Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Csak...

Mit gondoltok erről? Csak szerintem nem igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy visoznylag nagy, családi háza. A testvérem már elég rég elköltözött, van felesége, gyereke, egy kis 2 szobás lakásban laknak( saját). Nemrég én is elköltöztem a vőlegényemhez, 3 szobás lakás, az övé. Anyukék beszégettek tesómmal, hogy lehet eladják a házat, mert nincs értelme, hogy ketten ekkora házban lakjanak. Erre tesóm azt találta ki, hogy cseréljenek lakást, ők menjenek a nagyba, anyuek meg az ő kétszobásukba. Anyu azt mondta, még meggondolja. Tesóm nem fizetne neki külömbséget, nem is lenne miből.

Szerintem ez nem igazságos így. Nekem is ugyanúgy járna abból a lakásból, nekem is jól jönne a pénz( esküvő, saját kocsi), amit kapnék belőle, ha eladák és vennének egy kisebbet. Félreértés ne essék, én nem mondanám anyuéknak, hogy adják el a házat és adjanak belőle nekem pénzt, de ha már kissebbe költöznek, akkor én is kapjak belőle, ne csak tesómék. Szerintetek nincs igazam? Nem akarok önző lenni, de ez így nincs jól szerintem.

24/L


2011. jún. 16. 09:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy tesód nem biztos, hogy belemenne abba, hogy Te örököld azt a másik lakást (de itt nem is öröklésről beszélünk egyébként, hanem a Te nevedre lenne íratva amíg anyukádék élnek, ez teljesen más!)????? Magának akarná az egészet? Hogy is van ez? Azért én elbeszélgetnék erről rendesen, ha ilyen helyzet áll elő, így áll hozzá a testvéred. Ez a teljes kisemmizésed lenne! Mondjuk mindenféle bántás nélkül mondom csak arra reagálva, hogy írod, Nektek most kell a pénz, nem hosszú évek múlva, hogy ha ez az egész átköltözködés nem merült volna fel tesódék és anyukádék részéről, akkor nem is lett volna szó arról, hogy Ti most láttok ebből a házból pénzt, mert akkor mindenki élte volna az életét úgy, mint eddig. De mint mondom, ezt nem bántásból írom, csak reagáltam rá.
2011. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem számít, hogy a tesód hány gyereket akar 10-et vagy 20-at. E fele tied kéne, hogy legyen. De amúgy nálunk is ehhez hasonló a helyzet.
2011. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

10:06

A szüleim sokszor mondogatták még régebben is, hogy eladják a házat, mikor én elköltözök, szóval szamítottam erre valamennyire. Mindig tudtam, hogy lesz onnan segítség, mert ezt sokszor mondogatták. Persze, én nem sürgetném őket ezzel, sőt, ha meggondolnák se erőltetném, nekem az esik rosszul, hogy tesómat előnybe helyezik és csak neki lesz jó ez az egész.

2011. jún. 16. 10:54
 14/18 A kérdező kommentje:
És úgy volt szó róla, hogy eladják a házat, vesznek egy kisebbet, a pénzt meg fele-fele arányban osztják köztünk. Emaitt érzem úgy, hogy elesek ezzel a cserével egy bizonyos összegtől, amire szamítottam. Mert ha azt vesszük, itt minden a vőlegényemé, nem az enyém. A lakás is, kocsi is, bútorok is, minden. Ha neadjisten szétmegyünk( nem lesz úgy, de ezt is szamításba kell venni) akkor velem mi lesz? Költözhetek tesómékhoz az egyik gyerekszobába, vagy anyuékhoz a nappaliba, a kanapéra? Vagy nyomorgok albérletben, mikor tesóm kapott egy családi házat? Vígasztal majd, hogy 40 év múlva lesz egy 2 szobás lakásom? Úgyse fogunk szétmenni, de akkoris. Nem igazságos ez az egész.
2011. jún. 16. 11:00
 15/18 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben igazad van, ezt nem tudtam, hogy egyébként is tervezték a ház eladását és ebből Te is számítottál egy bizonyos összegre.
2011. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Ezt, amit az utolsó kommentedben leírtál, nyugodtan felhozhatod nekik érvként. Meg kell érteniük.
2011. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem igazsagos. Tedd szova nem tetszesedet a szuleidnek es a noverednek is. Milyen szulo az amelyik csak az egyik gyerekere gondol, de a masikra nem?!
2011. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sztem szólj nekik, első körben szüleidnek... ne nagyon feddő hangnemben, csak mondd meg, hogy arról volt szó, hogy eladják a lakást, és abból a pénzből te is kapsz, és erre számítottál, és jól jönne az esküvődnél... és fogalmazd meg szépen az egyéb aggályaidat is, hogy ha neadjisten becsődöltök, akkor nem lesz hol laknotok, de még pénzetek sem, hogy vegyetek új lakást...
2011. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!