Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj h nem vagyok komoly és...

Baj h nem vagyok komoly és kicsit gyerekes vagyok?

Figyelt kérdés

Én sose voltam komoly és szerintem nem is leszek amúgy nem is akarok. Ha valami tényleg komoly dologról van szó akkor tudok az lenni. Vannak már gyerekeim és én simán eltudok velük játszani meg bármit tudok csinálni. Már olyat is kaptunk hogy a feleségem hülye hogy szült gyereket mert én is az vagyok. Másoknak meg ez bejön mert állítólag ha ott vagyok valahol akkor jó lesz a hangulat pont a "gyerekességem" miatt :D. A feleségem már szólt ezért (amikor mérges volt rám) de azt mondja hogy igazából nem is zavarja. Most nem tudom eldönteni hogy baj vagy nem. Szerintetek?

28/f


2011. jún. 15. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel családapa vagy, így bizonyos helyzetekben kell a komolyság.Az nem baj, ha van gyerekes oldalad is, de amikor egy férfi, egy apa határozottsága kell, akkor az meglegyen.Nekem anélkül nem FÉRFI a férfi.
2011. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejthetnéd bővebben is, hogy miben nyilvánúl meg ez a gyerekes viselkedés.
2011. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem baj.:) Csak amikor kell a komolyság,akkor legyél komoly!Meg hát ne egy ovis szintjén legyél,ne is egy általános iskolásén.. csak normálisan kezeld a helyzeteket,ne mindig gyerekesen,mert az úgy már szánalmas,mintsem jópofa.
2011. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyosak az ilyen férfiak:) csak azért ne legyen infantilis olyan helyzetekben ami felnőtt embert kíván.

A páromnak mindig mondom, hogy ha ( majd egyszer) gyerekünk lesz nekem vele együtt két gyerekem lesz, vagy vele együtt 3.

Ő imádja a legókat, kocsikat, játékokat, képes műkönnyeket előcsalni a szeméből ha valami nem tetszik, képes mindenen megkacagtatni, vidámmá tenni bármikor. Játékbolt előtt megállunk, kirakatot nézünk...bemegyünk megfogjuk, kipróbáljuk a játékokat, és neki mindig a legújabb legó "kéne" karácsonyra.


Másrészt meg komoly, felelősségtudó ember, aki tisztel engem, a szüleit, a családját. tud határozott lenni, amikor kell és értem bármit, tényleg bármit megtenne. Döntéseket hoz, problémákat rendez, és egy elég felelősségteljes munkája van, orvos (lesz) :D


Szóval szerintem egy határig még oké, egy határon túl már nem.


21-l

2011. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Az én párom is hasonló, mint te, és bár gyerekünk nincs, sokszor az őrületbe tud kergetni. Sok apróság miatt nagyon megnehezíti az életem. Mellette nem lehet spórolni, előre tervezni, szívbaj nélkül közli, hogy inkább a haverjaival játszik, mint hogy velem legyen, a házimunkában is úgy segít mint egy gyerek: tovább tart helyretenni, amit elrontott, mint magam megcsinálni. Nagyon sok fájdalmat okoz ezzel és nagyon nehéz is.

Persze egyébként meg kedves, szeret játszani, vidám, jó dumája van, minden társaságnak ő a középpontja. Ami nem rossz.

Az a baj, hogy ő észre sem veszi, milyen sok apróságban nehezíti meg az életem.


Valószínűleg a feleségednél is ez áll fenn, hogy szerei, hogy ilyen vagy, de azért sokszor kiborul és elkeseredik, hogy mennyivel könnyebb lenne egy komolyabb ember mellett.

Próbálj meg segíteni neki, és meghallgatni, ez a legfontosabb. Lehet, hogy órákat áldozol rá néha a napodból, de rengeteget számít.

Mindamellett persze ne add fel a vidámságod, de számolj azzal, hogy szülőként iszonyú nagy a teher nem csak rajtad, hanem a feleségeden is, igyekezz minél többet levenni a válláról.

Tudom, szoktál segíteni. De ez tipikus férfihiba, észre sem veszitek, hogy valójában mennyit dolgozik és stresszel az ember lánya egy átlagos nap. Sokkal többet, mint azt gondolnád! Ebben könnyítsd meg a dolgát, legalább legyél ott mellette mindig, ha otthon vagy, és hallgasd meg, mi nyomja a szívét. Baromi unalmas, de rengeteget számít!

2011. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néha vannak helyzetek, mikor hátrányos, ha gyerekes vagy, néha meg pont az a jó. Ha pl idétlen vicceket mesélsz egy ballagáson, vagy elmentek együtt egy előadásra és ott viselkedsz gyerekesen, vagy komoly társaságban, akkor az elég gáz, vagy ha párod komolyan akar beszélgetni veled, te meg csak röhögsz, vagy ha párod mondja, hogy ezt meg ezt nem kéne a gyereknek megengedni, vagy így meg úgy mondani, és te gyerekes vagy, az idegesítő. De ha baráti körben hülyéskedni "kell" , akkor jó, hogy tudsz lazább lenni, vagy ha játszol a gyerekkel.

Szóval mindennek megvan a maga ideje és helye.

2011. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, amit az egyik válaszoló írt, az teljesen igaz általában a férfiakra és nőkre. Sokszor a férfiak nem veszik észre, hogy sok aprósággal megnehezítik a nők dolgát. Engem is sokszor idegesít, hogy segít a házimunkában, de ha nem segítene, többre mennék vele:D (most persze csak a női oldalt néztem, de ebbe ne menjünk bele, mert veszekedés lesz a vége) Nem vagyunk egyformák nők és férfiak, se veled se nélküled:D
2011. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg kell találnod a közép utat hiszen már nem vagy gyerek családos emberként pedig az hogy felelősség teljes példát mutass a gyermekeidnek is a feladatod. Az élet nem csak bohóckodásból áll persze nem baj ha néha lazítasz meg hülyéskedsz de azzal is tisztában kell lenned hogy már nem vagy gyerek és nem viselkedhetsz úgy.
2011. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!