Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok, ha férjetek...

Megbocsátanátok, ha férjetek félrelépne?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy ha valaki félrelép, akkor az a kapcsolat már nem működik jól ezért jobb, ha vége. De csak ott van a közös baba.

Tegnap este találtam egy félreérthetetlen sms-t a telefonjában, még nem kértem számon, de nagyon kivagyok, nem tudom, mit csináljak.


2011. jún. 19. 07:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
49%

A gyerek érdekében meg kellene beszélnetek,hogy ha igaz,akkor miért lépett félre! Lehet,hogy te csak a babával törődsz,vele és a gondjaival nem?

Egy kapcsolat mindig két emberen múlik!

Ma divat azonnal válni,de a gyereknek ez nem jó. Az ő érdeke mindennél fontosabb.

2011. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de hogyan bízhaték meg benne utána...Az sem jó a babának, ha érzi a feszültséget. Biztos, hogy én is hibás vagyok, de azért nagyon rossz érzés.
2011. jún. 19. 07:14
 3/40 anonim válasza:
86%
Szegény!!Hát, nehéz kérdés.Mert ha megbocsájtasz, akkor azt hiszi, hogy veled bármit meg lehet tenni, következmény nélkül, és máskor is meg fogja tenni. ( egyébként még az sem biztos szerintem, hogy megcsalt, bár te tudod, mi volt az sms-ben)Ha nem bocsájtasz meg, akkor nehéz lesz neked egyedül egy kicsivel.Ő még nem fogja fel, hogy mi történik, de érzi a feszültségedet.Én szembesíteném a drágalátos sms-ével, odaraknám az orra elé, és figyelném, hogy ebből hogyan jön ki.Az igaz, hogy egy kapcsolat 2 emberen múlik, de ez lenne a legszebb időszakotok, a boldog babázás.Aki ilyenkor ilyet tesz, az undorító a szememben, ne haragudj.Te a gondját viseled a picinek, ő meg mással hentereg.Ez gusztustalan!És számomra megbocsájthatatlan bűn.De az is igaz, hogy a lányom miatt én is gondolkodnék a békülésen.De ha egy kapcsolatot már csak a gyerek tart össze, az már régen rossz.
2011. jún. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
53%
persze hogy rossz érzés.mindképp beszéld meg vele,mit miért csinált.én már túl vagyok egy váláson,és mondatom eléggé padlóra tett,most jol megvagyunk a második házasságomban,már 6 éve.de tanultam az első hibáiból,nem mindegy miért lépett félre,mert volt egy könnyű vérű nő aki adta magát és nektek meg nincs házaséletetek,igy kapott a párod az alkalmon,ez az a szitu amit korrigálni lehet,és megbeszélni,és persze változtatni,a rosszabb eset ha szerelembe esett a párod,ez már nagyon nem korrigálható,mert akkor ő lelkileg már szakított veled,veletek,és érzelmileg egy más emberhez kötötte magát,itt már nagyon nincs mit tenni,ezért fontos megbeszélni.tudom sokan azt tanácsolják,ááá megcsalt,azonnal dobd ki,de hidd el a megbocsátás a legfőbb emberi erény,mindenki követhet el hibát egy új esély mindenkinek jár.és idővel te is túl teszed magad rajta.majd írd meg mit mondott a párod,de ne halogasd a megbeszélést.
2011. jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
45%

Szerintem beszélj a férjeddel.Lehet hogy témyleg elhanyagoltad az utóbbi időben (főleg szexuálisan) és ezért jár külön utakon.

HA viszont nem így van, nem biztos hogy az a jó ha 2ember a baba miatt marad együtt.A gyerekek nagyon könnyen észreveszik hogy a szüleik csak "elviselik" egymást.Úgy is el lehet válni hogy a gyerek ne sérüljön.

