Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyre szeretném állítani...

Helyre szeretném állítani otthon a családi egyensúlyt, de van egy komoly problémám, és nem tudom rá a megoldást. Gyerekek vagy barátnő, együtt nem megy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egyedül álló apuka vagyok két gyerekkel. A feleségem elment anno egy másik férfival és itt maradtam két kicsi lánnyal. Már megszoktuk a helyzetet de, sokszor hiányzott az életemből egy társ, akivel megoszthatom a gondolataimat, aki meghallgat, akit én meghallgathatok, akivel együtt lehetünk szó szerint jóban, rosszban. Lehet, hogy ez egy kicsit nyálasan hangzik a mai világban de, én így gondolom. A mai világban rossz az emberek értékrendje. Megismerkedtem egy igazi NŐ –vel (27 éves) nagyon szeretjük egymást (nagy a rózsaszín köd  ). Egy ideig minden rendben működött a barátnőm és a gyerekeim közt, megpróbálták elfogadni egymást, de valami történt nem tudom hogy pontosan micsoda. Aztán egy kis idő elteltével furcsán kezdtek egymással viselkedni, és sajnos elég távol kerültek egymástól. A lányom 9 éves. Minap volt egy beszélgetésünk a barátnőmmel sajnos azt mondta nekem, hogy lehet nem kéne együtt maradnunk, mert nem tudnak a lánnyal kijönni és fél, hogy ez soha nem fog megváltozni. Ö azt mondta, hogy szeret engem de, nem lenne képes, arra hogy a gyerekkel kerülgessék egymást, mint két vadidegen. Az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha valamelyikünk azt mondaná, hogy vége de erre egyikünk sem volt képes. Én nem akarok a probléma, elöl elmenekülni, hanem meg akarom oldani, ezért lenne szükségem pár véleményre, segítségre a megoldáshoz.
2009. márc. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a lányod attól fél, hogy a barátnőd át akarja venni az anyja helyét? Bár elhagyta őt az anyja, de attól még ki tudja... Vagy pont attól tart, hogy ez a nő is cserben fog hagyni? Vagy hogy "elszeret" előle, és akkor apja sem lesz? Bármelyik félelem lehet ezek közül.


Szerintem beszélgess el a lányoddal erről. Kérdezd meg tőle, hogy mi zavarja, mit szeretne másként. És csak ti ketten legyetek ott, nehogy úgy érezze, hogy a barátnőd miatt "jókislány" kell legyen. Mert akkor a válaszai sem lesznek őszinték. Írtad, hogy két gyereked van. Ha jól értem, akkor az egyik lány. Féltékeny volna? Mindenképpen nyugtasd meg, hogy a barátnődet sosem fogod elé helyezni. Próbáld meg a barátnődnek is vázolni, lehet, hogy neki is lesz néhány ötlete. Kitartás!

2009. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először beszélj a lányoddal, tudd meg, hogy mi történt. De én is azt javaslom, hogy kettesben. Ha teheted, vidd el egy cukrászdába, vagy valahová ahol felszabadultan tudtok beszélgetni. Ha megvan a baj forrása, könnyebb orvosolni. Ha csak féltékeny, ami könnyen lehet, mindenképpen tudasd vele, hogy mindig ő lesz az első az életedben és ő az az ember akit soha nem hagynál el. Ha tudja, hogy a barátnőd nem tud tőle elvenni, talán megenyhül. Aztán jöhet újra a barátkozás barátnő és leányzó között!! Sok sikert!
2009. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélgess a kislánnyal, kérdezd meg tőle, mitől tart, mi történt. Ebben a korban nagyon könnyen befolyásolhatóak a gyerekek, lehet, hogy valamelyik iskolatársa mesélt neki negatív tapasztalatról mostohaszülővel kapcsolatban.

A másik lehetőség, hogy egyszer már átélte a kislány, hogy elhagyja egy anyuka, és most megijedt az újabb kötődés kialakulásától.

2009. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek egy biztos kapcsolatban érzi magát biztonságban.

Ha tudja, hogy apa és a mostohamama nagyon szeretik egymást. Ez a kapcsolat azonban az ő papával való kapcsolatát nem befolyásolja. Ő a papa szeretett lánya. Legyen külön időd kettesben a gyerekkel is, és a barátnőddel is. A gyereknek is szüksége van a papával őszintén beszélni a dolgairól. Tudd meg, mi bántja őt.

Nem adnám meg a sanszot a gyereknek, hogy ő tudja irányítani a kapcsolataidat. Ellentmondásnak tűnhet, de a szülő irányítsa a gyereket, de ezt tegye szeretetben. A gyerek ettől érzi magát biztonságban. Most egy nő kell főként mellé, akit utánozhat, és akire hasonlítani lehet, akitől tanulhatja, hogyan kell nővé válni. A barátnőd segíthetne neki ebben. Tényleg ne akarja átvenni a barátnőd a mama helyét. Viszont felajánlhatja a kislánynak, hogy számíthat rá.

Sok sikert a helyreállításban.

2009. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!