Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy fiatal felnőtt nem tudja elfogadni, hogy az anyja nem tökéletes?

Figyelt kérdés

A barátom minden döntésében támogatja az édesanyját, akár jó, akár rossz. Magában tudja, beismerte nekem, hogy ez így nem helyes, de az anyjának még nem merte mondani: ne csináld, ez hülyeség!

Hogyan segíthetném abban, hogy ezt ki is merje mondani?

Tudom, egyedül kell megtennie, de néha kell a segítség! :)


Ha lehet, normális válaszokat kérek! Elhagyni nem akarom, és nem is fogom! :)


2011. jún. 14. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami példa?
2011. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mit lehet tenni, ha egy fiatal felnőtt nem tudja elfogadni, hogy az anyja nem tökéletes?" - szerintem tökéletes ember nincs :) Anyámat imádom, élek-halok érte, de ő sem tökéletes, csak közelíti! :)


Semmit se kell csinálni. Ha a párod felnőtt, akkor előbb-utóbb ugyis leszakad az anyjáról.


Persze ha mondjuk drogozik az anyja (ez csak egy szélsőséges példa) akkor meg kell mondani a nemtetszését, akár tetszik akár nem!


Példát is tudnál mondani, hogy mit nem mer neki megmondani?

2011. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pl.: Megyünk az utcán, jön egy nő velünk szemben. Rögtön kezdi az anyukája, hogy milyen undorítóan áll rajta az a blúz, és milyen igénytelen, hogy ezt felveszi. Közben rajta ugyanaz van, és rajta is ugyanolyan bénán áll. A barátom nem szól egy szót sem.

Otthon meg mondja, milyen rosszul érzi magát az ilyen helyzetek miatt, de nincs bátorsága szólni.

2011. jún. 14. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ki vagy te és ki a párod, hogy eldöntse, megmondja, mi a helyes? Én azt gondolom, hogy egy bizonyos határon belül természetesen, akit szeretünk, támogatni kell az elképzelései megvalósításában, akár jó, akár rossz. Nem kioktatásra van szüksége, hanem támogatásra. Meg lehet mondani, hogy "szerintem másképp kellene", de a döntés azé, aki viseli a következményeket (ez esetben az anyáé). A szeretet pedig azt jelenti, hogy nem azt akarod a másiknak, ami SZERINTED jó neki, hanem azt, ami SZERINTE jó.


Hangsúlyoznám, hogy bizonyos ésszerű határokon belül, tehát ha valaki kútba akar ugrani, nem kell belelökni.

2011. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne már, azt hittem, valami komolyabb ügy.

Ki nem sz*rja le a blúzt meg a másik nőt? :)


Mondjuk ez esetben szerintem nem is arról van szó, hogy a barátod azt hiszi, hogy az anyja tökéletes, hanem arról, hogy nem őszinte az anyjával.

Neked pl. megmondja, ha nem áll jól egy ruha vagy nem tetszik a frizurád? Gondolom nem, mert fél megbántani téged. Ez azért van, mert azt hiszi, ha az őszinteségével megbánt másokat, nem fogják szeretni.

Nem a saját anyja tökéletességével van a baj, hanem a SAJÁT TÖKÉLETLENSÉGÉVEL.

2011. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem megmondja, hogyha valami nem áll jól.

És nem bánt meg a véleményével, mert inkább legyen őszinte.

2011. jún. 14. 15:17
 7/7 klixa ***** válasza:

Szerintem a barátod fél felvállalni önmagát! Fél attól, ha olyat fog mondani, ami nem tetszik a másiknak, akkor mi lesz...

Nem az édesanyjával van itt a gond! Mindenkinek saját véleménye van, és ez így helyes! Csak mindenkinek fel is kell tudni vállalnia a saját véleményét! Ez így lenne helyes...

2011. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!