Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lopás! Azt hiszem az egyik...

Lopás! Azt hiszem az egyik barátom ellopott tőlem valamit, de nem tudom, hogy derítsem ki, hogy tényleg ő volt-e?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy egy ismerősöm nálunk lakott pár napig,de én nem voltam otthon,csak ő és mikor hazajöttem észrevettem,hogy eltűnt elég sok pénzem,amiben 100%-osan biztos vagyok,hogy hol volt és most üres a kis doboz amiben volt.hogyan kérdezzem meg és mit csináljak,ez annyira kellemetlen,de ha nem kapom vissza azt a pénzt nem fogom tudni fizetni a lakást és egyetemista vagyok,szóval nagyon szükségem van arra a pénzre..
2011. jún. 14. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyedül volt,te otthagytad a pénzed,ezért nem szabad megbízni rokonokban barátokban,ezek a legrosszabbak,tapasztalat.
2011. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
hát szar ügy, láttam már hasonlót. őszintén kérdezd meg lehet h. tagadni fogja. igazából aki nem lop az ha kíméletesen kérdezed meg akkor nyugodt hangol válaszol h. nem ő volt. aki lop az még a feltételezést is kikéri magának. nehéz kör lesz és lehet h. mosolyszünetet szül az eset. azt viszont h látod e még az összeget nem tudom... mond meg neki h. rá gyanakszol mert más nem lehetett, mondjon rá egy egyértelmű magyarázatot, hogy mire kell, együtt kitaláltok valamit, de így ő sem oldhat meg semmit hosszú távon.
2011. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
hát megkérdezni nem tudd mert ugyis letagadja legfeljebb azt csináld mint egyszer én hogy a pénztálcádba beraksz 4 db 1000-rest kirakod az asztalra mielött ott lesz az ismerősöd miután megjött egy pár perc mulva mond neki hogy 10 percre le kell ugranom valahova, 10 perc mulva visszamész és mikor elment megnézed hogy benne van e az összes pénz. Én megcsináltam hogy télleg a legjobb barátom lopott e tőlem és sajnos igen.
2011. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát először is várj vele max. 2 napot.Ha látod,hogy hirtelen felvirágzott a helyzete,sok mindent vesz magának,akkor kérdezd meg,hogy miből van.Kérdezd meg,honnan szerezte!Aztán gyanakvóan meséld el neki,hogy neked a pénzed meg eltűnt,és hogy nem tudod hol van.Majd kérdezz rá egyenesen,tagadni fogja..de te akkor előrukkolsz a helyzettel,hogy egyedül hagytad őt és utána nap vetted észre,hogy eltűnt a pénz.Magyarul tudod,hogy ő volt.Ezek után kérd vissza.. ha nem adja,menj bíróságra..
2011. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz,de ne neked legyen kellemetlen.Kérdezz rá,hiszen csak ö volt ott egyedül.Gondolom nem törték fel a zárat,stb....Nem engedett be valakit a lakásba???

Kérdezz rá konkrétan,mondd meg mire volt a pénz félre rakva.Legfeljebb összevesztek de ha igaz barát akkor nem lesz harag........

2011. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én aggódva mesélném neki hogy eltűnt a pénzem amíg nem voltam a közelben, és hogy nem engedett-e be idegeneket, vagy amikor elment nem hagyta-e nyitva az ajtót valamikor véletlen..Persze tudnám hogy Ő volt az, de fontos hogy meglepődik-e vagy hogy reagál hirtelen erre:)

14/L

2011. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen lenne, ha tényleg egy barátról lenne szó, de barát ilyet nem csinál... Mond el neki azt, amit ide leírtál: A lakbérre (?) eltett pénzt nem találod sehol, és azalatt az idő alatt tűnt el, amíg ő nálad lakott. Ha elkezd hőzöngeni, hogy "Azthiszedhogyénloptamel?!" Akkor csak annyit mondj, hogy jelenleg igen, a körülményekből kiindulva nincs más logikus magyarázat, úgyhogy addig fogod cseszegetni, míg meg nem mondja, hogy hová tűnt az a bizonyos összeg...

És ezzel ne csak fenyegetőzz, hanem tedd is meg... Esetleg ha ha hosszasabb huzavona után sem kerül elő, tegyél feljelentést "ismeretlen tettes elllen", hisz írtad, hogy nem egy-két forint volt...

2011. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"ellen", mielőtt még valaki beleköt :D
2011. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá. Ha nem is ő vette el lehet, hogy felvitt másvalakit a házba vagy nyitva hagyta az ajtót stb és más vette el a pénzt. Véleményem szerint ez így mindenképpen az ő felelőssége, ha rá volt bízva a lakás.

Bár szerintem jobban teszed, ha megpróbálsz összeszedni valahonnan pénzt, mert ezt szerintme már senki nem fogja neked visszafizetni :(

2011. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra kérdésre, hogy em engedett-e be valakit azt vàlaszolja, hogy nem, akkor mondd, hogy akkor màs nem lehetett csak te! Na arra mit lép!
2011. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!