Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme újra megpróbálni?

Van értelme újra megpróbálni?

Figyelt kérdés
Fél évig voltam együtt a férfival, teljesen zökkenőmentes volt a kapcsolatunk, tényleg egy álom volt az egész. Majd jött a féltékenykedés..iszonyatosan féltékeny volt egy férfira, akivel elég szoros kapcsolatba kerültem, de inkább lelkitársak lettünk, semmi egyéb nem történt soha, és emiatt nagyon sokat veszekedtünk, szét is mentünk. A következő 3-4 hónap amolyan se vele se nélküle viszony volt. Aztán a fejébe vette, hogy vissza akar szerezni, állandóan udvarolgatott, a kedvemben járt, megígérte, hogy nem lesz ilyen őrülten féltékeny. Én még ekkor ugyanúgy szerettem őt, de rosszul esett, hogy nem bízott bennem és úgy éreztem, hogy később se tudna már bízni. Így emiatt megszakítottam vele a kapcsolatot. Akkor egy pár hónap egymás nélkül telt, majd tavaly télen ismét összejöttünk, de tavasszal szétmentünk, mert elég sok feszültség adódott kettőnk között mindenféle okból. Most ismét megkeresett, hogy szüksége van rám. Az a baj, hogy úgy érzem nekem is rá és nélküle valahogy elveszettnek érzem magam. Ő az egyetlen férfi, aki igazán ismer és akinek mindig én voltam az első. Mai napig vágyunk egymásra, de tudom jól, hogy sajnos csak a káposzta jó felmelegítve és egyszer már nem sikerült újra melegíteni a kapcsolatunkat. Viszont mindketten szeretnénk lassan családot és ezen a téren nagyon egyek az elképzeléseink. Voltaképp őt tudom egyedül elképzelni a jövendőbelimnek, de félek, hogy mi van, ha újra előjön az, hogy nem bízik bennem?.. Ennyi a sztori:)
2011. jún. 15. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Tipikus se veled se nélküled kapcsolat ez.Az a kérdés, hogy változna-e , ha családot alapítanátok.Megfontolandó, mert ha utána is így lennétek egymással annak a gyerek látná kárát.
2011. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
SZÜKSÉGBŐL szerintem ne gyere össze vele. Érzésből, szerelemből, meggyőződésből, bizalomból ha össze akartok jönni, akkor lehet csak értelme. Ha mégis eljutnátok idáig, akkor meg sok boldogságot:)
2011. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos nem látok a jövőbe. Nem sok az esély ezek után, hogy a gyerekneveléshez nélkülözhetetlen harmonikus kapcsolatban éljetek.

Semennyivel sem több arra, hogy megtaláld az igazit, ha nem ő az.

2011. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Csak a szerelmes férfi féltékeny, de a nők szerelem nélkül is azok.
2011. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Sya furcsa egy story ,de ismeros a szitu.,en is konnyen elhitettem magamnak 6 even keresztul ,hogy csak o .csak az egyetlen .a gyerekeim edes apja lehet,stb...aztan 6 ev utan jottem ra hogy ami nem megy azt nem lehet eroltetni .lelkileg egyek voltunk.o is feltekeny tipus volt.de valahogy amikor eggyutt voltunk meg sem mukodott a kapcsolatunk .de ha meg egymas nelkul voltunk ,akkor majd meghaltunk egymasert.ez olyan se veled se nelkuled kapcsolat .de csak anyit tudok erre mondani es nem rosszbol,Majd meg unod.de legjobb esetben sikerul minden amit szeretnel.
2011. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem igaz, hogy csak a szerelmes férfi féltékeny. Ugyanúgy féltékenykedik önbizalomhiányból, birtoklásvágyból, mint egy nő. Ezek a problémák, amik többször is közétek álltak, mindig megmaradnak, és egyre súlyosabbak lesznek. Fél évnél többet még nem bírtatok egymás mellett, ennyi pont az az idő, ameddig az ember képes elviselni olyasmit, ami nem jó neki: pl egymás személyisége, életvitele. Nem sikerült többször felmelegítened a kapcsolatot, csak rápihenni a problémára, hogy aztán ismét felszínre törjön.

Ha nem ismernéd ezt az embert, és megkérdeznék, akarsz-e egy olyan kapcsolatot, ahol a férfi nem bízik benned, nem fogadja el a barátaidat, félévente szakít veled majd visszakönyörgi magát, bizonyosan nem lenne a válasz. Egy gyerek pedig nem javít egy ilyen kapcsolaton, hanem ront..

Ha mindketten szeretnétek családot, akkor főleg nincs időtök egymással vesztegetnetek az időtöket. Ha mondjuk 4-5 év boldog, békés együttélés után jelentkezik egy nehéz időszak, ami egyszeri alkalom, akkor lehetne tovább.. de ti nem illetek össze, és pusztán azért sodor egymás mellé újra és újra az élet, mert nincs bennetek elég bátorság tovább lépni. Ha valóban szükségetek lenne egymásra, nem szakítanátok hónapokra..

Ez az én személyes véleményem, és bár te döntesz, szerintem a legrosszabb döntés vele maradni.

2011. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
17.32 nagyon szépen megmondtad! Ez van. Csak vesztegetnétek a drága időtöket.
2011. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg vágytok egymásra és ezentúl meg tudjátok oldani úgy a problémáitokat (amik mindig is lesznek), hogy nem egy szakítás lesz a "megoldás", akkor működhet. Miért ne működhetne?! Beszélgessetek ;)
2011. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!:)
2011. jún. 15. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár a 17:32-nek ment a zöld kéz, mert logikus volt, és egy szempontból hsznos választ adott, nem teljesen értek vele egyet.

A féltékenység valóban szörnyű, de itt is kettőn áll a vásár: hogyan kezelik azt. (Veszekedést veszekedéssel, vagy higgadtsággal, türelemmel...)

Szerintem érdemes elé állni, megmondani a kételyeidet, és megbeszélni. A féltékenység valóban bizalom hiányból, ami pedig önbizalomhiányból fakad. (még akkor is ha birtoklási vágyról van szó)

Ha jön a roham, mindig nevén kell nevezni a dolgot, és tisztázni kell, hogy mi a probléma gyökere.

Da ahogy a Robert Burns is mondja:


"Fiam, egy szabályt mondogass, míg eszedbe nem mászik

Egy bolond a túl-igaz és túl-bölcs a másik.

A legtisztább szem közt is akad - bár megrostálva polyva

Ne vesd meg embertársad ha rájön a bolondja"

2011. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!