Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elerni, hogy egy...

Hogy lehet elerni, hogy egy felnött ferfi vallaja a felelösseget az eleteert, csaladjaert?

Figyelt kérdés

38 eves, 8 eve vagyunk hazasok, gyerekünk 3 eves.

Aprosagokra gondolok, pl. szemetlehordas ami most kihozta belölem a kerdest, de sok ilyesmi van.

Miert nem termeszetes neki, hogy nem toljuk napokig pl a papir szemet lehordasat (szerinte elfer meg "holnap" is, a holnapokbol mindennap holnap lesz...stb). Hol en viszem le, hol ö VINNE, ha... Csakhogy ez alt. problemat okoz. Most, amikor ugyis megy valamiert a kocsihoz, es a kezebe nyomom, meg neki all felül! Nemhogy megköszönne, hogy figyelmezetem!

Mar fenyegetem azzal, hogy igy, 38 evesen nem fogok több gyereket vallalni, mert nem fogom megegyszer vegigcsinalni pont az ilyenjei miatt, erre leall velem veszekedni! Kepes szo szerint fel oras vitaba belemenni egy sz@r szemet miatt! (En mondom a magamet, mert szeretnem, ha megvaltozzon.)

Korabban finomabban hoztam ilyesmit a tudomasara, es kb. 4 eve, a varandossagom ota (amikor rajöttem, sehogy sem megy midnen egyedül) allok ki jobban azert, hogy vallalja a felelösseget, hogy a közös eletünkben a munka felesben megy, de eddig ez se, az se hasznalt... Sokkal több a szabadideje (tevezesre...stb), mint nekem.


Masban rendes, ügyes, sok mindenhez ert (bar ami nincs inyere, szereti tologatni), emberileg mas szempontbol oke.


2011. jún. 16. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Munka utan hazajön, alt tusol, eszik, majd pihen, es 5-böl 3-szor bele is alszik, kb. 4 oratol 7-ig. Ha nem, feje faj vagy szekrekedese van (valoban) es a vecen ül.

(Heti 4o oras munkaja van, tulora nincs.)

Igaz, hogy en (most MEG!) itthon vagyok a gyerekkel, de mellette haztartas, eddig lakast kerestem, a gyerekneveles dolgait is CSAK en olvasom, en nezek utana ("mondjam el majd neki" - amikor elmondom, felhovom a figyelmet dolgokra, akkor meg "okoskodok").

2011. jún. 16. 19:42
 2/13 A kérdező kommentje:

*"nem fogok több gyereket vallalni...pont az ilyenjei miatt, erre leall velem veszekedni"


Ezt ugy ertettem, hogy a szemetlehordas miatt (!) all le veszekedni, es vizioknak nevezi a kitöresemet.

2011. jún. 16. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ilyen volt amikor eldöntötted, hogy hozzámész.Ilyen volt amikor eldöntötted,hogy ő legyen a gyereked apja. Miért várod el,hogy megváltozzon?

És nemcsak ő csinál fél órás vitát a sz@r szemétből,hanem te is, sőt te kezded.

Fogadd el, hogy ilyen. igy szeresd. ez legyen a legnagyobb hibája

2011. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Direkt irtam, hogy EN azert csinalok vitat, mert szerintem jogosan szeretnem, hogy kivegye a reszet a közös munkabol. Ö meg nemhogy beismerne, hanem huzza a vitat!


Ilyen volt az elejen? Nem ismered a szerelem elvakitasat? Tudod, akkor meg mindenre kepesek... ha barmi "hibat" csinalnak, meg bocsanatot is kernek... Igen, akkor nem volt sosem vita ebböl!

En nem hiszem, hogy minden kapcsolatbol ilyen semmisegek miatt ki kene ugralni, söt! Direkt ezert kerdeztem, hogy hogyan lehet hatni ra, hogy vallalja a felelösseget?

Egy ferfi ismerösöm, masik, akkor akltualis peldakra azt mondta, a felesege "seggbe rugna", ha igy allna dolgokhoz. Hogyan lehet intelligens modon seggbe rugni, ugy hogy ne megsertödjön? Mert az meg a masik veglet, ha hat ra egyaltalan, meg ö van megsertödve, szerinte "finomabban is közölhetenem", amire viszont az elmult evek szerint immunis.

2011. jún. 16. 19:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Termeszetesen MINDEN ilyenböl, amiböl lehetne, nem csinalok egyebkent vitat - erre nincs idöm, csak egy megjegyzes (ami egyik fülen be, masikon ki, vagy nekiall vitazni es rahagyom). De neha kiakadok, es amiert irok: keresem a valaszt a kerdesemre!
2011. jún. 16. 19:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Én intelligens módon jót nevetnék azon,hogy utálja levinni a szemetet.és levinném.

Ahogy írtad egy kicsinység (és ez az) miatt nem érdemes felrugni egy kapcsolatot. De én azt érzem,hogy te csinálod ezt. Te vársz el tőlemost mást mint eddig. Tehát te változol. Sajnos sok kapcsolat megy tönkre ilyeneken (a klasszikus a fogkrém kinyomása), nem érdemes. Hagyd a fenébe és vidd le a szemetet

2011. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mennem kell a gyerekkel vacsizni (nekem nincs etvagyam igy), majd fürdeni, mese, lefektetni, igy el kell mennem. Mig ö az autoit cserebereli meg valoszinüleg a nyugdijas, raerö apjaval beszelget (mindig kimegy hozza, ha meglatja ferjemet a garazsba). Utana bejön, teve, mig en megyek aludni a faradtsagtol, de lehet, hogy addig be se jön. Pl. ezt a szitut honnan is tudhattam volna a gyerekünk megszületese elött? Tudomasom szerint a ferfiakra a gyerek pont abba az iranyba hat, hogy elkezdenek vele foglalkozni. (Masok elött persze mutatja, pl. etteremben, fogorvosnal, rokonoknal, senki nem is gondolna...)

Na mennem kell.

2011. jún. 16. 20:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van... De ez csak egy pelda, majd holnap irok mast is.
2011. jún. 16. 20:01
 9/13 anonim ***** válasza:

" hogy nem toljuk napokig pl a papir szemet lehordasat (szerinte elfer meg "holnap" is, a holnapokbol mindennap holnap lesz...stb)."

Papír? Az tényleg eláll.


"En mondom a magamet, mert szeretnem, ha megvaltozzon."

Nem fog. Olyan emberhez kell hozzámenni, aki megfelel neked úgy ahogy van. Embereket megváltoztatni nem lehet, férfiakat főleg nem.


Amúgy ebből az egy példából az jön le, hogy kissé idegesítő lehetsz.

2011. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos sima utálat jön le a szavaidból. Te csinálsz mindent a férjed semmit. Nem sok jövőt jósolok nektek,ezt a hangulatot egy férfi (senő) se viseli el sokáig.
2011. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!