Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom a nevére venné a...

A párom a nevére venné a gyermekeimet 2 kislányom apja börtönben nagy lányom apja 6 éve felszivodot gyerek elhelyezés megtörtént az én javamra hogya mint tudok eljárni hogy párom a nevére vehesse a gyermekeimet ügyvéd nélkül?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bortonben levo apanak le kell mondania a gyerekekrol eloszor. Hiaba van bortonben, ez meg nem mentseg, hogy nem o a gyerekek apja.

A jogiforum.hu-n kerdezd meg a jogaszoktol mi a menete a kerdesednek.

Az anyakonyvvezeto is elmondja a jogaitokat, menjel be hozza.

2009. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem,nemtúl okos dolog ha nem vesz igénybe ügyvédi segiséget.Mitfog tenni ha kisl.ok apja szabadul?Mindenképpen szükséges a névre vétel és a láthatás miatt is az ügyvéd,sőt lehet,h abírósági végzésre is szüksége lehet,ugyanis az apának lekell mondania a gyermekeiröl ahhoz,h ajelenlegi párja a nevére vehesse őket.
2009. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akár ügyvéddel, akár anélkül, de az apáknak bele kell egyezniük a névváltoztatásba, vagy le kell mondaniuk a gyerekeikről. Anélkül nem lehet. Én is érintett vagyok benne, nekem az ügyvédem mondta, hogy ehhez mindenképp ez kell, mert a gyerek névviselésével kapcsolatos jogokat mindenképpen ketten viselik a szülők, akkor is, ha az egyket minden más jogában korlátozták.
2009. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de elég káoszos életed lehet, az alapján, amit leírtál, szerintem a névváltoztatás egy olyan harmadlagos dolog, amit megelőzhet még a párod szabadulása, az apasági per, amely során vagy lemond róluk, vagy nem.

:(

2009. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!