Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet igazságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet igazságosan eldönteni?

Figyelt kérdés

Ha költözésre kesül a sor,és sok olyan dolog van a háztartásban ami a tiéd volt vagy te kaptad,de időközben tönkre ment,és helyette vettetek másikat,gondolok itt olcsobb és drágább dolgokra is. Akkor azt hogy lehet igazságosan eldönteni hogy kié lesz?

(pl:mikró hirtelen ez jutott eszembe)

köszi a válaszokat


2009. jún. 17. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem, ha kaptál valamit, de tönkrement, akkor az már nincs. Ha vettetek helyette valamit, akkor az fele-fele.

Számoljátok össze ezeket a dolgokat és nagyjából felezzétek el.

Nem hiszem, hogy egy mikró miatt érdemes lenne veszekedni.

2009. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem.....csak mint írtam hirtelen ez jutott az eszembe!!!!!
2009. jún. 17. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Valaszd ki hogy neked mi a legfontosabb. Altalaban egy nonek a konyhai dolgok inkabb, mint egy ffi-nak a hifi, a TV kell, nem? En igy gondolom. Te inkabb gondolsz eloszor a porszivora es a gyumolcsentrifugara, mint a parod. Legalabbis en ilyen vagyok.

Kb. osszatok el a dolgokat, ami a legfontosabb neked azt probald menteni!

2009. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami már nagyon tönkrement, mert használatban volt, az akár lomtalanításra is mehet, függetlenül attól, hogy költözik-e valaki vagy nem, példád alapján egy roncsot pl. senki nem őrizget, mert csak a helyet foglalja. Ha pedig vettetek újat, azt esetleg lehet csinálni, hogy eladjátok, és külön-külön vesztek magatoknak, ami kell, vagy elosztjátok, ha olyan (pl. edénykészlet - hifiből ugyanis nem lesz vacsora, és a távirányítóval se lehet kenyeret vágni), ha meg nem osztható ketté, akkor valahogy úgy, hogy ha eladni nem akarjátok és a pénzen osztozni, akkor aki jobban hasznát veszi, vagy akinek kevesebb kiadást okoz.

Én legalábbis így csinálnám. :-)

2009. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem az a fontos, hogy ki kapta, hanem az, hogy MIKOR kapta. Vagyis: ki vitte bele a házasságba. Aki belevitte azé természetesen. Ha pedig tönkre ment a közös életetek alatt, ahelyett pedig vettetek másikat, ugyanúgy annak a tulajdona, akié az eredeti volt. Csak a házasság /együttélés/ alatt eredendően szerzett dolgokat lehet és kell elosztani!
2009. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Ha pedig tönkre ment a közös életetek alatt, ahelyett pedig vettetek másikat, ugyanúgy annak a tulajdona, akié az eredeti volt." Hú ez most nem értem. Ha nekem volt egy mikróm, amit mondjuk használtunk közösen, de tönkre ment, és a párom megvette az újat, akkor az miért olyan természetes, hogy az új az enyém? Akkor inkább felezni kéne nem? Pláne, ha én mondjuk már előtte egyedül is használtam az a vmit, amit utána vittem a közös életünkbe. Szerintem is a felezés a legcélszerűbb. Ez szerintem függ attól is, hogy közös kasszán voltatok-e. Nálunk pl. én jóval kevesebbet keresek sajnos, mint a párom. A rezsibe, meg mindenbe, amire elég a fizum beleszállok, de a drágább dolgokat az "ő pénzén" vesszük. Szóval szarban lennénk, ha szétmennénk, mert ez tényleg gázos, hogy oké ő vette meg, de a közös életünkbe én is beleszálltam. Na akkor mi van? Szóval szerintem is a legoptimálisabb a felezés! Tehát eladni, pénzt felezni. Vagy ha nem akarjátok eladni, akkor elosztani, ahogy már vki mondta előttem, hogy enyém a mikró, tiéd a robotgép. Nagyjából hasonló értékben vigyetek mindent. Nehogy az legyen, hogy ő viszi a hűtőt, neked meg marad a botmixer.
2009. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tv. azt mondja, hogy a különvagyoni tulajdon helyébe lépő tárgy is különvagyon marad. Ez alapvetően úgy kell értelmezni, hogy a különvagyon eladása, majd az értékén vásárolt új vagyontárgy is különvagyon marad.


Ha ugyanakkor a különvagyon megsemmisül (tönkremegy), vagy a felek a közös életvitel során felélik (elhasználódik), akkor megtérítésnek csak különösen méltánylandó esetben (pl. szándékos károkozás) van csak helye. Ha a különvagyon értéke nulla, és emiatt a helyébe lépő vagyontárgy árát a felek teljes egészében a közös vagyonból fizetik, akkor az közös vagyon.


Az eredeti ingóság tulajdonosa foghatja a tönkrement vagyontárgyat, azt viheti, az az ővé. A funkcióját tekintve helyébe lépő viszont már közös, mivel annak forrása a közös vagyon.

2009. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!