Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők mi a ti feladatotok...

Szülők mi a ti feladatotok kötelességeitek? Vagy ilyenek is csak a kamaszoknak vannak? Mert ezen az oldalon ha valaki feltesz egy hasonló kérdést mindig oda lyukadunk ki. Egy 16 éves vállaljon felelősséget és egy felnőtt, az ne?

Figyelt kérdés
Majd akkor lesz felnőtt ha úgy viselkedik, tizenhat évesen egyszerre legyen gyerek ha el akar menni pár órára és felnőtt ha problémája van. Ha egy gyerek letér a helyes útról az csak az ő hibája? Csak addig kell felelősséget vállalnunk ameddig nekünk is jó. Ha én meglátok vagy meghallok egy szemtelen tiszteletlen tinit nem az jut eszembe hogy ez a gyerek de rosszul nevelte magát hanem az hogy ezzel vajon mennyit foglalkoztak a szülei. Igen valóban van olyan hogy sajnos a szülői törődés ellenére is rossz társaságba keveredik de olyankor nem az lenne a megoldás hogy segítő kezet nyújtsunk és kihúzzuk onnan? Nem lehet hogy kevesebb kiabálás vagy nem tőrödömség és több beszélgetés törődés kis kórtól fogva egy sokkal kiegyensúlyozottabb kamaszt eredményezne, és nem kéne azon gondolkoznunk hogy vajon miért lett az a gyerek olyan amilyen? Szerintem a saját gyereke mindenkinek többet kéne jelentsen napi néhány perc röpke beszélgetésnél. Nem minden esetben a szülő a hibás de az sem igazságos hogy másokat okoljon főleg a saját gyerekét hiszen nem magát neveli senki, vagy igen?
2011. márc. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi a konkrét gondod a szüleiddel?
2011. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Régen nem jöttem k jól a családommal, és szerintük az én hibám volt minden - magyarul magukat teljesen kizárták a felelősség alól, és soha nem jutott eszükbe, hogy a nevelésük megmutatkozhat a jellememben.
2011. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
én nem értem, hogy miért gondolod úgy, hogy a felnőttek nem vállalnak felelősséget... és csak a tinit hibáztatják.
2011. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom a szüleimmel most nem rólam van szó. Én már nem vagyok gyerek nem tiniként tettem fel a kérdést.

Nem azt írtam hogy nem vállalnak de sajnos nem mindenki.

Hanem azt hogy mi a kötelessége egy szülőnek? Csak érdekel hogy kapok e normális nem támadó jellegű válaszokat.

2011. márc. 1. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes,én inkább sokszor azt olvasom,hogy a fiatalok szerint a szülőknek KÖTELESSÉGE eltartani akár 30 évesen is ha tanul..Köteles állandóan pénzelni ha a gyerek nem dolgozik..

Ritkábban olvasok olyat,hogy mi a gyerek kötelessége,mert ezt nem is nagyon hangoztatják..A legtöbb fiatal csak követelőzni tud,és hisztizni,hogy mit nem kap meg..(tisztelet a kivételeknek,mert vannak fiatalok akik igenis becsületes,jó emberek)

2011. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Válaszolok a kérdésedre.A szülő kötelessége:

- A pici babát megfelelő bánásmódban részesíteni.Vagyis etetni,itatni,megfelelő körülményeket biztosítani

- A kötelező orvosi vizsgálatokra elvinni a kicsiket,részt venni a mindennapi életükben

- megtanítani járni,beszélni,szobatisztaságra nevelni,megtanítani idővel,hogy hogyan kell rendesen enni egy asztalnál(nem 2 éves korban,de 4-5 évesen már tudnia kell,hogy nem nyitott szájjal eszünk,nem turkálunk a szánkban,nem büfögünk,és nem beszélünk evés közben..)

-biztosítani a gyereknek az óvodát,az iskolát.

-Megnevelni az alapvető "szabályokra" Pl: Nem turkáljuk az orrunkat.10 évesen nem szopjuk az ujjunkat,sem a cumit,nem kotnyeleskedünk bele a felnőttek beszélgetéseibe,nem lopunk,nem hazudunk,és tudásának megfelelően tanuljon.

-12-14 évesnek megmutatni az élet egyéb kellemes vagy kellemetlen velejáróit(lányok esetében a menstruáció felvilágosítása,fiúknál a magömlésről beszélni,majd mindkettővel a nemi élet felvilágosítás.Figyelni,hogy a tinédzser gyermek ne kerüljön rossz társaságban,továbbra is megfelelően tanuljon,és ennek körülményeit biztosítani.Legyen mit ennie,legyen hol aludnia,és legyen rendesen biztosítva a ruházata/megjelenése(ez nem azt jelenti,hogy 50 ezres cipőket kell venni)

- kötelessége 18 éves koráig biztosítani a továbbtanulást..Vagyis megadni azt a hátteret,hogy 18 éves korig tudjon megfelelő körülmények között tanulni.

