Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők! Hogy...

Párkapcsolatban élők! Hogy vagytok a munkával?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kapcsolatban vagyok.Együtt élünk 2éve.Tudom,ez már több egy egyszerű kapcsolatnál,mert együtt élünk.Én mégis, amikor ő sokat dolgozik akár 10-12 órákat,kevesellem és rosszul esik hogy gyakorlatilag csak enni és aludni jár haza!Persze, tudom hogy nem jókedvéből csinálja.Arról nem is beszélve hogy rettentő féltékeny vagyok (ok nélkül-ilyen a természetem) és ilyenkor minden bajom van.

A ti párotok mennyit dolgozik?Van valaki aki ilyen helyzetben van?Hogyan kezeli?


2011. jún. 15. 07:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6:30-tól dolgozik 17:00-ig. 17:00-tól jön a hobby. Foci, autó, haverok általában 19:00-ig. Majd a családja 19:00-tól 19:30-ig. 19:30-tól az enyém. Nyilván az időpontok ide-oda azért csúszkálnak.


Van amikor nekem is rosszul esik. Kívülállók azt mondják, hogy bármi fontosabb neki, mint én. Engem viszont nem zavar. Munka után nekem is van dolgom. Ja és néha szeretek is egyedül nem csinálni semmit. Mi ezt megszoktuk.

Azt azért megjegyezném, hogy ha azt mondom neki, hogy ezért vagy azért jó lenne ha hamarabb jönne haza, akkor gondolkodás nélkül megteszi.

2011. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 napietus ***** válasza:
91%

a jó házasság egyik alapköve a közös célok, amelyekért közösen kell tenni. az én férjem vállalkozó, nagyon hektikus a munkaideje, van, hogy hetekig csak 6-7 óra, aztán meg 14-16 órákat kell a céggel foglalkoznia. én könyvelő vagyok, nálam meg a bevallási időszak agyrém, szinte nem is alszom. amelyikünknek meg éppen kevesebb a dolga, elfoglalja magát. én töbet járok lovagolni ilyenkor, meg a barátaimmal, családommal ide-oda, van, hogy el is utazok. mit nézzem otthon a 4 falat? férjemnek is van hobbija, vadászik, tehát ő sem az irodaajtóban toporog, mikor végzek már...


megoldás tehát: dolgozz Te is sokat! dupla haszon :) féltékeny meg ne legyél, ez nem tulajdnság, csak 1 rossz szokás, szokj le róla (le lehet, ahogy a körömrágásról, cigarettáról stb. is).


29/N

2011. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én tanulok és dolgozok.20 vagyok ő 29!

Én igényelném még a több együttlétet, ő viszont ezen könnyen túlteszi magát :S

Sajnos egyre rosszabb emiatt...

2011. jún. 15. 08:08
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Minden kapcsolatban vannak olyan időszakok amikor valamelyikjóval többet dolgozik mint a másik.Vagy tanul. Ezt el kell fogadni,hiszen mit vársz? hagyja ott amunkahelyét? Csakhogy veled lehessen?

A féltékenység pedig hülyeség minden időben. Csak a saját kissebrendüségi érzésed. Ha megbízol valakiben (ami szerintem egy kapcsolat alapja) akkor nem vagy féltékeny.

2011. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is fejleszd a saját önbizalmadat és becsüld annyira a párodat, hogy megbízol benne. A féltékenységet én azért tartom egy lenézendő kategóriának, mert a féltékeny ember nem bízik sem magában, sem a párjában.

Ha a munkája miatt keveset vagytok együtt, töltsétek minál tartalmasabban el azt az időt.

2011. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Változó, attól függően, hogy hogy van munka. Van, hogy fél háromkor otthon van, de sokszor előfordul az is, hogy túlórázik és csak 6-7 felé ér haza. Én négyre mindig otthon vagyok. De kihasználom ezeket az alkalmakat: meglátogatom a szüleimet, elmegyek angolra vagy csak simán leülök tanulni, lovazok, kutyázok, takarítok, főzőcskézek valami bonyolultabbat :) Féltékenykedni eszembe sem jut, és unatkozni sem nagyon szoktam :)
2011. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 napietus ***** válasza:
78%
mondom, hogy foglald el magad...maga a helyzet egy külső körülmény, el kell fogadni. jobb lenne, ha munkanélküli lenne és otthon vakargatná egész nap? naugye...
2011. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ugyan már!

Hogyan is várhatnám el,hogy hagyja a munkahelyét???!!!

Tanácsot kértem,hogy mit csináljak, mert egyre rosszabb, az hogy én még igényelmém, neki meg természetes...

2011. jún. 15. 08:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy vannak olyan esetek amikor a korkülönbség nem számít egy kapcsolatban. Bár szerintem az esetek többségére ez nem igaz. Éppen most próbálom egyik ismerősömnek megmagyarázni, hogy egy 17 éves lány és egy 29 éves fiú kapcsolata nem működhet, vagy csak nagy áldozatok mellett. Mindenkinek mások a tervei, céljai.


Jelen esetben a párod 29 éves felnőtt, felelősségteljesen gondolkodó ember. Muszáj neki dolgozni. Neked pedig mivel tanulsz, időd –hozzá képpest- mint a tenger. Ilyenkor jelenik meg a féltékenység és a párod hiánya.


Igen, neked is el kellene foglalnod magad és mindjárt másképpen alakulnának a dolgok. Pénz meg normális esetben csak munka következtében van.

2011. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Amint írtuk fogadd el,hogy felnőtt emberek vagytok,akiknek kötelezettségeik vannak. a munka ilyen. Ha 8 óra akkor annyi, ha 10akkor annyi.

ha lesz majd gyereketek akkor évekig csak 1-1lopott óra fog jutni egymásra.Jobb lenne,ha már most kezdenéd elfogadni.

2011. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!