Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehetne a...

Szerintetek hogyan lehetne a következő szituációt igazságosan megoldani?

Figyelt kérdés

Már a megismerkedésünkkor felmerült bennem a dolog, de mindig halogattam a megoldáskeresést. Férjem és én gyökeresen különböző neveltetésben vettünk részt. Két felnőtt ember esetében nem gondolom, hogy nagy baj lenne. Ő is alkalmazkodik amiben kell én is. Ha anyóséknál vagyunk, az ő szabályaik érvényesülnek, ha az én szüleimnél az enyémek. A közös életünk során meg innen onnan átvéve dolgokat próbálunk élni. Ez a kis kitérő arra kellet, hogy elmondjam nem akarunk egymáson uralkodni. Nem akarjuk egymás akaratát ráerőltetni a másikra.


Egyetlen kérdésben, azonban nem nagyon jutunk humánusan dűlőre.


Nem olyan rég, külön lakásba költöztünk. Férjem apró gyermekkora óta az állatok szeretetében nőtt fel. Mindig voltak a lakásban állataik (kutya, macska, madarak stb). Engem viszont úgy neveltek, hogy állatot soha nem bántunk, de ő akkor is állat. Neki nincs helye a lakásban. Egyetlen szoba cicám volt gyerekkoromban, nagyon szerettem, de soha többet nincs szükségem benti állatra.

Nem bántok én senkit, aki bent tartja őket a lakásban, szívesen megyek anyósékhoz is ennek ellenére, de saját lakásomban nem akarok velük élni. Párom viszont igen. Neki hiányoznak az állatok. Megértem. De nekem nem. Bevállalt már takarítástól, egyéb ellátáson át mindent, de akkor se akaródzok belemenni, hogy egy fedél alatt éljünk egy állattal. Minden szempontból felelősségnek, gondnak tartom lehet, félek a kényelmes élet feladásától, de én akkor is ellene vagyok.


Időről időre egyikünk enged a másiknak, de akkor a másik fúj visszavonulót, hogy "de te nem szeretnéd, csak miattam tennéd meg".


Akik voltak hasonló helyzetben, hogyan oldották meg a szitut? Aki nem volt még, annak van azért kívülállóként valami jó tanácsa?


2011. júl. 4. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon akartam,párom nagyon nem.

Ráadásul panel,pici.

Rengetegszer eljutottam a hisztizésig,hogy de nekem kell egy cica bentre. (szüleimnél 5-6 cica,1 kutyus,halak,régebben nyuszik,plussz ami ideiglenesen megőrzésre odakerül)


Aztán elcipeltem állatkertbe,lehetett tengerimalacot simogatni.Hazafele leparkolt egy kereskedés előtt,hogy nézzük meg őket,venni nem veszünk.szólnom se kellett,vettünk,aztán pár hónap múlva még1-et,azt sajnos vemhesen,belepusztult szegény,2 kicsit felneveltük (párom is kelt éjjel etetni őket),majd került még1 az egyensúly érdekében.

Jobban imádja őket mint én,becipeli az ágyba,mindenféle házikót,játékot épit nekik,fél szobát ők foglalják el,olyanok mint a gyerekeink:)

2011. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

Felnőtt ember gyereket neveljen otthon, ne állatot! Azzal sokáig elvan az ember és nem is kell max. 15 év után elásni a kertben. Lehet takarítgatni, elvinni sétálni, pallérozni az elméjét... :)


Kutyának, macskának tényleg nincs bent helye. Kompromisszum lehet valami terráriumos állat (ami csendben is van).

2011. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám,hogy például egyezzetek ki egy tengerimalacban,törpenyusziban,vagy hörcsög ilyesmi. Ami nem mászkál a lakásban.
2011. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na akkor inkább a macska, mint valami terráriumos állat.


Kedves Első!

Én szeretem őket, ha másnál vannak, akár még tetszenek is. Szóval gond nem ezzel van.

2011. júl. 4. 10:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináljátok azt,hogy szerezzetek be egy macskát. Előtte gondoskodjatok róla,hogy ha "nem válik be", akkor legyen egy hely,ahova oda lehet ajándékozni. Adj magatoknak mondjuk egy hónapot. Ha utána is úgy gondolod,hogy nem tudsz ezzel megbarátkozni, akkor mondd el a férjednek,hogy láthatja, megpróbáltad, nem megy! De legalább az esélyt megadta. Ha meg mégis beleszeretsz a cicába, akkor a gond megoldva!
2011. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom velük, akár még bele is törődnék a dologba. Gyerekkori tapasztalataim alapján harcolok ellene.


Lehet rendetlennek tituláltok, de van olyan, hogy étel marad a konyha asztalon, ezt állat mellett nem lehet megtenni. Bármennyire takarítasz, azért a macskaszőr megjelenik a ruhádon pláne ha fekete az. Ezek a kisebb kellemetlenségek, a nagyobb meg, hogy megszereted.

2011. júl. 4. 11:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ez baromi nehez es itt nincs kozeput.Nekem soha nem volt benti allatom,ugyanigy nevelkedtem mint te.Nemtudom,vegso esetben egy macskat lehet bevallalnek(kutyat semikepp nem).
2011. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

HA te ennyire nem érzed jól magad a gondolattal, akkor jobb, ha nem jön a háztartásban állat. (Ami nem lenne ilyen szempontból gond, az egy akvárium, vagy viziteknös, de az azért nem egészen olyan, mint egy cica/kutya)

A megoldás csak az lehetne, hogy egyikötöknek se kelljen egészen lemondani, ha családi házba költöztök, ott esetleg meg lehet oldani, hogy meghatározott részeken benn lehetnek állatok, máshol meg nem - és ott még a kertben mindenképpen megoldható. (Tudom, hogy ez nem feltétlen megoldható.)

2011. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk vannak benn cicák, de csak a nappaliban - a konyha, háló tilos számukra. (Jól megoldható, mert a nappali a kerböl is nyilik, a többi meg a ház másik részében van jól leválasztva.)

Annak ellenére, hogy naponta porszivózok, letörlöm a bútorokat, és letisztitom a kárpitos dolgokat, azért mindig található macskaször, ezt egészen elkerülni nem lehet.

Ha neked ez zavaró, akkor ne menj bele.

2011. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Minden szempontból felelősségnek, gondnak tartom lehet, félek a kényelmes élet feladásától.

Akkor gyereket se szüljél,nehogy felkejen adni miatta akis kényelmedet.A szüleidnél a te szaqbályaid vannak,nem a szüleidé?Hát elettél kényeztetve nagyon ez legnagyobb baj.

2011. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!