Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a lányotokkal...

Mit tennétek a lányotokkal ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A gyereketek 25 éves nő, dolgozik. Havi jövedelme kb 200ezer nettó. (még ennél is több)

A főiskolát nem végezte el, hanem el ment élni. (haverok, buli stb.)

Egyébként a tesómról írok, engem nagyon zavar, hogy anyám folyton segít neki, már legalább 1-1,5milliót odaadott neki az évek alatt, de mindig elveri a pénzt. Soha nem tudja mi az első. (az albérlet kifizetése, rezsi, kaja és utána a többi) Nem úgy, hogy buli, ruha, szolárium, étterem, meg nyaralás. Aztán anyám úgyis kisegít, mert kifog. 25 évesen a saját lábára kellene állnia, egész jó fizetése van, nem igaz, hogy nem tud megélni. Hogy értessem meg vele? Anyám úgyis őt védi, még a végén én leszek a szemét. Ha mindig tette volna félre a pénzt, már lenne egy 2 szobás lakása vidéken, de nem...

Elegem van már ebből, hülyének néz mindenkit. Egyszer is felhívta anyámat, hogy ki akarják tenni az albérletből, egyből kapott pénzt. Én még most érettségiztem, de próbálok minél kevesebb pénzt elvenni, évente egyszer megyek el nyaralni (felét fizetik a szüleim) bulizni nem igen szoktam, néha megyek vállalni munkát.

25 éves és semmit nem tud letenni az asztalra. Akkor rontotta el anyám, mikor pénzt adott neki. Azt kellett volna mondani: "Lányom, akkor gyere haza!"


2011. jún. 13. 13:08
1 2 3
 1/24 napietus ***** válasza:
88%

anyukád helyében én sem segítenék a Dunába vizet hordani. igazad van, ha nem tudja magát fenntartani, költözzön haza, de ne pumpolja a szüleidet.


29/N

2011. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem lenne fizetése, és tényleg éhhalál szélén/fedél nélkül lenne, akkor segítenék neki szülőként (már ha olyan korban lennék, 22 vagyok :P, szval tegyük fel...). De ha tényleg keres ennyit, akkor megmondanám neki, hogy abból a pénzből igenis meg tud élni normálisan, ha nem úgy viselkedik, mint egy tini (vagy mint egy gyerek a cukorkaboltban)... jó, nem baromi nagy lábon meg szupertrendin, és hogy legközelebb nem fogom kisegíteni, ha megint elherdálja a pénzét. Vagy ha tényleg nagy a gáz, akkor költözzön haza... de nem adnék neki egy vasat sem.
2011. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Fenn tudná, ha akarná.

Csak nem kellene úgy elvernie a pénzt. Évente elmenni nyaralni Görögországba meg Spanyolba. Nem jó neki egyszer pl. Balaton, neki tenger kell!

Nem baj ha elmegy, de jöjjön ki akkor a fizujából. Mi lenne, ha minimálbért keresne?

2011. jún. 13. 13:14
 4/24 napietus ***** válasza:
nem tudja fenntartani magát. nem azért, mert kevés a pénz, hanem mert nem tudja, hogyan kell.
2011. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, ezt kellene neki valahogy elmagyarázni.

Már előre sajnálom azt a srácot, aki őt akarja. Senki nem bírná ezt anyagilag.

Mondjuk ha úgy nézek rá mint nőre, akkor nem jönnék össze vele, hiába jól néz ki. (nekem nem hiányzik egy olyan nő, aki a fizetésem 10szeresét elverné, meg fejőstehénként kezel.)

2011. jún. 13. 13:18
 6/24 anonim válasza:
Durva! Amúgy tesód mit dolgozik?
2011. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
83%

Az én válaszom eléggé absztrakt.

Lehetőleg ne olvassa el senki.

Ott lett elrontva, hogy városban laktok.. biztos vagyok benne.. tán' letörne a körme kendteknek ha kapáni kaszáni kéne parlagon.. rajcsúrba lucernát vinni a pejkónak..


Ha ilyen körülmények között vagytok, én nem panaszkodnék semmiért. Lásd be, nekem elég még az, hogy a szüleim idősek, alig van fizetésük, és egy kétezer négyszögöl területet tanya közepén szépen csinálgatok.. rengeteg állattal.

Isten segítsen mindenkin! :) Üdv.: egy falusi Somogyországból.

2011. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Pultos/ felszolgáló valami puccos helyen, meg modell. (így simán megvan annyi) Meg amit anyámtól kunyerál.


25 évesen szégyellnék pénzt kérni anyáméktól, mondjuk néha most is. Szerencsére nem is kell kérnem, mert van. Nem azért, mert milliomos vagyok, hanem mert nem sz@rom el!

2011. jún. 13. 13:21
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem, faluban lakunk.

Dolgozni dolgozik ő is, csak a fizetését eltapsolja.

2011. jún. 13. 13:22
 10/24 anonim ***** válasza:
Aki ennyit keres, hogy nem tud kijönni belőle?
2011. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!