Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet igazságosan...

Hogyan lehet igazságosan támogatni 2 vagy több gyereket, ha valamelyiknek jobban megy?

Figyelt kérdés

Van 2 testvér, mindketten elköltöztek otthonról 18 évesen.

A nagyobb: A barátnőjéhez költözött, ahol a szülők jól álltak anyagilag a fiú még egy 2 éves iskolát is elvégzett, mikor munkát kapott nem kellett haza adni semmit.

8 évig tartott a kapcsolat, utána albérletbe költözött egy szobát bérelve kb. 17 e ft-ért (rezsivel együtt), majd 3 évvel ezelőtt felvett egy nagyon nagy lakáshitelt, ami belátható volt, hogy már akkor sem fogja tudni egyedül fizetni, aztán válság...nem kell részletezni.

Most van egy barátnője akivel éppen elickáznak egyik hónapról a másikra, alig élnek meg.

Van egy 22 éves kocsijuk amit nem is használnak (biciklivel járnak), de esélyük sincs lecserélni (kb.200e ér).

A kisebb srác is barátnőhöz költözött, de ott szegények voltak beleadott a közösbe bőven, majd a kapcsolat után hazaköltözött (oda is adott haza bőven), majd összejött egy lánnyal aki albérletben lakott, így össze is költöztek, a fiú nagymamájának a lakásába (aki meghalt) és a szülőknek 25 e ft/hó+rezsit fizettek 5 éven keresztül, meg némi felújítást is csináltak a házon önerőből.

Mindkettőnek jó állása van, de csak egy hajszállal keresnek többet mint a testvér és barátnője, de minden pénzt megfognak. 2 autót is vettek szalonból, az egyiket 3 év után eladták, hogy egy nagy családi házat meg tudjanak venni, mivel közben gyerekük is született és összesen hármat terveztek. A házon amit vettek kb 3-3,5 M hitel van, havi 30 e fizetik.

Megvették a családi házat, rá nem egészen 2 évre vettek 2. autót ahelyett amit eladtak. (kb. 500 e ér, a másik 2 m, de hitel van rajta még).

Jól élnek, ma már 2 gyerek van és még terveznek egyet, néha vannak rosszabb hónapjaik, de semmi különös, pedig sok viszontagságon is keresztülmentek pl. belvíz.

A házat/lakást mindketten úgy vették, hogy a szülőktől kaptak 3-3 M kezdőtőkét.

Hogy igazságos őket támogatni?

(A testvérek nincsenek jó viszonyban.)


2011. jún. 15. 12:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Valameddig olvastam a kommentedet. Tudod, nekem az a véleményem, hogy a leírt dolgok csak blablák.

Szerintem egy szülőnek egyenlő mértékben kell támogatnia a gyerekeit. Mi is ugyanannyit kapunk a testvéremmel, ha éppen én jobban állok ő rosszabbul, akkor mondom anyuéknak, hogy most neki adjanak többet, de fordítva is megteszi a testvérem. Nincs ebből vita. De ez már a mi kettőnk dolga. Anyuéktól a nekünk szánt összeget vagy bármit felesben kapjuk meg.

2011. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy nem kell egyiket sem már támogatni.Felnőtt emberek, oldják meg a problémáikat.
2011. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Mivel nagykorúak és keresőkéesek, nappali tagozaton egyikük sem tanul tovább (bocsáss meg, ha félreértettem, akkor javíts ki), egyiket sem kötelező támogatni. A szülő szíve joga, milyen mértékig támogatja. A testvérek köthetnek a szülővel egy közös megállapodást, hogy ki milyen arányban részesül a várható örökségből arra figyelemmel, hogy melyik gyereket támogatja a szülő jelenleg jobban. Amennyiben erre nem kerül sor, és sajnálatos módon valamelyik szülő elhalálozik, a kevésbé támogatott gyermek kérheti az ugynevezett köteles rész alapjához számítani, amit a másik támogatásként valójában ajándékba (mivel ingyenes juttatás volt) 15 éven belül az elhalálozott szülőtől kapott. A köteles rész a törvényes örökrész fele, és a másik gyerek vagyoni jutója (törvényes öröklés esetén) annyival kérhető csökkenteni, amit már ingyenesen, támogatásként megkapott, mivel a törvényes vélelem az, hogy az adomány a köteles részbe való betudás szándékával történt.

Addig azonban még nagyon sok minden történhet-lehet, hogy később eltartási szerződést köt valamelyik gyermekével, például azért támogatta jobban, mert öregségében az fogja támogatni, és visszterhes szerződés kizárja a köteles részt, azaz nem marad vagyon, amivel "szembe lehetne futtatni" a köteles rész iránti igényt.

