Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 11 eve vagyunk egyutt.5 eve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

11 eve vagyunk egyutt.5 eve hazasok. Van egy 10 honapos lanyunk es en raebredtem, hogy milyen hulye vagyok, hogy 17 evesen, gyerekkent part valasztottam. S hogy masszak ki belole?

Figyelt kérdés

SZules utan nem allt mellem, es par honapja elkaptam, hogy egy csajjal sms-ezik. O tagad, persze.

Szenvedek ebben a kapcsolatban, de a gyereket is sajnalom apa nelkul hagyni.

Tobbszor probaltam elhagyni, de utannamjott es az egesz csaladom eletet felforgatta. Sokszor nem tudom, hogy szeretem ot vagy megszoktam.11 ev hosszu ido. Koszi a valaszotokat


2010. ápr. 15. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Válás helyett próbáld inkább helyrehozni a házasságod. 11 év nem kevés, próbáljátok megújítani a kapcsolatotok. Akár kérjétek szakember segítségét is.
2010. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne először végiggondolnod, hogy szereted e vagy sem. Ezt pár, önmagadnak feltett kérdéssel megteheted. Szivesen lennél mással? Sok tulajdonsága zavar? Jobb lenne nélküle? Aztán ülj le vele és beszéljétek át.Magyarázd el neki is, hogy az elválásnak nem muszáj haraggal, ajtócsapkodással történnie, meg mondd el neki, hogy rajta is látod, hogy más felé kacsintgat. Fiatalok vagytok, így ez nem tudható be holmi kapuzárási pánikos fellángolásnak. Valószínűleg arról van szó, hogy lehet a felnőtt énetek talán nem is passzol annyira össze, mint a fiatalkori. Ha most szétmentek még van esély, hogy mindenki újrakezdje. Mindenki jön azzal, hogy a gyerek a legfontosabb. Én nem hiszem, hogy ha egy rosszul működő kapcsolatban nő fel jobb neki, mint ha lesz egy normális nevelőapja, anya meg az igazi apa pedig békésen el vannak(lesznek később) mint barátok, ismerősök.
2010. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

igen, én 20 voltam mikor párt választottam, és már én is rájöttem, h lehet körül kellett volna jobban nézni,nem úgymond az elsővel összebútorozni, valószínűleg a férjednek is van ilyesmi érzése és ezért sms-ezik

ha alapvetően jó a kapcsolat, nincs megalázás, bántás, stb, akkor egy terápia segíthet h rájöjjetek h merre meddig és mennyire fontos nektek ez a kapcsolat....de az h nem állt melléd az elég nyomós érv

sokan járnak/jártak hasonló cipőben mint Te, a mai világba már nem tartanak úgy ki az emberek egymás mellett, mint régen, ma már ugyanis nem akkora szégyen kimondani, h rosszul döntöttem.....sok sikert!

2010. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Ma nagyon felelőtlenek a fiatalok.Egy házasság nem csupa napsugaras időszak.Egymással kell megértőnek,toleránsnak lenni.Elviselni a másik hibáját és megbeszélni a gondokat.

Mit kellett volna szülés után tennie? Főleg,ha te is olyan anyuka vagy,aki csak a gyerkkel törődik,a férjével pedig nem.Ha a gyerek állandóan hisztizik,te csak vele törődsz,róla tudsz csak beszélni,akkor ne csodálkozz,hogy másfelé kacsingat.

Nem kellett volna gyereket vállalnotok,de ha már van,azt együtt kellene felnevelnetek.Mese,hogy jobb lesz a gyereknek,ha más lesz az apja.Igen ritka,amikor sikerül másodjára olyan párt találni,aki neked és a gyerkenk is jó.Elválsz,azután sodródsz egyik pasatól a másikig,remélve,hogy a következő jobb lesz.A gyerek pedig sérültje lesz a felelőtlenségednek.

Igaz,ma már nem szégyen válni,de felelőtlenség,ha erre nincs komoly ok.(Alkohol, agresszivitás)Üljetek le,és rendezzétek a kapcsolatotokat,ha szeretd a gyermekedet,mert neki csak ez a jó.

3 gyerekes anyuka.

2010. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajna nem nagyon jellemző az, hogy az emberek örök szerelemben és boldogságban vannak. Kérdezd már meg tőle légyszi, hogy bele tud nézni a pici szemébe? Mert, hogy neked hazudik az egy dolog, na de hogy a gyerekkel hogy számol el majd az egy másik.. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de azt felnőtt ember létére már tudnia kéne, hogy egy idő után minden kapcsolat ellaposodik. Azt kell túlélni és nem a napsugaras időszakokat:)! A továbbiakhoz sok szerencsét kívánok akárhogy is döntesz!
2010. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem inkább oldjátok meg a problémátokat, mert a gyermeketek látja kárát ha szétmentek. Ez a mindenki újra kezdheti nem jó tanács, mert egy személyt figyelmen kívül hagyott a gyermeket. Ingázni a szülök között egyszer anyunál egyszer apunál lenni + szülei párjaival jó pofizni ez nem tesz jót a lelki fejlődésének pláne még most jön a kamaszkor tehát nincs kifejlődve a személyisége.

