Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, feltétlen szeretet a...

Szülők, feltétlen szeretet a gyerek felé? Kamaszkor.

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok kérdést olvastam kamaszkori problémákkal kapcsolatban, és arra jutottam, felteszem az enyémet.

37 éves nő vagyok, és van egy 16 éves lányom. Rengeteg probléma van vele, és úgy érzem, belefáradtam. Nehéz bevallani magamnak, de a folyamatos csalódások a jelleme miatt.. úgy érzem, elnyomják az anyai szeretetet. Kegyetlenül hangzik, tudom. Mindent próbáltam Neki megadni, a legjobb ruházatot, ami tőlem telt, minőségi étkezéseket, ami sokszor rengeteg fejtörést okozott, hogy havi 20 ezer kajapénzből hogy kapjon meg a lányom mindent. Ezek csak példák, én érte dolgozom, mióta megszületett. Édesapja elhagyott minket, lányom 3 éves korában. Valahol külföldön van, de nem is érdekel, büszkeségből soha nem kértem, hogy fizessen, ha már felénk sem néz.

Elkanyarodtam kicsit. Szóval a problémám, hogy a lányom kezelhetetlen. Mintha gyűlölne. Soha nem jó neki semmi. A házimunkából egyáltalán nem veszi ki a részét. Én most 14 órát dolgozom egy nap, de semmi empátia nincs benne, hogy utána esetleg segítsen, vagy legalább a zenéjét ne üvöltesse. Csak akkor hajlandó lejjebb tekerni a hangerőt is, ha erélyesen rászólok. De így például mosogatásra rávenni lehetetlen. Itt a nyári szünet, csak pénzt kér, és nem tudok neki adni. Rögtön kifejezi az utálatát, egyszer le is köpött. Nem tudom Neki azt a színvonalat nyújtani, amit szeretnék, de nem fogja fel. Ahogy azt sem, hogy a pénzért dolgozni kell. És ahhoz, hogy jól keressen, bizony tanulni. De erre sem lehet rávenni, "erős" 2-es, 3-as tanuló.

Mit ronthattam el? Kétségbe vagyok esve, az érzelmeim miatt is. Félek, egyszer kimondom magamnak, én ezt a lányt nem szeretem. De soha nem akartam ilyen édesanyává válni. Nem verem, nem bántom, igyekszem, de gyűlöl engem. Mit tegyek szerintetek? Mihez kezdjek?


2011. júl. 14. 16:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kategória szándékos, kérem a moderátort, ne helyezze át.
2011. júl. 14. 16:29
 2/13 anonim ***** válasza:

Légy türelmes. Gondolj arra, hogy ha felnő, meg fogja köszönni, amit érte tettél. Mert embert próbáló feladat volt, de ezt most még nem látja be.

Esetleg - ugyan drasztikus megoldás - mondd azt neki, hogy csökkentették a fizetésed, nincs semmi pénzed. Menjen el dolgozni, mert nem tudsz neki zsebpénzt adni. Csak a banknál mondd le a bankszámlakivonatot, hogy ne jöjjön rá. Hátha a munka, ami állítólag nemesít, segít neki megváltozni.

2011. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg azon gondolkozni, milyen helyekre járt a lányod, és ki(k)től tanulhatott ilyet.
2011. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon megertem amit irsz. Legtobb edesanya ezt csinalja, igy iparkodik. "Mindent a gyerekert".

Lgnagyobb bunod, hogy 14 orat dolgozol, nem toltottel/toltesz eleg idot a lanyoddal. Ezert "gyulol".

Ne add fel, mert par ev mulva megerti, hogy miert, es kapcsolatotok jobba val.

Sok szerencset, tobbet, jobbat erdemelsz. Remelem hamar ki tudod hozni lanyodbol, eszhez ter, mikor felno egy kicsit.

2011. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Eléggé pofátlan, szemtelen a lányod, és ne haragudj, de te, és a körülmények tették azzá. Nem tehetsz sok dolgot, rengeteg türelem, nugodtság kell az ilyen problémák megoldásához. Ne légy hangos, ne lég ideges, próbáld megnyugtatni magad, és kérd meg, hogy beszélgessetek. Sokat. Sokszor. Nem bízik benned, és úgy érzi, tönkretetted az életét. Az apjáról semmit nem tud, és lehet, hogy úgy gondolja, hogy mindez a te hibád, te üldözted el. Ráadásul még pénzt sem kap onnan. Kár volt büszkeségből lemondani erről, az nem neked, hanem a lányodnak járt volna. Vegyünk csak havi 20 ezer ft gyerektartást. Eddig is megvoltatok valahogy 13 évig. Ha annak a havi 20 ezernek a felét 13 évig félrerakod az ő részére, az az már 156x10000 ft, ha jól számoltam. Ami 1 560 000 ft. Ezt félre lehet tenni bármire, ha gond van, a tanulmányaira, vagy később ha minden rendben megy, akkor indítás, hogy saját lábára állhasson.


