Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tart a kamaszkor?...

Meddig tart a kamaszkor? Behatárolható egyáltalán? Éreznem kéne hogy felnőttem vagy mi? :/

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és a szüleim azt szokták mondani, hogy ebből már ki kellett volna nőnöm, de nem nőttem... Kinek mik erről a tapasztalatai?
2011. jún. 14. 16:22
 1/5 Darcy01 ***** válasza:
A kamaszkor és a felnőttkor között szerintem nincs éles határvonal. A kamaszkor szerintem kb. 17-18 éves korig tart. Ezután kb. 22-23 éves korig van egy átmenet, amikor még nem vagy felnőtt, de nem is vagy már kamasz. De amúgy ez teljesen egyéntől függ. Én 24 éves vagyok, most fogom befejezni az egyetemet, most kezdek majd dolgozni és anyagilag is a magam lábára állni, eddig a szüleim tartottak el. Szóval úgy érzem, hogy az igazi felnőttkor számomra most fog kezdődni.
2011. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fogadjunk fiú vagy.:D Az öcsém 27 éves,de még mindig "kamasz".:D
2011. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy :)

Frusztráló lehet ez a szülői szöveg, viszont nem tudom, hogy miről van olyankor szó, miből kellett volna már kinőni...

Keress magadtól eszközöket, módszereket kisebb majd nagyobb problémák megoldására, legyél a világra nyitott és érdeklődő, járd a saját utad.

Ha elkezded és komoly sikerélmények érnek melyeket magadnak köszönhetsz, érezni fogod, hogy felnőttél (vagy vmi olyasmi)

Felelősségtudat, döntés = felnőttkor. Mindez számítógép előtt ülve és játékokkal játszva nem megy, csak ha felállsz és körülnézel.

2011. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. lány vagyok :) igazából engem nagyon bánt ez a dolog és nem azért nem érzem magam felnőttnek mert mindig hülyeséget csinálok... hanem pl leszarom mások mit mondanak, élem a saját világomat.. zavar de változtatni nem tudok rajta
2011. jún. 14. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

16:28 nak üzenem :D

akkor én már felnőtt vagyok :O mert nem egész nap a gép előtt ülök, és 'körül néztem' amiket leírtál az igaz rám..xD

akkor 14 évesen felnőtt vagyok de jó nekem :D

2011. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!