Az én szüleim is szétmentek 5 éves koromban és külön voltak 1 évig, de 6 éves kisgyerekként követeltem anyámtól, hogy fogadja vissza aput, mert egy család vagyunk és ha bevállaltak engem akkor nincs mese együtt kell maradniuk. Visszafogadta és azóta is együtt vannak 21 éve. Szerintem job egy családban felnőni mint mostohaszülőket elviselni. Mi van ha újabb párod lesz és neki is gyereket kell szülni az milyen már? Felborítja a gyerek életét.

Jegyezd meg jól: Akinek nem borja az nem nyalja. Egy mostoha sohasem tudja pótolni a vér szerinti szülőt.

Aztán a gyerek látja kárát. Ő nem kérte, hogy megszülessen ti együtt a pároddal gyermeket vállaltatok, akkor tartsatok is ki mellette és maradjatok együtt mint ahogy illik. Ha van gyerek nincs visszaút. Nincs válás.

2010. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kimászni két éve kellett volna,most már rendbehozni kellene.

Sovány vigasz,de a legtöbb házasság beleremeg ha gyermek érkezik.Az már rajtad is múlik,hogy összedől,vagy megmarad.

2010. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár! Mi ez a butaság, hogy a gyereknek csak így jó? Egy 10 hónapos ha arról lenne szó nemhogy nem látná kárát, ha nem mondanák el neki, hogy nem az igazi apja neveli meg sem tudná. Igenis lehet normális, családcentrikus pótpapát találni. És könyörgöm, egy mondjuk 30éves nő ne élje már le az életét egy olyan férfi mellett, akivel nem szeretik egymást! A gyerek 20 év múlva felnő, új életet kezd, a kedves mama életének meg annyi, mert 50évesen már tényleg cs*szheti a párkeresést. És ne egy kisgyerek döntse már el, hogy mi hogyan jó. Ha ez így menne akkor a kerítés csokiból lenne, nem kellene iskolába járni... Olyan nincs, hogy csak a gyerek miatt együtt kell maradni. Baromság. Ezt azok mondják, akik ezzel próbálják magukhoz láncolni az imádott férfit. Ép eszű ember nem ragaszkodik egy olyan kapcsolathoz, ami nem jó. Ja és arról, hogy a gyereknek az a jó, ha a szülei együtt maradnak: Kedvesem szülei nem szerelemből házasodtak. Az édesanyja nem szerette az apját. Lett két gyerek, felnevelték őket. Kirepültek a házból, a szülők meg élnek egymás mellett, mint a testvérek. Mikor egyszer beszéltünk erről párommal, azt mondta ő szívből sajnálja, hogy a kor hülye berögződései miatt nem lehetett boldog anyukája.
2010. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mennyire akarta Ö ezt az gyereket? MOndogatta hogy már alig várja hogy apa lehessen? Mennyit törödik a picivel?

Tudni szeretnem, mert en is 17 évesen költöztem össze a baratommal, most 18 vagyok es Ö már mondogatja hogy alig várja! De ebböl nem lessz semmi még vagy 4-5 évig hisz meg csak 18 vagyok en is, s szerintem 23 évesen meg nem leszek "öreg".

Jo lenne ha tanulhatnék a te esetedbol ezert vagyok kivancsi, kerlek irj. Elövigyázatos szeretnék lenni.

2010. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha együtt maradtok, a gyerek úgy fog felnőni, hogy rossz mintát lát. Napról napra azt fogja látni, hogy a szülei nem szeretik egymást, csak kényszerből vannak együtt, nem ölelik meg egymást, veszekednek... stb. Én is egy ilyen családban nőttem fel. Mikor először megláttam, hogy bnőm szülei előttünk ölelgetik egymást, azt mondtam magamban: fú, de nyálas. Mert az én szüleim soha, soha nem tettek ilyet, külön szobában aludtak, és csak a pénzügyeket beszélték meg közösen. Mára már rájöttem, hogy az embereknek nem kell feltétlen már 3fiatalon évesen elhidegülniük egymástól. Még arra is emlékszem, mikor általánosban egyik osztálytársam vihogva közölte velem, hogy óvszert talált a szülei hálószobájában. Én meg alig hittem el, hogy 30 évesen, egy gyerek után még szexelnek a felnőttek. Egyszerűen kizártnak tartottam.


Most, hogy így belegondolok... hogy a retkes p*csába tudtam elviselni azt a szörnyű, fagyos légkört? Az állandó feszültséget már nem is említve. Egész gyerekkorom úgy telt, hogy egyfolytában attól kellett rettegnem, mikor kezdenek el megint ordibálni. Általában rajtam vezették le a problémáikat (abban, hogy én vagyok minden bajnak okozója, kivételesen egyetértettek). Meg is lett az eredménye: most járhatok dokihoz szívproblémákkal. Innen is üzenem: köszönöm, anya! Köszönöm, apa!

2010. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!