Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezt hogyan lehet igazságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogyan lehet igazságosan eldönteni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:tőbb olyan háztartási gép,eszközünk van,amit már közösen vettünk,úgy hogy a régi tönkre ment.

Nekem volt pl hűtőm,mikróm tv-m,de ezek tönkre mentek,és új lett véve közös pénzből,vagy (hitelből amit közösen fizettünk.)Ilyenkor már csak a közös számít,és az nem hogy ezeket a dolgokat én kaptam annó a szüleimtől,és így vittem magammal őket az élettársi kapcsolatba?

Tudom,tudom megbeszélni,és elosztani mindent.De mi van akkor ha a másik fél egyáltalán nem hajlandó az együttműködésre?

szánalmas,ha ilyen dolgokon kell/kellene veszekedni.....de ez van!


2009. okt. 1. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod te sem komolyan, hogy neked járnának automatikusan azok a háztartási gépek, amiket lecseréltetek? Most gondolj bele: ha pl. a párod vitt egy autót a kapcsolatba, amit aztán lecseréltetek egy újabbra, nyilván jobbra, akkor ahhoz semmi közöd nem lenne? Nem együtt fizettétek a hitelt érte? Együtt dolgoztatok meg azért a pénzért, amivel a hitelt fizettétek! Szóval tessék kompromisszumot kötni, mert muszáj lesz! Szerintem inkább te nem vagy hajlandó a megegyezésre, ha ilyen kérdést tettél fel!
2009. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyikötöké a hűtő, másiké a tv...egyikötöké a mikró, másiké a porszívó...stb.:)
2009. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az amortizáció során tönkrement eszközök értéke nulla. Tehát amit te hoztál, és használtatok évekig, majd tönkrement, annak az értékét (a nullát) vond le az új, közösen vásárolt termék értékéből. Ekkor megkapod azt az összeget, amelyet közös vagyonból fedeztetek, és amelyet "el kell osztani."
2009. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látod, ezért nem mindegy milyen "hangulatban" válik szét 2 ember...A bosszúvágy a pitiáner dolgokra is kiterjedhetnek... Bár szerintem vigye az egyiket, ha az élete vágya, ez a legkevesebb.
2009. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, évek elteltével már nem számítanak ezek a dolgok. Értelemszerűen, ha fél éve házasodtatok, akkor igen. De különben fele-fele. Együtt szépen elhasználtátok őket, együtt újat vettetek, most együtt elfelezitek. Ez így van rendjén. Ha egyedül éltél volna, azokat már egyedül is lehasználtad volna, ezt meg közös pénzből vettétek már.
2009. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!