is... mert ez a helyzet kibírhatatlan.. és minden nap attól rettegek h mikor raknak ki mindent a lakásból.. vagy mikor jön újabb hasonló helyzet.
2011. jún. 13. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:

11.04-nek honnan a fenéből veszed, hogy drogoznak? Gondolod, ide írogatna? ha meg az anyja drogozik, már átmeneti nevelésbe vették vlna. SZEGÉNYSÉGRŐL, esetleg GAZDASÁGI VILÁGVÁLSÁGRÓL nem hallottál? Költözz el-ti a holdon jártok?

17 éves- menj el az Önkormányzathoz, hogy milyen átmeneti segítséget tudnak nyujtani nektek. KÖTELESEK tájékoztatni, ha más nem az a képviselő, aki a kerületedben nyert. Ha kistelepülésen, fauban élsz, menj el a Jegyzőhöz.

Az adósság átütemezése bizonyos esetekben az Önkorámnyzat és a szolgáltató közötti MEGÁLLAPODÁSOK alapján kötelező, valamint tudnak egyszeri segélyeket is adni a rendezésére.

Veled nem fognak közölni mindent, mert kiskorú vagy, de kötelesek adni formanyomtatványt, megadni egyéb infokat, és anyádat egyszerűen betolod az illetékeshez.

Rengeteg kapcsolat megy tönkre anyagi okokból szülőkkel. Ha lány vagy, akkor még nehezebb az anyákkal, ha pléhre megy az Élet.

2011. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kívánom, hogy sikerüljön megoldani az anyagi gondokat.


Írtad még azt is, hogy ő nem szeret Tégedet. Nem tudom pontosan, mit takar ez. Azért kérdezem, mert nálunk ez elég sokat jelentett. Nálunk kis koromban egész durva dolgok is voltak (verések, kegyetlenségek, piálások), nagyon sok, és elég hosszan. Most ugyan anyagi gondok is vannak nálunk, de szerintem nem az a legnagyobb bajunk most, hanem az, hogy a gyerekkori kegyetlenségek és verések mostanra már ,,beégtek'' a lelkekbe, és nagyon nehéz kilátni a félelmek meg a szorongások mögül.


Ha írod, hogy az öngyilkosság is eszedbe jutott, akkor valahogy erről jó lehetne beszélni megbízató felnőttel, mert ha esetleg Nálatok is voltak olyasféle gyerekkori kegyetlenkedések, mit nálunk, akkor jó lenne valahogy megelőzni azt, hogy ezek ,,beégjenek'' a lelkedbe (nagyon le tudja húzni az életerőt meg a tanulást meg a munkát is).


Szerintem ne légy öngyilkos, mert lehetsz még boldog: amikor majd kikerülsz a régi emlékek súlya alól, ez a félelem és szorongás vissza tud húzódni, és lehetsz még újra boldog. Nekem is elmúlt mostanra már, és sok reményem meg örömöm van.


Ha ,,csak'' anyagi gondok vannak, abban remélem kapsz segítséget (nem tudom pontosan a részleteket, hogyan megy).


Ha meg az anyagi gondokon túl még valami nagyon rossz emlékekkel is meg kell küzdened, verések, durvaságok, akkor szerintem mindenképp beszélgess valakivel, aki ehhez hozzá tud szólni, mert az ilyen verés meg kegyetlenség dolgok nem mindig szoktak maguktól megoldódni, még akkor sem mindig, ha ,,csak'' régi emlékekről van szó. Ha nincs senki ilyen, akkor itt ingyen hívhatsz hozzáértőket, akár az utcai fülkéből is, pénz nélkül, ingyenes számok:


[link]


[link]


(email-re is írhatsz, az is van).


Szerintem öngyilkos semmiképp se légy, kérésedre a gyámhatóság engedélyével akár már most is más felnőtthöz is költözhetsz, mármint persze ha szóbajön olyan megbízható felnőtt, aki fogad. Mivel elmúltál 16 éves, az engedélyt jó eséllyel megkapod, szüleid ezt nem tudják megakadályozni. Rokonhoz költözni mindenképp esélyes, ismerősnél meg a konkrét részletektől függ, mennyire jöhet össze a dolog. Az engedélyt akkor kapod meg, ha kiderül, hogy valóban érdekedben áll a dolog. Ezt csak azért írom, hogy ha semmi se jön össze, és lelkileg/testileg is félned kell valami kegyetlenségtől, akkor mindenképp van jobb megoldás is.

2011. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!