Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Döcögős válóper? Felperes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ildegonda kérdése:

Döcögős válóper? Felperes jelezte keresetében, hogy a vagyonmegosztást külön perben kívánja megoldani. Alperes nem akar válni. Nincs közös megegyezés. Gyerek nincs. Ügyvéd nincs.

Figyelt kérdés
Első tárgyalás semmi, csak anyagi dolgok. Második tárgyalás semmi, csak anyagi dolgok. Később tanúk idézése, meghallgatása. Harmadik tárgyalás előzőekről semmi, bírónő 6 hónapra felfüggeszti az ügyet, a per kimenetele érdekében, addig oldják meg a lakásdolgokat. Megjegyzem felperes már elköltözött a közös lakásból és többször hangsúlyozta, hogy a vagyonmegosztást külön perben képzeli intézni. Kérlek válaszoljatok, ez mi? Időhúzás,hogy legyen a bírónőnek ügye? Vagy mi a bocs. frászkarika?
2010. nov. 9. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
a felperes indulatból akar válni, az alperes és a bírónő pedig időt adnak neki, hogy lenyugodjon, és tiszta fejjel gondolkozzon.
2010. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod, lehet igazat szólsz, de a válás és a vagyonmegosztás két külön dolog.Kereset beadás óta eltelt egy gyerek születésnyi idő.Rossz házasság sok éve. Noch dazu a vagyonperben másik bíróság lesz illetékes. Kicsit furcsa.
2010. nov. 9. 17:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Külön vagyonper. Akkor teljesen egyértelmű, hogy sokkal-sokkal többet akar, mint amennyit a válóperben ígérnének neki.
2010. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az alapkérdésre nem kaptam választ. Úgy tudom max. 2 tárgyalás után ki kell mondani a válást, még akkor is, ha alperes meg se jelenne.

A vagyonmegosztást pedig azért kérte külön, mert az hosszadalmas, de azt már elváltként vinné végig.

2010. nov. 10. 06:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerösnél ez a játék már több, mint két éve megy.
2010. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne hatni az igen tisztelt bíróságra, hogy zárja le az ügyet? Tudom, ott nincs határidő de mégis meddig cicózhat? Panasszal kell élni? Olvastam itt a témában, mindenhol azt írták egy-két tárgyalás és pikkpakk kimondták a válást.
2010. nov. 11. 07:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Olyan nincs, hogy a bíró "6 hónapra felfüggeszti" az ügyet.

Valószínűleg szünetelésre gondolsz, ezt lehet 6 hónapra kérni, megegyezés reményében, de ehhez mind a két fél hozzájárulására szükség van.

Te ezek szerint ehhez hozzájárultál, most meg szídod a bíróságot.


A 6 hónapon belül bármikor kérheted az eljárás folytatását, rajta.


egy ügyvéd

2010. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Ügyvéd!

Köszönöm válaszod, hál isten nem az én ügyem, biztos szüneteltetés a jó szó, ezek szerint a bírónő arra vár, hogy visszavonják a 6 hó alatt a keresetet.

De akkor mit jelent az, hogy a per kimenetele érdekében 6 hó alatt oldják meg a lakást? ne haragudj, ha fárasztottalak, de adj még egy választ, ha felperes kéri a folytatást és nincs megegyezés, akkor mi van?

2010. nov. 14. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha a 6 hónapon belül senki sem kéri a per folytatását, a per megszűnik, erre felhívom a figyelmeteket.


Ha viszont bármelyik fél kéri, akkor folytatni KELL.


Nem muszáj megegyezni, ha nem sikerül - a folytatás iránti kérelembe ilyenkor ajánlatos beleírni, hogy a megegyezés nem sikerül -, ez esetben a bíró fog dönteni.


(utolsó voltam)

2010. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!