Az én szüleim még kiskoromban elváltak de nálunk nem volt 2hetenkénti láthatás és ilyen hülyeségek, hanem minden hétvégén mentem hozzá nyáron hetekre (pedig új családja lett, és így hugom is)ha jött értem mindig leültek anyuval egy kávéra megbeszélni a velem kapcsolatos dolgokat, mindig meg kellett mutatnom neki is az ellenőrzőmet, ismerte a barátnőimet, fiuimat....szóval lehet ezt okosan is csinálni.Én nyugodtan elmondhatom hogy sokkal jobb kapcsolatom van az apuval mint sok másnak akinek nem váltak el a szülei.Persze tudom hogy ez egy kivételes helyzet, és semmire sem akarlak biztatni.

Amúgy én nem hiszem hogy meg tudnám bocsájtani a férjemnek.Sosem tudnék már megbizni benne, és minden alkalommal hozzá vágnám ezzel teljesen megmérgezve az életünket.NA és ez a gyereknek se lenne jó.

De először mindenképpen beszélj vele, ne üvöltözve, vagdalkozva hanem higgadtan.Már amennyire ez lehetséges!

2011. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
51%
Minél előbb törjél ki , ne tartsd magadban , mert az nem jó.Vond kérdőre és csak utána dönts. Nem lehet , hogy csak valaki kavarni akar? Nekem is volt egy ilyen estem ,hogy a férjemnek egy ismerőse azt mondta neki , hogy látott engem csókolózni valakivel , ami persze nem volt igaz , csak valamit kavartni akart.
2011. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 napietus ***** válasza:
51%
a férjem okos, mint az ördög, ha meg is csalna, nem bukna le (pláne ilyen ostoba módon). egyébként valószínűleg megbocsátanék neki, mert túl sok köt össze minket ahhoz, hogy ilyesmiért elváljunk. viszont visszacsalnám.
2011. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
37%

Figyelj, én is azt tanácsolom, hogy ülj le vele, és ártatlanul kérdezz rá. Egyébként beleolvastál a telefonjába, na és? miért zárva tartja? nem, hát akkor? miért ne vehetném fel a férjem telefonját, hogy telefonáljak róla, vagy játsszak rajta? közben meg elolvastad... ha takargatni valója van, akkor dugja el! nekem ez a véleményem.

Szóval én leülnék vele, előtte nyugodj meg, és kérdezd meg teljesen normális hangon, hogy ezt találtad, és mondja el hogy ez mi. Aztán majd nyög valamit. Nézd, nem biztos hogy megcsalt. Ha csak ez az egy sms az árulkodó, akkor még egyáltalán nem biztos. Lehet az is, hogy a nő szemelte ki magának! ő meg nem tudja hogy szerelje le... szóval ne idegesítsd magad feleslegesen. Na szóval, ha azt mondja netán, hogy hát igen, van valakije, akkor utána jön a neheze, hogy mégis miért... Erre is mond majd valamit. Aztán te is eldöntöd hogy mi legyen. Egyébként ha tényleg megcsalt, nem árt kis szünetet tartani. Akkor el fog dőlni hogyan tovább.


Ha nem olyannak ismerted meg a férjedet, hogy minden nővel kikezd, akkor valószínű, ha meg is csalt, helyre lehet hozni. Mert akkor lehet hogy te is elrontottál valamit. Tudod a férfiak is rendkívül érzékenyek. lehet hogy valahogy úgy viselkedtél vele, hogy nagyon megbántódott, te nem is tudtál róla, és emiatt távolodott el.


Egy a lényeg, kérdezz rá, akkor megnyugszol és nem lesz bizonytalanság.


32/N

2011. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Lemerült a telefonom, ő nincs most itthon, és beletettem a kártyámat a régi telcsijébe, így bukkantam rá.Azt írta valakinek, hogy szeretné vele folytatni, ha többet tudnak találkozni.Ez a szülés előtti napon volt.Ki lehet ezt magyarázni?
2011. jún. 19. 08:29
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem bocsátanám meg a megcsalást.

Mondom ezt úgy, hogy már bocsátottam meg megcsalást, aminek persze az lett a vége, hogy újra megtette, én pedig többé nem tudtam benne bízni, közömbös lettem.

Csak ídőhúzás volt, végül beadtam a válópert.

2011. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!