Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szól a családod, környezet...

Mit szól a családod, környezeted (pl. magyartanár) ahhoz, hogy az Alkonyatot, vagy más vámpírkönyveket olvasol? Illetve: Ha az ismeretségi körödben van ilyen gyerek/fiatal/felnőtt, mit gondolsz erről a szokásáról?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 19:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt gondolja a környezete, hogy szeret olvasni. Én Agatha Cristie-t olvasok, s még nem jutott eszembe mit gondolhatnak rólam.

Alkonyat, vagy más vámpíros könyvek izgalmasak.

2010. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Magyartanárom nincs, különben is mit szóljon? A családomban szinte mindenki elolvasta kíváncsiságból.


Baj csak akkor van, ha egy fiatal az ilyen jellegű könyveken kívül mást nem olvas. Mert valóban szép, élvezetes, izgalmas, de nem túlzottan értékes olvasmány. Mondom ezt úgy, hogy már az összes kiadott részt elolvastam, ami még nics meg magyarul, azt angolul.

Szóval olvassa mindenki nyugodtan, de ne ettől gondolja magát hú, de műveltnek... például a halálom, hogy most mindenki a clair de lune-nel menőzik, holott Debussynek számtalan sokkal jobb műve van szerintem. De mindegy, ez nem ilyen rövid keretek között kifejzthető kérdés :)

2010. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Már bocsánat, de ki nem xarja le a magyartanár véleményét, h mit olvasol? Ez nem szokás, sokan olvasnak mindenfélét, cseppet sem rosszabb, mint a Harry Potter.
2010. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én a dramaturgiaszigorlat után(egyedül nekem sikerült, ráadásul ötösre) a Nyolcadik utas a halál című fércművet olvastam annak idején.Mikor a tanár elmenőben rajtakapott, elmosolyodott és azt mondta, hmmm...magának lehet.:)
2010. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én tanár vagyok, és azt mondom, hogy az olvasás elsősorban kikapcsolódás, tehát ha valaki vámpírkönyvek olvasását élvezi, akkor olvasson vámpírkönyveket! Amit manapság magas irodalomként értékelünk, azok közül sok mű a maga korában megvetett ponyva volt. Minél több és különböző fajta könyvet érdemes elolvasni, hogy az ember rájöhessen, mi az, ami neki a legtöbb örömet szerzi, ami a legtöbb mondanivalót nyújtja a számára. Mindenkinek az élete más, így mindenki más könyvből merít hozzá ihletet is.
2010. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
Ha 16 fölött vagy, sztem gáz. Ez van.
2010. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Én ha az Alkonyatot konkrétan nem is, de a vámpír irodalmat szeretem, ez egyesek szerint tök jó, mások viszont komolytalan hülyeségnek tartják. Kíváncsi vagyok,másoknál hogy van ez, ennyi. :) A vélemény nyilván nem fog engem sem befolyásolni az olvasmányaim kiválasztásában.
2010. jún. 1. 19:37
 8/28 A kérdező kommentje:
És 29 éves vagyok :)
2010. jún. 1. 19:38
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Én is olvastam, minden részét :) Nekem tetszett,de nem azért mert vámpíros, egyszerűen jó volt a sztori, annyi a rengeteg, undorító nyálas, romantikus könyv, ez felüdülés volt. És hogy mit gondolnék? Hogy ő is szeret olvasni. Én főleg James Jones párti vagyok, imádom a könyveit, főleg a Veszély íze ami nagyon bejött, ajánlom neked is :) 21/N
2010. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok.Az Alkonyatot épp nem, de a klasszikusokat olvastam.Stoker, LeFanu, Gautier...

Attól még nem lakkozom feketére a körmöm és nem borongok sápadtan a holdfényben.

2010. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!