Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Csak...

Mit gondoltok erről? Csak szerintem nem igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy visoznylag nagy, családi háza. A testvérem már elég rég elköltözött, van felesége, gyereke, egy kis 2 szobás lakásban laknak( saját). Nemrég én is elköltöztem a vőlegényemhez, 3 szobás lakás, az övé. Anyukék beszégettek tesómmal, hogy lehet eladják a házat, mert nincs értelme, hogy ketten ekkora házban lakjanak. Erre tesóm azt találta ki, hogy cseréljenek lakást, ők menjenek a nagyba, anyuek meg az ő kétszobásukba. Anyu azt mondta, még meggondolja. Tesóm nem fizetne neki külömbséget, nem is lenne miből.

Szerintem ez nem igazságos így. Nekem is ugyanúgy járna abból a lakásból, nekem is jól jönne a pénz( esküvő, saját kocsi), amit kapnék belőle, ha eladák és vennének egy kisebbet. Félreértés ne essék, én nem mondanám anyuéknak, hogy adják el a házat és adjanak belőle nekem pénzt, de ha már kissebbe költöznek, akkor én is kapjak belőle, ne csak tesómék. Szerintetek nincs igazam? Nem akarok önző lenni, de ez így nincs jól szerintem.

24/L


2011. jún. 16. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben igazad van , de hagyd a fenébe, mert ezt ha előhozod csak vita lesz, nem a pénz és a ház a fontos hanem hogy vagytok és örülhettek egymásnak. A másik meg hogy megmarad az a ház ahol felnőttetek
2011. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Elsővel értek egyet, tényleg igazad van, és jobb nem vitát kezdeményezni.
2011. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van teljes mértékben.

Ha anyud beleegyezik, hogy cseréljenek a tesódékkal, akkor megkérheted anyudat, hogy azt a kisebbik lakást (amiben most a tesódék laknak) csak rád hagyja örökségül.

Így te is látod majd a 'hasznot' belőle 30-40 év múlva.

Tudom, hogy ez sok idő, meg jó lenne a pénz és a saját autó, ahogy írtad, de talán így kisebb viszály lenne a családban.


Amúgy meg, ha a tesód nem tudja a különbözetet kifizetni és anyudnak van sütni valója, nem megy bele ebbe a dologba.

2011. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Maga az ötlet reális. Egyébként egyszerűen meg tudjátok oldani, vagy a tesód kifizeti neked a ház felét, és akkor az övé marad a kis ház is, vagy rád íratja a kis házat, amire a szüleid kapnak haszoönélvezetet, és csak a különbözetet fizeti ki (vagy te neki, ha a kis ház értéke több, mint a szüleid házának a fele). Így ugyan nem azonnal, de van egy saját kis házad, ami mindig jó. Igaz, hogy nem kapsz azonnal pénzt, de anyagilag nem jársz rosszul.
2011. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van, én pedig nem hagynám. Miért is? Milyen jogon semmiznének ki téged? Ha eddig igazságosak voltak veletek, legyenek most is azok. Te kifejezetten hátrányba kerülnél a tesvéredeel szemben. Ne hagyd!!!
2011. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Én teljes mértékben egyetértek veled, ez így nem igazságos. Ezt hárman kell(ene), hogy eldöntsétek.

Nálunk ugyanez ez a szitu áll fenn. Csak nálunk a nagyszülői házat ajánlották fel. Én mondtam, amíg nem tudjuk kifizetni a párom tesóját addig nem költözünk, mert abból csak vita lesz. Lehet nem most, de később nem szeretném, ha az orrom alá dörgölné. A tesód meg kell, hogy értse, neked is szükséged van arra a pénzre.

2011. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
De, igazad van. Esetleg javaslom, hogy csináljatok értékbecslést (igaz, pénz) mindkét lakásra és ha járható az út (tehát értékben ott van), akkor a kis 2 szobás lakásnál szüleid irassák a nevedre (csak a Tiedre) és ők legyenek a haszonélvezők. Így majd sokára az a lakás a Tied lesz és tesódnak ahhoz nem lesz köze. Persze az már más kérdés, hogy anyukádék belemennek-e,hogy kb. fele értékű lakás lesz csak az övék a nagy házhoz képest, de ez az ő döntésük.
2011. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha a testvéredék megkapják a nagy házat, akkor viszont a kicsit, csak te öröklöd majd.

Akkor a testvéredék ne kapjanak semmit.

Persze értem én, hogy akkor még sokáig kell várnod, hogy pénzt láss, de ha a szüleid ugy döntenek, hogy maradnak a nagy házba, akkor se látsz mostanában pénzt belőle.

Ez szerintem jó megoldás lenne,

2011. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szeintem lehet, hogy bele fog menni, mert nagyon szerti őket, meg az unokáját. És tesómék még akarnak legalább 1-2 gyereket, úgy már tényleg kicsi lenne nekik az a lakás. Én úgyis csak egyet akarok, még úgy is elférnénk itt. És még ha tesóm bele is menne, hogy a kisebbik lakást csak én örököljem( nem biztos), az( hálistennek) még nagyon soká lesz, nekem meg most lenne szükségem a pénzre, indításnak. Jövőre lesz az esküvőnk, ami nem olcsó mulattság, a lakáson is lenne mit újjítani, autó is kéne, teljesen másképp nézne ki a dolog, ha plusz pár millával indítanánk. Sehogyse tetszik ez a dolog nekem...
2011. jún. 16. 09:26
 10/18 anonim ***** válasza:
Családi viszály ide vagy oda, én szóvá tenném! Tesódnak már sínen van az élete, nehogymár te azért ne tudj férjhez menni, mert ők még egy gyereket akarnak és kicsi nekik a saját lakásuk... Röhej... Mondd meg anyukádnak, hogy igazságtalannak érzed és rosszul esik neked, mert neked is ugyanúgy szükséged lenne a támogatásra (ha nem jobban). Így valószínűleg figyelembe veszi a te helyzetedet is a döntésnél.
2011. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!