Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy apukám miért...

Nem értem, hogy apukám miért nem vállal felelősséget?

Figyelt kérdés

Anyukám sokkal többet dolgozik,mint apukám,és a fizetése is több.Apukámnak kötetlen a munkaideje,sok szabadidővel.Szabadidejében hülyeségeket olvasgat a neten, amivel semmit nem tud utána kezdeni (pl.bulvár).

Anyukám az utolsó forintig mindent megad,én semmiben nem szenvedek hiányt.

Fél évvel ezelőtt apukámmal el akartam kezdeni egy közös vállalkozást,és nagyon lelkes voltam,utána többször beszéltünk róla,de egyre inkább az volt,hogy nem csinál semmit.

Anyukámmal ma is beszéltünk erről,hogy mekkora csalódás nekem,hogy apukám nem törődik anyukámmal anyagilag, nem vállal több munkát. Most be kell fizetni az adót,és hááát az most kicsit több lett,mint amire számítottunk.

Apukámnak 2 hét múlva derül ki,hogy őt leépítik-e a cégnél,vagy sem. Kérdezem,hogy belegondoltak-e már mi lesz, ha igen?


A válasz persze ismerős,apukám évek óta fél ettől,meg nem is akar új munkát vállalni,és nem is foglalkozik azzal, hogy mi lesz,ha elveszíti az állását látszólag.Nem is tudomm,hogy arra számít,hogy majd anyukám dolgozik helyette is?


Nem bírom felfogni,hogy miért nem vállal felelősséget,miért nem akart velem elkezdeni egy új vállalkozást?

A cég megvan,a termék,amivel kereskedtünk volna,nem drága,és kereskedelmi tapasztalata is van. Tehát nem volt látszólag ennek más oka,mint az érdektelenség.


Anyukámmal nem tudom ezt megbeszélni,mert már úgy váltunk el,hogy iszik 1 üveg bort és lefekszik,meg ha erről beszélnek apukámmal,akkor csak veszekedés lesz belőle,mert nem akar semmit se csinálni apu.Anyu azt mondja,hogy törődjek magammal,meg használjam ki,hogy ő támogat.


De hát elég rosszul esik ezt nézni. Írjatok,hogy lehet ez??


2011. máj. 29. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak, emberek, akikkel bármennyire is szeretnél, meg jó volna, nem szabad vállalkozásba fogni, mert csak bedöntik, kisiklatják. Apukád úgy látszik, hasonló. Igaza van édesanyádnak, elsősorban magaddal törődj, és azokkal, akikre érdemlegesen számíthatsz! Hiába esik rosszul, vannak nehéz döntések, és nehéz mérlegelések. Te úgy látom, hajlandó vagy ilyenekre. És ez szerintem előre is fog vinni. Édesapád viszont más, ő nem szeret nehéz, lényegi kérdéseken agyalni, lásd munkahely kérdése. Valószínűleg zsigerből fél az egésztől, ezért megpróbál úgy tenni, mintha nem létező kérdés lenne. Elbújik a felelősség elől. A saját élete alakításának a felelőssége elől. Ez azt is jelenti, hogy ha baj lenne a közös vállalkozásotokban, az alól is megpróbálna kibújni.


Hogy hogy lehet? Lustaság, negatív berögződések, "elvek", félelem, mindez egy nagy, zavaros gombolyagba gyűrve. Azokra jellemző ez, akik nem foglalkoznak önmaguk személyiségének fejlesztésével, karbantartásával. Akik inkább nem látnak meg valamit, minthogy tenni kelljen az ügyben. Apukád ilyen szempontból igénytelen ember. Ez nem feltétlenül baj, van ilyen, és kész. Foglalkozz olyasmivel, amivel Te érdemesnek találod.

2011. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!