Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim teljesen megkeseríti...

A szüleim teljesen megkeserítik az életem. Mit tudok tenni hogy ez megváltozzon? A többi lent.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és soha nem engednek sehova. Azt mondták még 2-3 évig így lesz . Iskolába se mehetek egyedül. Buszon még sohasem ültem mert azt sem engedik. Haverokkal városba délutánonként sem mehetek. Pasik vagy buli szóba se jöhet mert egyből üvöltenek. Nyári táborokba se mehetek. Az a kifogásuk hogy még kicsi vagyok nem kell nekem egyedül mászkálni., mellettük a helyem. De hát könyörgöm, ha nem próbálhatom, meg sose fogom megtudni milyen. Apa soha sincs itthon mindig dolgozik. Ezt úgy próbálja kárpótolni hogy mindent megvesz nekem de télileg, benyögöm kérek egy új laptopot holnap elmegy és megveszi. De szerintem ez egyáltalán nem jó. Már teljesen magamba vagyok fordulva. Nagyon sok barátom van mindig hívnak erre-arra de hát nem mehetek és ezt olyan ciki mondani. Már azon töprengek azon, hogy elszököm és soha nem jövök vissza. Mit tudok tenni mert ez már nem állapot. Az iskola az a hely ahol kiélhetem magam, de most kezdődik a szünet meg fogok bolondulni.

Mit tudok tenni, hogy ez megváltozzon? Mert leülni velük ezt megbeszélni nem lehet.


2011. jún. 14. 22:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
dehogy lesz ez így 2-3 évig. max fősuliig.
2011. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha valóban nem lehet megbeszélni, akkor egyszerűen fogd magad, és menj el. Ne kérj engedélyt, csak menj. Először csak délután. Ha ordítanak, hát ordítanak. Mondd meg hogy amit csinálnak, az nem normális, egy év, és nagykorú leszel, nem fogsz többé a szoknyájuk mellett ülni, felejtsék el hogy burokban fognak tartani, felnősz, és ezt kénytelenek lesznek elfogadni, ha tetszik, ha nem. Ne engedj, állj ki magadért! Elhitették veled hogy mindenhatók, és nem szegülhetsz ellen, de ez nem így van. Bármikor megteheted hogy egyszerűen fogod magad és elmész otthonról. Mégis mit tudnak tenni? Kiláncolnak a radiátorhoz? Az már bűncselekmény....
2011. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Van testvéred? Vele is ilyen kemények? :) Amúgy mint szülő (én is az vagyok, csak az enyém még tényleg kicsi, 3 éves) valahol megértem őket, hogy féltenek, de a túlzott féltésnek is van ára sajnos... a befelé fordulás, elzárkózás a világtól (mert ciki, hogy nem engednek el, stb.)


Beszéltél már velük erről? Mit mondanak? Ha 18 leszel, akkor meg úgysem szólhatnak bele, hova mész.


Kezdetben nem lehetne, hogy mondjuk a barátnőddel mész moziba egy délután 4 órásira? Oda se engednének el?

2011. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De az a baj azt mondta nem érdekli hogy én elmúlok-e 18 így fog velem bánni.

Igen van 2 húgom. Nem lehet velük egyszerűen erről beszélni.

Moziba is csak úgy engednek ha bekísérnek a moziig meg értem is jönnek, én meg nem égetem maga úgyhogy inkább itthon maradok.

2011. jún. 14. 23:13
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Én már 12 évesen vonatoztam egyedül,17 évesen már eltartottam magam,a mostani tiniket a saját szüleik teszik életképtellenné,akik 21 évesen buszra nem tudnak szállni,40 évesen meg otthon sírnka egyedül,hog elment az életük,a szülők, meg azért,hogy miért nincs unoka,ÁÁÁÁ.Mindent a gyerekeik alá tesznek készen,megrégják helyettük a falatot,de ha kikerülnek az ilyenek a való világba,kib*szott nagy pofonak kapnak majd az élettől sajnos.
2011. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező mit nem értesz?

Egyszerűen fogod magad és elmész. Nem szólsz, nem kérsz engedélyt, semmi. Csak fogod magad, és kisétálsz az ajtón. Legyél már kicsit tökösebb, átmosták az agyadat!

2011. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem normális dolog. Azt hiszem, tényleg csak úgy tudsz változtatni rajta, ha felvállalod velük a konfliktust.
2011. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ijessz rájuk..egyik este szökj el, hagyj egy levelet(vagy ne) menj egy haverhoz ha már olyan sok van:DD

pár nep múlva menj haza, és mondd hogyha nem változtatnak akkor lehet h hetekig nem fognak látni.:)

2011. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
vard meg a 18 dik eleteved es menj el mindenhova szarj a fejukre
2011. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Félek ha 18 éves elmúlok ugyan ez lesz :/
2011. jún. 16. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!