Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apasági nyilatkozat megtételér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apasági nyilatkozat megtételére vonatkozó információra lenne szükségem, egy olyan élethelyzetben amikor az anya teherbeesése idején még nem minősült elváltnak. Mi a procedúra ezen esetben?

Figyelt kérdés
A válás még folyamatában volt,de az édesanya külön élt új kapcsolatában és áldott állapotba került a válás kihirdetése előtt 2hónappal.A baba megszületett, az édesapa természetesen apasági nyilatkozatot tesz,ennek menetéről érdeklődnék, mivel a született gyermek még a volt férj nevét viseli.Kiknek kell megjelenni és hol, valamint milyen dokumentációk szükségesek?A volt férjre milyen kötelezettségek tartoznak jelen esetben,kell-e nyilatkoznia neki is?
2009. okt. 1. 22:52
 1/8 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy ha a gyerek születése előtt egy évvel még házas voltál akkor autómatikusan a volt férj lesz az "apa".Igy az ő nevét kapja vagy a te lánykoridat,és később veszi az igazi apa a nevére.De a gyámhivatalba tudnak segiteni,az apasági nyilatkozatot úgy is ott kell csináltatni.
2009. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia

Nekem épp szerencsém volt 1 hónapon belül volt a válás,új házasság és a szülés.

A legegyszerűbb ha a volt férj az apaság vélelme megdöntése iránti pert indít a bíróságon.Amennyiben a vélelem megdöntése sikerrel jár, és a bíróság megállapítja, hogy a gyermeknek nem a férj az apja, a további vélelmek alkalmazásával (teljes hatályú elismerés, utólagos házasságkötés, apaság bírói megállapítása) kell a gyermek családi jogállását tisztázni.

Te a jogszabály értelmében perindításra nem vagy jogosult ezért a gyámhivatalba kell kezdeményezni az erre irányuló eljárást, ennek menete :

- a kérelem benyújtása

- a vélelmezett apa (az anyakönyvbe apaként bejegyzett személy), és a gyermeket magáénak

elismerő személy meghallgatása

- a gyámhatóság részéről annak eldöntése, mérlegelése, hogy a perindítás a kiskorú érdekében

áll-e, amennyiben igen,

- eseti gondnok (ügyvéd) rendelése perindításra, ill. a kiskorú törvényes képviseletének

ellátása a per során

- a bíróság az apaság vélelmének megdöntéséről szóló jogerős ítéletet megküldi az

anyakönyvvezetőnek, aki – miután megüresedett az apai státusz – értesíti a gyámhatóságot a

kiskorú családi jogállásának rendezés céljából,

- Végül az eseti gondnok felmentése, munkadíjának megállapítása.

Sajnálom,hogy ezt nem sikerült elkerülnötök :(

2009. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Elnézést, de ez nekem magas. Mi az hogy

"eldöntése, mérlegelése, hogy a perindítás a kiskorú érdekében áll-e,"

Talán ha a volt férj kőgazdag, a biológiai apa pedig munkanélküli, akkor nem folytatják az eljárást, mert nem áll a kiskorú érdekében, hogy ne kapjon egy csomó gyerektartás?

2009. okt. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a volt férjnek bírósághoz fordulni.ÍAz igazi apa tehet nyilatkozatot a Gyámhatóságon vagy az Abyakönyvi hivatalban is.Menjetek be a Polgármesteri Hivatalba,ott pontos felvilágosítást adnak.
2009. okt. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "régi" apának mindenképp le kell mondania valamilyen módon, különben bárki elhappolhatná bárki gyerekét egy elismerő nyilatkozattal. A fenti hosszú választ olvasva örülök, hogy a mi esetünk ettől egyszerűbb volt, bár az apasági nyilatkozatban én pl. még a régi férjes nevemen szerepelek, mert korábban jött a baba és nem ment végig a névváltoztatás addig, meg azt is mondták, hogy ne aggódjak, úgyis mindenhol csak a leánykori nevem lesz feltüntetve. Mindenhol, aha, csak az apaságin nem... elég gázul néz ki :D
2009. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Be kell együtt menni a gyámügyre:Volt férj,anyuka,apuka.

Az apuka hivatalosan elismeri az apaságot, az ex pedig nyilatkozik,hogy nem Ő a baba apja.

Automatikusan csak akkor kerül az ex nevére ha nem telt el a kiszabott idő,ha nem léptek semmit.

Ha megteszitek a megfelelő nyilatkozatokat akkor a vérszerinti apa nevére anyakönyvezik a babát.

Ezt már a születése előtt el lehet rendezni.

2009. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok

Akik szerint nem úgy működik ahogy én leírtam,hanem csak kitöltögetnek 1-2 papírt és kész ,azok a leszavazgatás előtt inkább keressenek rá az apaság vélelmének megdöntésére a neten!!!!

2009. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ amit kérdésemre adott!
2009. okt. 4. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!