Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depresszios, mit tegyek?

Anyukám depresszios, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apukámmal megromlott a viszonyuk,megis egyutt vannak,barátai nincsenek,nem jár el sehova,nem dolgozik,de azt mondja hogy neki ez így megfelel,állandoan velem akar lenni de én 22 éves vagyok van saját életem.Pszichologushoz nem akar menni,azt mondja neki semmi baja és egybol engem kezd el cseszkedni,lemondja a barátaimat.Hogy segítsek neki???
2011. jún. 19. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Költözz el, ha tudsz mielőbb, ha ő nem hajlandó kezeltetni magát, akkor magára vessen,éld a saját életedet.Én is öregasszony vagyok, és tudom, hogy a depresszió az depresszió, a hülyeség az hülyeség.Van , ami elvárható egy gyerektől, és van ami már nem.Kérj neki időpontot egy pszichológustól, és mondd meg neki,hogy saját érdekében menjen el.
2011. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

na "magdianyu" te aztán tudod a választ! "költözz el"-ez a legrosszabb amit tehet!Inkább keresd fel te anyukád barátait és hivd el magatokhoz,hogy ők is beszélgessenek vele.Vagy rokonokat.Szervezz közös programokat,nyár van,a szabadban is megteheted.Persze nem örök életedbe és a barátaiddal is lehetsz egy héten 2-3 alkalommal.Csak a több időt anyukáddal amig depis.

Első voltam

2011. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Igenám, csak ha félredob mindent és az anyját istápolja állandóan, semmi motivációja nem lesz, hogy kitörjön ebből az állapotból. Egyre mélyebbre fog süllyedni a depressziójában, mert "jutalmazzák" érte.

Ergo, ha a lánya programot akar csinálni, anyuka még szomorúbb lesz, majd kicsit később már a boltból is rohan haza, mert anyuka nem tudja feltalálni magát.

Az éhezőnek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halászni!

2011. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19.43.Akinek már 22 éves a gyereke valószínűleg már rég kinőtte a kamaszkort.Aki jól érzi magát a saját depressziójában(ugye kezeltetni nem akarja)az maradjon nyugodtan benne, de legalább a másikat hagyja élni.Oké, hogy egy anyának lehetnek elvárásai a gyerekével szemben, de ésszerű határok közt.
2011. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt úgy írom, hogy van 22 éves gyerekem(is).Ismerem a változókort, a depressziót meg sok egyéb betegséget.Az érzelmi zsarolást nem sorolnám ide.
2011. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
nekem ezt mondhatná akárki,akár milyen tapasztalatbol,én ugyse hagynám egyedül a bajával.Ha valami komolyabb baja lenne aztán,sose bocsájtanám meg magamnak.Ha szükségét látnám szereznék olyan orvost aki eljönne hozzá,mindent megtennék,csak,hogy jobb legyen,és addig amig birnám.Még mindig nem értek egyet magdianyuval(bocsi).Lehet van abban is igazság,hogy ez lenne a megoldás,de nem igy akarnám kezdeni,hamár a segitségéröl lenne szó.
2011. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Csakhogy ezzel nem segítenél, hanem konzerválnád abban az állapotában, amiben van. A te lelked megnyugodna, hogy virrasztasz mellette, neki meg éppen hogy nem segítenél. Ha vakbélgyulladása lenne és ragaszkodna hozzá, hogy a pálinka meggyógyítja, akkor adnál neki pálinkát, mert olyan szépen kéri?
2011. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

nem,nem adnák.

És,de csak akkor hagynám magára,ha már eltelt egy bizonyos idő és semmi sem segitene már rajta és makacs lenne nagyon.De most őszintén belegondolva,átéreztem a kérdező érzését és a saját anyukámra gondoltam és,hogy mit tennék ilyen esetben.Tartom a szavam az eddig irottakhoz és ha nem segitene semmi,végső esetben valószinüleg már belefáradnék és magdianyu tanácsára hallgatnák.

2011. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
DDD Vannak nők, akik mindenkit elmarnak maguk mellől(lám a párjával is megromlott a kapcsolata) utána meg azért panaszkodnak, hogy magukra maradtak. Néha egy pofon többet ér, mint két simogatás.Lehet, hogy rosszul esik, de talán magához tér a páciens.Ezt dr Csernustól láttam.
2011. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.Elkoltozni nem tudok,mivel egyetemista vagyok,nincs saját keresetem,a barátom dolgozik ugyan de egy fizetésbol nem nagyon jonnénk ki,meg amugyis nem ez a megoldás,mert tuti meglátogatna,eljonne kitakarítani,stb.Sajnos az a baj hogy az egyetlen barátnoje egy másik városban él,ami nincs ugyan messze de neki se férje se gyereke és még rosszabb lelkiállapotban van mint o.Probáltam már rávenni hogy menjen el valamilyen tanfolyamra vagy csoportos kirándulásra,azt mondta haggyam békén ne csináljak neki programokat o nem unatkozik.Idézem:neki nincs szuksége arra hogy a barátaival csavarogjon meg igyanak ahhoz hogy jol érezze magát-mármint ez lennék én aki ezt csinálja.Pedig abszolút normális keretek kozott szorakozunk szerintem.Dolgozni nem akar,azt mondja van eleg dolga a háztartással,ez igaz is,de délutánra mindig végez és nincs semmi dolga aztán.Szerintem itt csak a gyogyszer segítene,de ahhoz ugye orvosi recept kell.
2011. jún. 19. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!