2011. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is az a véleményem, hogy ilyenkor már a gyerek támogatja a szülőjét, és semmi esetre sem fordítva, eltekintve egy-két igen zűrös helyzettől, amikor elkél a segítség, de nem ajándékként, hanem kölcsönként felfogva.
2011. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
A meghalt nagyi lakásának árából nem járt volna a nagyobb gyereknek is?
2011. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok:


Itt senkinek nem volt olyan, hogy a szülei pl nyertek vagy valamilyen címen kaptak egy kisebb összeget, amit a gyerekek között széttettek? Csak puszta jó szándékból. Nincs ennek köze a joghoz, meg majd ha meghalunk az örökléshez. Csupán puszta jó szándék.

Felnőtt embert nem kötelesek a szülei támogatni, de az én szüleim, ha tehetik megteszik. Mint már írtam fele fele alapon.

Ja, és nem csupán pénzről van szó, hanem egy csomó apróságról figyelmességről. Ha kimegy anyu a piacra és lát szép zöldborsót akkor nekem is és tesómnak is vesz belőle, csak mert csupán éppen megteheti és eszébe jutottunk. Ha mi megyünk mi ugyanígy megtesszük a szüleinkkel.

2011. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

Csakis egyenlő mértékben, én azt mondom.

Neked, mint szülőnek az a feladatod, hogy egyformán szeresd, támogasd őket, fogadd el őket olyannak, amilyenek.

Ne tegyél megkülönböztetést, csak mert egyiknek jobban, másiknak rosszabbul megy.

Ezzel példát is mutatsz nekik, és nem fognak miattad irigykedni vagy még jobban megharagudni egymásra, és rád sem lehet egy rossz szavuk sem, hiszen igazságos vagy velük, ha így teszel.

2011. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

A nagymama lakását valószínűleg a szülő örökölte, lehet, nem is egyedül, mert esetleg voltak testvérei is. A gyerek fizetett a használatáért, ezért ez nem ingyenes juttatás. A felújítással kapcsolatban csak megétérítési igény kletkezik, kivéve, ha a szerkezetet is érintette, de ez nem tartozik a tárgyhoz, legalább is egy eljárásban (a jövőben) nem érvényesíthatő.

Nem tudom, mi lenne igazságos, mert ahhoz ismerni kellene az embereket, a konkrét viszonyrenszert.

Én leírtam, mi a jogos, nehogy később aránytalanságot eredményezzen (a korábbi juttatásokat valorizációval számítja ki a szakértő. Konkrét esetben egy 1990-as 80.000.-Ft-os juttatást olyan magas értéken számítottak be 14 év múlva, ami elvitte a gyerek örökségét.). remélem segíthettem . Azé is a felelősség, aki elfogadja. Tekintve, hogy rossz a viszony a gyerekek között.

2011. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Én nem fogadok el támogatást a szüleimtől 18 éves korom óta.Ellenben minden évben megajándékozom őket nyaralással, teleléssel, most is Hajdúszoboszlón pihennek 2 hétig.De egy szimpla bevásárlásnál is mindig azt nézem, hogy mivel tudnám meglepni Őket.Nincsen testvérem, így Ők is többet tudnának nekem adni, de nem fogadom el, inkább én segítem Őket.
2011. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Tény nagyon hosszú ezt a sztorit leírni, próbáltam röviden de részletesen.

Öröklésről itt szó sincs. A nagyi lakásában 25/hó + rezsiért laktunk, a szülőké a lakás.

Azért tettem fel ezt a kérdést mert az első jól írta, biztos hozzászóltam már testvérek közötti igazságtalanságról.

Mivel 2 gyerekem van ezért próbálom átérezni a helyzetet. 1 és 3 évesek ők még nem tartanak itt.

A múltkor húztam fel magam azon, hogy a testérét mindig nyomja anyós, vagy sajnálni kell valamiért, mi meg olyan helyzetbe kerültünk (férjem nem fizették ki a munkahelyén), hogy ha kölcsön adott volna vagy 20-30 e akkor már rendbe lettünk volna és hangsúlyozom KÖLCSÖNbe!

De nekünk valahogy ez sosem jár/jut.

Akik írták, hogy a szülőket kellene támogatni, hát nem szorulnak rá abszolút szóval azért az elég durva lenne, hogy a mi/ők anyagi helyzetünkhöz képest még támogatnánk is. A gyerekeimnek szeretnék gyűjteni nem a szüleinkre.

Egyébként én is arra szavazok, hogy vagy mindkettőt támogatni kell vagy egyiket sem.

Férejem erre azt mondta, hogy mit szólnék hozzá ha az egyik gyerekem BMW-vel jár a másiknak meg enni sincs mit.

Akkor ezt hogy oldom meg??

Engem elgondolkodtatott.

2011. jún. 15. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!