Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó Apa? Mik a pozitiv...

Milyen a jó Apa? Mik a pozitiv es negativ tulajdonsagai es ismérvei? Ehhez lenne szuksegem egyszerüen információra, mert javulni szeretnek. Mindeki válaszára kivancsi vagyok. Várom: kis Tesó, nagy Tesó, Anyukák és Apukák véleményét is.

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

szüleim elváltak,mindig is apát szerettem jobban,kiskoromban sokat volt távol,mindig hiányzott,de annál jobban szerettem minnél több időt vártam rá,ettől függetlenül sztem nekem fantasztikus apukám van,nagyon bölcs,széleskörű a látásmódja,rengeteg élettapasztalata van,intelligens, nem haragszik ha tudja az nem old meg semmit,mindig ott van,ha baj van,nagyon szeret,kérhetek tőle bármikor segítséget, mindig szakít rá időt,úgy alakítja a programját,kiáll a gyerekeiért,megvigasztal,már a kisugárzása biztonságot ad,felvidít, támogat,sohasem bánt,tudja mikor kell szigorúnak,komolynak lenni,de nagyon jól lehet vele poénkodni,laza,tud főzni,kiskoromban jókat játszottunk együtt, fontos neki hogy gyermekei megismerjenek fontos helyeket,hisz nekem,bízik bennem,mindig tudja hogy oldani meg egy problémát, ért a villanyszereléshez, mindig is sokat segített a tanulásban,újat tanulok tőle folyamatosan

ezenkívül fontos hogy tényleg az anyával együtt nevejék a gyermeket, sztem minden mást leírtam 21L

2011. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A jó apa szerintem korlátokat szab a gyereknek. A jó gyerek pedig serdülőkorban ezek ellen lázad, de a jó apa ezt nem váltakozó szigorral kezeli, hisz emlékszik, ő is volt fiatal. Tehát csak higgadtan és ugyanazzal a megértő, biztonságot és egyben tekintélyt adó stratégiával tereli a gyermekeit egy értékes út felé, eközben igyekszik meleg, biztonságot adó légkört teremteni. Tudja, hogy a gyermeke életében mindig egy tekintélyszemély marad, még ha a gyermeke már 40 éves elmúlt is, tehát nem folytat önpusztító életet, az agresszióját nem a családon vezeti le. Nem verseng az anyával, hogy melyikük a jobb szülő, melyiküket "szereti jobban" a gyerek. Kialakítanak egy közös stratégiát és aszerint haladnak.


A feleség oldaláról nézve: én is örülök neki, ha van apa-fia (lánya) nap, vagy legalább egy-egy délután. Ez a néhány alkalommal tud feltöltődni a nő, hogy újult erővel folytassa a gyereknevelést, a házimunkát, így nem egy monoton, szürke mókuskerék az élete. Az apa és a gyerek is közelebb kerül egymáshoz ilyen alkalmakkor. Az anya pedig elmehet edzésre, befejezheti a könyvét amit olvas. Ugyanígy anya-fia (lánya) nap is kell, amikor az apa csak leheverhet, és pl végignézhet egy meccset, vagy bármi.

A feleséget nőnek tekinti, és nem egy háztartási gépnek.

2011. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagytesó jelentkezik :). Nálam:

-nem alkoholista, nem drogozik, nem játékgépezik, nem balhés

-viszonylag jól bánik a pénzzel (szóval az nem jó, ha egyébként lenne, de kifolyik a kezei közül mindenféle baromságra)

-a gyerekei az elsők neki (meg a felesége-tehát nem a munka, nem egyéb ilyen-olyan rokonok lelkivilágának az óvása, nem a társadalom elvárásai)

-nem üti meg a gyereket soha (és a feleséget sem a gyerekek előtt)

-következetes, de nem túl szigorú

-nem begyöpösödött, nem a szülő szent, gyerek kuss "családmodellben" hisz (és nem is abban, hogy a nő egy hárpia vagy egy a társadalom rendes folyása ellen levő nőszemély, ha a féééérfi nevelési elveit megkérdőjelezi)

-hagyja a gyereket élni és bizonyos körülmények között hibázni

-megtanítja az alapvető illemszabályokra a gyereket, és ha vmi rosszat csinál, rászól (főleg vendégségben, nyilvános helyen)-tehát nem túl liberálisés nem hagyja elbunkósodni a gyereket csak azért, mert nem akarja korlátozni

