Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 10 éve lennél együtt egy...

Ha 10 éve lennél együtt egy férfival, vágyódnál rá, hogy gyereked szülessen tőle?

Figyelt kérdés

Mit éreznél ha 10 évig együtt lennél egy férfival és 10 év után sem lenne még babátok. Ugyanennek a férfinak a nővére meg 1 év ismeretség után szülne egy babát egy férfinak?

Benned lenne egy ilyen furcsa ellentmondás érzés, hogy ti vagytok együtt 10 éve erre az 1 éve együtt levő párnak születik babája?


2011. szept. 30. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

az irigység lenne...mindenkinek a saját életét kell élnie, és a saját életében,a saját lehetőségei között boldogulnia.

Semmi értelme másokra irigykedni. Attól csak rosszabbul leszel,nem segít rajtad semmit.

2011. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ hány évesek vagyunk és hány évesen jöttünk össze...Ha 14-15-16évesen jöttünk össze,akkor 24-26évesen még azt mondanám van időnk babára.(de csak akkor ha nincsenek meg az anyagiak,akkor várnék még vele!)Vágyódni biztosan vágyódnék már egy babára egy 10 éves kapcsolatban.Mert tudnám, hogy nem hiába vagyunk együtt már 10 éve!


Nekem jelenleg nincs párkapcsolatom,de eddig úgy láttam mindig, hogy felesleges gyerek,összeköltözés és eljegyzés nélkül 5-8éveket lehúzni egy ember mellett,ha nem tart semerre az életünk.Ergo ha meg van mindkét fél részről minden,érzelmile is,akkor akár pár hónapon belül össze lehet bútorozni és bármibe belevágni.De ehhez is anyagiak kellenek!!!!

Egy barátnőm most szült,úgy,hogy 4hónapja ismerte az illetőt,mikor kiderült állapotos.Összeházasodtak,dúl a szerelem.De ez már a másik véglet...

2011. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés, miért nincs még babátok!

Szerintem 10 év sok idő, a kapcsolatnak ilyenkor már tényleg egy baba hoz megújulást, új lendületet. Persze lényeges kérdés, milyen a kapcsolat.

És tényleg nem mindegy, mennyi idősek vagytok.

2011. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

kit érdekel hány éve van együtt egy pár és hogy van-e már gyereke?? mi 7 éve vagyunk együtt, ráadásul 2 éve házasok vagyunk, de még nem akarunk babát... mintha egy idő után kötelező lenne, mert ha nem, akkor felesleges is élni....pfejjj.

amúgy meg bennem, egy cseppi ellentmondás vagy irigység sem lenne, azért mert más meg 1 év után lebabázik egy férfinak. egészségére. 27/nő

2011. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem attól függ, hogy hány éves a kapcsolat. Sokkal inkább, hogy ti mit éreztek. Vágytok-e gyerekre. Egy kapcsolatnak nem csak a gyerek ad értelmet. Vannak olyan párok akik egyáltalán nem vállalnak gyereket. Vagy azért, mert úgy döntenek, vagy azért mert nem megfelelő a hátterük, vagy mert nem lehet nekik. Ettől még lehet jól működő és teljes életet élhetnek együtt. Én azt gondolom, hogy ha valaki szeretne gyereket de a párja nem, akkor ott komoly problémák vannak, le kell ülni megbeszélni, hogy hogyan tovább. 10 éves kapcsolat is tönkre mehet emiatt. De én biztos hogy nem dobnám el a kapcsolatomat, főleg ha mondjuk azért nem lenne gyerek még, mert nem megfelelő a háttér, vagy egészségi okok miatt nem jön össze a baba. Egyébként meg el kell dönteni, hogy ki mit szeretne, de ez nem hinném hogy csak 10 év után kerül szóba először. A párok általában viszonylag korán, 2-3 év után szóba hozzá a témát, csak hogy tudják, hogy hasonlóak-e az elképzelések. Magamról annyit hogy 9 éves kapcsolatban élek, gyerekünk még nincs, nem megfelelő a háttér, és nem is igazán érzünk még rá vágyat. Bár nincs kizárva, hogy a következő 5 évben ez változik. Ha majd előjön a vágy bennünk a baba után, és a körülmények is megfelelőek, akkor nyilván vállalni fogjuk. Ez tényleg nem attól függ hogy mióta vagytok együtt szerintem. 27/L
2011. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

20:12

Bocs, ha félreérthető voltam, egyáltalán nem lesajnálóan akartam ezt írni! Persze, hogy lehet gyerek nélkül is teljes életet élni! Csak nem mindegy, miért alakul úgy, mindketten elégedettek -e a helyzettel.

Nekünk is 11 év után lett babánk, addig mi sem akartunk. De most tapasztalom, hogy ez mekkora lendületet adott az amúgy már kissé szürke kapcsolatunknak.

Ha minden rendben a kapcsolattal, és közös a kérdés elhalasztása, nincs gond!

De nekem úgy tűnt, a kérdező már vágyna rá, ezért is merült fel a kérdés gondolom.

2011. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnék? Semmit. Mivel az élet nem verseny, nem nézem, "ki hol tart".

Nem értem, miért hasonlítgatod a saját kapcsolatotokat másokhoz.

Én 11 éve vagyok együtt a kedvesemmel, de nem vágyódunk gyerekre. A húgának már van 3, de ez nem értem, miért kellene hogy mérvadó legyen.

2011. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 15 év után vállaltunk gyereket a házasságunkba! :) Addig tanulás, munka, karrier, építkezés, utazgatások.. aztán érezni kezdtük, hogy hiányzik még valami (valaki) :) Szerencsére megadatott nekünk is, mindketten 35 évesek voltunk mikor született.
2011. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 9 éve vagyunk együtt a férjemmel,és eszünkbe sem jutott még,hogy gyereket kéne vállalnunk.Nagyon jól elvagyunk ketten,egy gyerek csak megzavarná a nyugis kis életünket.
2011. okt. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen 10 után szeretnék.. mindenki máskor érik meg a babára.. valakinek nehezebben jön..
2019. nov. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!