Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos, hogy egy gyermek...

Fontos, hogy egy gyermek (több gyermek) házasságban szülessen meg?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy Nagyszüleink, Dédszüleink (sőt, szerintem Szüleink) idejében az esetek többségében (legalább 90%-ban) házasságba született/születtek a gyermek/gyermekek. Aki mégis úgy szülte meg, hogy hajadon volt, azt kinézték, kiutálták a faluból. Ez a szokás egyre inkább elfelejtődött (legalább is én így veszem észre), és ma már inkább az a divat, hogy párkapcsolatban (nem házasságban) születnek a gyerekek. (Félre ne értsétek, semmi gondom nincs ezzel!)


Nektek mi a véleményetek erről? Ha belegondoltok - hogy úgy lenne mint régen volt -, milyen lenne most az első barátoddal/barátnőddel házasságban élni, gyereket/gyerekeket nevelni?


2011. jún. 18. 14:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Azért régen sem mentek hozzá az első batáthoz.

Nagyanyám is több évet bálozott végig,évente más baráttal míg végre hozzáment a nagyapámhoz.

2011. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

"milyen lenne most az első barátoddal/barátnőddel házasságban élni, gyereket/gyerekeket nevelni?"


Remélem, hogy jó, mert én Vele tervezem.

Egyébként nekem szóba sem jöhet se összeköltözés (min. eljegyzés), se gyerek házasság nélkül.

Szerencsére a párom is hasonló elveket vall és neki is fontos:)

21-L

2011. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos a házasság, vagy legalábbis az együttélés. Legyen egy jó minta a gyerek előtt, tanulja meg a nemi szerepeket. Ilyen szempontból a házasság lényegtelen.


A másik, hogy azért régen sem az első udvarlóval házasodtak össze a lányok. Aki nem tetszett, azt kikosarazhatta.

Egyébként én szívesen élnék az első barátommal együtt, ő nagyon alkalmas lenne apának, nem lenne ebből gond.

2011. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem erről az a véleményem, hogy maga a házasság intézménye nem fontos a családalapítás szempontjából, de az igen, hogy két ember esküvővel vagy anélkül, de csak akkor vállaljon gyereket, ha tényleg elkötelezték magukat egymás mellett. Egy gyereknek az a jó, ha a saját anyukájával és apukájával szerető családban nőhet fel, nem pedig ha kétévente új pasi játszik neki apukásdit.
2011. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne első batátnak gyereket szülnöm?

Egyébként a kiutálás nem helyes, de az sem ami ma megy. Egy gyereknek stabil családi háttér kell, amit én házasságban tudok elképzelni. Most majd jönnek a 10 éve együttélő szerelmespárok, akik szerint az valójában csak egy papír. Az az ő véleményük, elfogadom. Ez pedig az enyém.

2011. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Én fontosnak tartom. A pofám leszakadna,ha apasági nyilatkozatot kellene tenni és egyebek. Szeretem annyira a párom, hogy ezt hivatalosan is elvállaljam.
2011. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Számomra nem ez a fontos, hanem az, hogy a szülők békességben, szeretetben neveljék a gyerekeket. Ha ők úgy is boldogok, hogy nem kötöttek házasságot, akkor ez nem befolyásolja a családi életüket.


De egyébként tényleg régen sem ment mindenki hozzá az első udvarlójához. Mindkét nagymamám mesélte, hogy nekik bizony elég sokan udvaroltak. Az apai nagyszüleim fiatal korukban egyszer szét is mentek, amikor még nem voltak házasok, aztán két évvel később "jöttek újra össze".

2011. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Ez néhol vidéken a mai napig így megy, hogy aki nem házasságban szüli a gyerekét, azt kiutálják, kibeszélik, persze minden csoda 3 napig tart, mint ahogy a mondás is tartja, a szemébe nem nagyon mondják meg, inkább csak bájolognak, hogy "jaj de aranyos a kisbabád", a háta mögött meg kibeszélik, hogy "na ez is szült egy fattyú gyereket"... Ez leginkább az idősebb korosztály szokása, vénasszonyok kiülnek pletykálni, nekik ez tökéletes téma, lehet rajta csámcsogni, amúgy fiatalabbaknál már szerintem egyáltalán nem okoz megrökönyödést a dolog...

21/L

2011. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Mi is a párommal csak együtt élünk és az eljegyzés volt csak meg, de 3hónapos terhes vagyok. Szerintem nem más véleményét kell nézni, hanem, ahogy te jónak látod, szóval ha akarod összeházasodsz, ha nem nem, az a fontos, hogy a gyermek a szüleivel éljen. Egy papír nem tesz semmit jobbá.
2011. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak (várandós Kismamának) nagyon sok boldogságot, jó egészséget, sok-sok szeretetet kívánok!


:-)

2011. jún. 18. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!