-odafigyel a gyerekre, minőségi időt tölt vele-beszélget vele, olvas neki, vannak közös programok... nem lepasszolja a bébiszitternek vagy leteszi a tévé elé (és ha már tévé stb., ő is benne van abban, hogy mit nézzen, mit olvasson a gyerek)

-ismeri a gyereket... persze, ha egy tini éppen azt a korszakát éli, amikor titkolózóbb, akkor nem kell minden lelki változásáról tudni, de azért tudjon már alapdolgokat a gyerekről

-ha a gyerek nem ért vele egyet, azt elfogadja, és ha a gyereknek van igaza, bocsánatot kér (igen, még akkor is, amikor a gyerek nem tud még rendesen érvelni)

-ha több gyereke van, mindkettőt ugyanolyan mértékben szereti, vagy ha nem, akkor nem mutatja ki

-egyformán örül a fiú és a lány gyereknek

-besegít a házimunkában, vagy legalábbis nem veszi természetesnek a teljes kiszolgálást, és nem kezd el hőbörögni, ha még nincs kitisztítva a kisszoba pl. (ha a nő már elvolt dolgozni, elment a gyerekért, főzött-mosott stb.)

-nem hazsnál minősíthetetlen szavakat a saját gyerekére

2012. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kriszti0215 válasza:
100%

Én egy kis Tesó vagyok, és ezt a levelet kiskoromban az apámnak írtam, remélem tanulságos lesz minden apának aki olvassa. Néhány pont az előttem szólók teljesen helytálló válaszából van. tehát a levél:


Néhány tanács, amivel apaként viselkedhetsz


 Minden reggel kívánj szerencsés napot!

 Délutánonként kérdezd meg, hogy vagyok!

 Esténként beszélgess velem!

 Lefekvés előtt kívánj jó éjszakát!

 Legyél büszke a sikereimre!

 Ha valamit jól csinálok, dicsérj meg!

 Ha fellépésem van, tapsolj meg szívből!

 Ha jó jegyet kapok, dicsérj meg, mindig!

 Ha kérek valamit, ne vágj rá egyből nemet, mert nincs kedved az erőfeszítéshez, hanem próbálkozz!

 Ismerd el az erőfeszítéseimet!

 Támogasd a döntéseimet!

 Ne nézz le!

 Fogadd el a véleményemet!

 Hallgasd végig a mondanivalómat!

 Amit helyetted csinálok meg, azt köszönd meg, és ne játszd a sértődöttet, mert az csak téged alacsonyít le!

 Ha szemrehányást teszek jogosan, akkor fogadd el, hogy igazam van és javíts a dolgon!

 Ismerd be, ha hibázol, és ne próbáld másra kenni, mert ezzel rossz példát mutatsz!

 Tegyél meg mindent a családodért, ez legyen az első és utolsó gondolatod minden nap!

 Néhány közös program is jó lett volna gyerekkoromban, de sosincs késő!

 Ne kezdj el ordibálni, ha nem tetszik valami, fő a higgadt beszélgetés!

 Ne érezd magad szuperhősnek, miután lenyírtad a füvet, vagy kivasaltál!

 Támogasd a feleségedet mindenben és könnyítsd meg az életét amennyire tudod, ezzel is jó példát mutatva más embereknek!

 Akármilyen elfoglalt vagy szakíts rám időt!

 Ne felejtsd el a születésnapomat! És még ha eszedbe is jut, egyszer kimondhatnád, hogy Boldog születésnapot!

 Ne felejts el a névnapomat! Pár kedves szó felér ezer ajándékkal.

 Mutasd ki az érzéseidet, ha vannak!

 Megölelhetsz, ne török össze!

 Néhanapján igazán mondhatnád, hogy SZERETSZ!

 Soha, egy pillanatra se felejtsd el, hogy családod van!!!

Ha lesz olyan nap, amikor több időt töltesz egy idegennel, mint velem, akkor vedd elő ezt a lapot és gondold végig, hogy mit rontottál el!!!

2012. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én apám szerint,a jó apa annyit jelent,hogy eljár dolgozni,hazaadja a pénzt,aztán kb ennyi.


Foglalkozni szerinte nem kell a gyerekkel.


Ha már ettől többet teszel,jó apa vagy.

2014. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!