Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom egy elég fura ember....

Apósom egy elég fura ember. Alapjáraton nagyon kedves, vicces. De beszélgetni nem lehet vele, pláne vitázni (nem veszekedni). Mit lehet kezdeni az ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

Mindig neki kell, hogy igaza legyen, sosem ismeri el, ha téved. Ha a vitában vesztésre áll, akkor nálam mindig azt mondja "Ezt te nem értheted, ehhez még fiatal vagy!". Ő ezzel lerendezi a dolgot, igaz, mondja tovább a mondanivalóját, nála ennyi az érv. Ha csak annyit mondok, hogy "Milyen szép az idő!", már arra is kontráz, hogy egyáltalán nincs szép idő. Mindenkire panaszkodik, mindenkit kibeszél a háta mögött, senki sem elég jó. Hogyan lehet kezelni az ilyen embereket? Együtt élünk, emiatt nem árt, ha nem veszünk össze minden nap. Van valakinek ilyen típusú ismerőse? Mit lehet tenni? Mik a tapasztalatok?

Köszönöm a válaszokat.


2009. márc. 23. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem apám ilyen. Régen nagyon sokat veszekedtünk, de felesleges volt minden. A szemembe azt mondja mennyire szeretlek, a hátam mögött meg kibeszél, hogy ilyen meg olyan vagyok. Meg, hogy ő mind a hármónkat egyformán szeret(hárman vagyunk testvérek), de közben meg csak a két nővéremnek vett lakást.... Mivel köztünk van 10 és 8 év korkülönbség. Arra hivatkozott, hogy én még nem voltam nagykorú meg ilyenek. Mára eljutottam oda, hogy nem érdekel, nem lakunk már együtt(én albérletben lakom ők meg 200 m2-es családi házukban)Ennyit róla....

2009. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja nekem van :D

Az ilyen emberek kiszámithatatlanok, hangulatemberek. Ha valami rossz dolog történt velük aznap, vagy csak úgy rossz a hangulatuk akkor mindenbe belekötnek. Ha azt mondja nincs szép idő, annyit válaszolsz: szerintem igen-és lezárva, nem kell ugyanaz a vélemény. Nem kell vele vitába szállni, úgy se ismeri el ha igaza van, ha pedig egyértelműen neked van és bizonyítod, akkor megsértődik. Esetleg beszélhetnél vele, hogy nem kell mindenbe belekötnie, mert mindenki másképp gondolkodik. Igaz én nem tudom milye lehet egy ilyen ember, én tizenéves vagyok, de magamra ismerek abba amit leirtál. :D

2009. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Rá kell hagyni a dolgokat. Neked miért olyan fontos, hogy elismerje az igazadat? Azért tudtok veszekedni, mert egyformák vagytok. Egy ember magában nem tud veszekedni. Ha olyasmit mond, amivel nem értesz egyet, mosolyogj kedvesen, közben amit mond, egyik füleden be, másikon ki. Nem véletlen van az embernek két füle! Nem kell minden eldobott kesztyűt felvenni.
2009. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anyósom ilyen:(De Ő addig mondja tetézi a helyzetet még össze nem veszünk!Egyszer aztán leszólta a fiamat mert tűzfoltos az egyik szeménél,hogy ez a gyerek beteg.Pedig 100X ellett neki magyarázva,hogy elmúlik ez nem betegség,és mikor már 30 percen belül megkérdezte 3x,én szépen válaszoltam,és el telt 3 perc megint rákérdezett én beolvastam neki.Az ilyen ebereknek mind apósod kisebbségi érzésük van,és azt szeretik ha ők vannak a középpontba,és ővelük foglakozik még a tv-ben is a híradó.Őn imádok,csak magukról beszélnek,és csak nekik lehet igazunk.Nem szép dolog de én anyós lepattintottam magamról,kész vége befejez én ezt nem tűröm tovább.Nekem is egy éltem van,és nem több!A fiamat meg ne szólja le!Üdv:Dóri

2009. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!