Nem étel kell, nem ruha kell annak a lánynak, hanem szeretet. Egy anya, nem egy bejárónő/pénzelő. Félek, ezt nem tudtad teljesen megadni neki. Egy apakép is nagyon fontos lett volna... mondanám, hogy késő a változásra, de ez nem igaz. De rengeteg idő, türelem kell, és hajlandóság a lányod részéről is erre.

2011. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokat kéne, kellett volna vele lennem. De úgy éhenhaltunk volna.. Szüleim egy kelet magyarországi kis faluban laknak, rosszabb körülmények között. Nem számíthatok segítségre senkitől. Férfi nekem azóta nem volt az életemben, mióta lányom apja elment. Én szerettem volna ismerkedni, de nincs pénzem magamra költeni. Sokszor csak azt az ebédet eszem, amit az egyik munkahelyemen befizettem magamnak, vagy a lányom maradékát, mégis el vagyok hízva. Nincs pénzem öltözködni sem, szánom a helyzetem, komolyan. Ne haragudjatok, hogy panaszkodok, de jól esik kiírni magamból. A lényeg, hogy nekem csak ő van, de neki ott az egész világ, amit nem sajnálok tőle, élje az életét, de egy jobb irányba sem tudom terelni. Egyszerűen nem tudtam neki annyi értéket átadni, mint amennyit szerettem volna, kicsúszik a kezeim közül. Soha nem így képzeltem el az életem.
2011. júl. 14. 16:41
 7/13 anonim ***** válasza:

a lányod a te tükörképed, rajtad múlik milyen.


túl kedves vagy vele, neveld meg.

2011. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt a viselkedést okozhatja rengeteg dolog:

1.Valami lelki trauma-válás,baráttal/barátnővel szakítás,halál.

2.Valaki,aki próbálja őt nagyon erősen irányítani,vagy megváltoztatni,ettől stressz jön elő a lányban esetleg fiúban.

3.Valaki más,nem a szülő próbálja befolyásolni a családi életüket.

4.Nincs jó társadalmi pozíciója,tehát mondjuk nem tartozik a "menők" közé és ettől ő rosszul érezheti magát,vagy pedig csúfolják dolgokért.

5.Barátnőkkel veszekedés,barátokkal veszekedés,reménytelen szerelem.

6.Az egyéniség még nem alakult ki és ettől a frusztrált,sablonosnak érzi magát..:/

Tiniként írom ezeket,átéltem ezekből legalább a felét,de vegyesen.2 napja beszélt velem anya ezekről a dolgokról,hogy mit,hogyan képzeljek el.Azt mondta,hogy amit én elgondolok,arról azt hiszem,hogy úgy van jól,pedig sokszor nem úgy van jól..:/ Beszéld meg vele az apja elvesztését,kérdezd meg,hogy nem akarja-e felvenni vele a kapcsolatot és kicsit kimenni hozzá esetleg..belekóstolni külföldbe,már ha az apja is akarja ezt,és tudja finanszírozni.

Vagy pedig beszéljen vele telefonon!

Te is naponta szánj rá este 1-2 órát,hogy beszélj vele,ne mérgesen,ne idegesen,ne vezesd le rajta a munkahelyi feszültséget!Adj neki feladatokat másnapra,vagy még aznapra!Adj érte jutalmat is,ha muszáj és nem akarja anélkül megtenni..

15/L

2011. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne legy elkeseredve. Nem a Te hibad, hogy az elet ilyen akadalyokat szant Neked. Egy ferfi sem a valasz. Lanyodnak meg kell mondanod, ha meg nem tetted, hogy nem kisgyerek mar, ezt a viselkedesest nem turod tovabb. De ugy is gondojad, lepj fel, ha nem tartja be. Evegre tiztelettel, ha nem is szeretettel kell iranyulnia hozzad. Nagyon remelem, hogy a jovoben megvaltozik, radobben, hogy csak jot akartal neki.
2011. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meséld el neki, hogy neked egyedül nevelni milyen nehéz, és hogy számára más életet szántál, de ehhez neki is tennie kell.
2011. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!