18 évesen a törvény szerint a gyerek FELNŐTT ember lesz.Onnantól kezdve azt csinál amit akar.Ha cigizik,megteheti,ha éjszaka csavarog megteheti,ha úgy dönt nem tanul tovább megteheti..Akár el is költözhet a szülői háztól engedély nélkül

Innentől kezdve a szülők kötelességének vége.Ha akarja támogatja tovább a gyermekét aki egyetemre megy.Ha nem akarja akkor a gyerek perelheti a szülőjét,hogy már pedig kötelessége van még mindig..De ha nincs miből akkor ne fogja ,és a viszonyuknak is annyi lesz...

De nem csak a szülőknek van kötelességük,hanem a gyereknek is.

Pl: A gyereknek amíg a szülő gondoskodik róla,amíg a szülő a kötelességeit betartja addig a gyereknek is tudni kell viselkedni..Kicsiként megtanulni azt amire a szülők nevelik..Tanuljon meg járni,rendesen enni,és nem turkálni az orrában..

A gyerek is köteles iskolába járni,és nem lógni,hazudni,lopni..A gyerek kötelessége,hogy rendesen tanuljon,és a szüleit ne hozza kellemetlen helyzetben.

Egy családban ahol a szülő és a gyerek jó viszonyban van ott fel sem merül,hogy kinek mi a kötelessége vagy kinek milyen jogai vannak.Ott önzetlenül segítik,támogatják a másikat...

2011. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

:)

Igazad van. Nekünk, szülőknek többet kellene törődnünk a gyerekeinkkel. Még annál is többet. Még.

De a szülő is ember, a nagy átlag azért megadja amit kell.

A kamasz pedig a lázadás korszakában van. Úgy van rendjén, hogy lázadjon.

De később se fásuljon, valósítsa meg (jogos) elképzeléseit.

:)

2011. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Minden szülönek tudnia éreznie kell hogy mi a kötelessége,milyen nevelést adjon a gyermekének.Szerintem amilyen a mosdó,olyan a törölközö.Ha a szülök müveletlen bunkó emberek akkor általában a gyerek is az lesz,ha tanultak okosak,akkor a gyermek is az lesz.Persze ez nem törvény,elöfordul kivétel.Az igen igaz,ha egy gyerek nem rendesen viselkedik egyértelmü hogy mert nem nevelték meg!
2011. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt én máshonnan tudom csak megközelíteni, mivel én sem lettem olyannak, amilyennek a szüleim neveltek, meg szülőként is másképp látom már a dolgokat.

A gyereknek is van saját jelleme, és saját akarata.

Befolyásolni lehet, hatni rá, és terelgetni, de akkor is azt fog csinálni, amit akar.

Szülőként (szerintem) elsődleges kötelességünk elérni, hogy a gyerek sikeresen megállja a helyét az életben.

A többi, hogy megadjunk mindent, együtt menjünk szórakozni, élményekben gazdag gyerekkora legyen, stb, már annyira a kötelességből, mint inkább a szeretetből és a törődésből fakad.


Annyit tehetünk, hogy megmutatjuk a gyereknek az utat, igyekszünk elérni, hogy azt akarja tenni, ami helyes.

De helyette nem tudunk cselekedni.


Kis korban hiába magyarázzuk, hogy ne másszon fel a fára, mégis felmászik, mert ki akarja próbálni, a másik meg felfogja, nem akar leesni, és nem mászik fel. Kamaszként elmagyarázzuk, miért ne cigizzen, de az egyik felfogja, és rá se gyújt, a másik meg feszt kipróbálja, hogy imponáljon a haveroknak.



Ez a kettősség, hogy mikor gyerek, mikor felnőtt, a kamaszokban is megvan ám:

Már elmúltam 18, ne szóljanak bele, hogy hová megyek, kivel járok, mit veszek fel, stb.

Még csak 18 vagyok, az a dolgom, hogy tanuljak, nekik meg kötelességük finanszírozni, még szórakozni kell nekem, nem dolgozni, stb.


Ezen az oldalon is de sokszor leírták már! :)


A kamaszkor pont erről szól: már nem teljesen gyerek, de még nem teljesen felnőtt, és senkinek sem egyszerű megtalálni a határvonalat, főleg ha a gyerek és a szülő nem ugyanazt akarja.

2011. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindegyikben van igazság.
2011. márc. 2. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!